Skocz do zawartości

Nie rozpoznano urządzenia USB


Kondzios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mianowicie mam niesamowicie uciążliwy problem. Złożyłem sobie komputer i zainstalowałem na nim Win 8.1 Pro. Wszystko działa świetnie oprócz jednego faktu: Gdy podłączyłem drukarkę zaczyna wyskakikwać komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB, kod błędu 43. Przeczesałem naprawdę dużo tematów w internecie i nic nie zadziałało. Zaktualizowałem BIOS, próbowałem opcji odinstaluj w devmgmt.msc, aktualizowałem chipset, sterowniki do USB, wpinałem do wszystkich możliwych portów USB, zmieniłem sposób zarządzania energią w Generic USB HUB i nadal brak rezultatów. Nie mam już pojęcia gdzie może leżeć przyczyna bo USB są sprawne(z każdym innym urządzeniem działa śpiewająco), ani drukarki i kabla,  podłączyłem drukarkę do laptopa i działa bezproblemowo(poza jednym wtykiem, gdzie wywala taki sam błąd jak na pcie, nie wiem o co chodzi...) W internecie nie znalazłem żadnej odpowiedzi, dlatego przyszedłem tutaj, gdzie niemożliwe staje się możliwe :)

Konfiguracja Pcta:
Płyta główna:Gigabyte GA-H81M-S2PH

CPU:Intel Core i3-4160

RAM: 8 GB

Drukarka: Hp Deskjet ink Advantage k209a

Proszę o pomoc i pozdrawiam

W załączniku załączam screeny z devmgmt.msc

post-144-0-08820000-1423577050_thumb.jpg

post-144-0-43420000-1423577058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy komp i lapek mają ten sam system?

Od W8 wzwyż zastosowano odmienną technikę obsługi sterowników.

 

Poczytaj z linka @Picasso - KLIK.

 

Czy jak większość po prostu podłączyłeś sprzęt i kicha czy wcześniej przeczytałeś manuala do drukarki włącznie z info o instalacji pod W8 na stronie producenta?

Czy aby nie jest wymagany specjalny sposób instalacji (np. driver a później sprzęt)?

Odnośnik do komentarza

Komp ma Win 8.1 Pro a laptop ma 8.1 zwykłego, oba w 64 bitach. Próbowałem na wszystkie sposoby, najpierw kabel potem driver(nic) potem najpierw driver a następnie kabel(również nic), uważam że instalację przeprowadziłem poprawnie skoro na laptopie nie ma problemu z działaniem(oprócz jednego USB gdzie występuje taki sam problem jak na kompie.... jakim cudem?). Postanowiłem postawić sieć domową, gdzie owy laptop udostępnia drukarkę innym komputerom w sieci, i w ten sposób obszedłem problem z kompem(co jest tzw prowizorką, bo potrzebuję drukarki właśnie w tym kompie), a następnie podłączyłem kolejny komputer do sieci(również 8.1) po czym pobrał parę plików i drukarka działa( inny komp, niż ten z którym jest problem). Wątpię by była to wina drukarki, raczej nie jest to wina hardware'owa kompa(bo inne rzeczy potrzebujące zasilania z usb działają) więc zostaje Windows. Nie bardzo rozumiem o co chodzi w podanym przez Ciebie linku. Wywnioskowałem, aby usunąć plik drivers(na pewno błędnie), i póki co nie biorę się za nic co jest tam napisane bez waszej wskazówki :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie mam dostępu do W8. Ale z linka wynika, że w systemie jest nowy plik?, który jest montowany do rejestru na żądanie i obsługuje sterowniki sprzętu.

 

C:\Windows\system32\config\drivers . Wnioskuję, że właśnie drivers to ten plik. Sprawdź czy to plik, czy katalog .

Jeżeli plik to z kompa z problemem skopiuj go na pulpit i nazwij np. drivers_bad a następnie taki sam plik z kompa nowego podłączonego do sieci, który "pobierał jakieś pliki" i drukarka funkcjonuje poprawnie i nazwij drivers_good . Możesz również dorzucić taki plik z lapka i nazwać drivers_lap.

 

Wszystkie pliki spakuj, wrzuć na www.zippyshare.com i daj linka.

 

Poczekaj na analizę. Odezwę się.

Odnośnik do komentarza

Witam

otóż mam kolejny problem... Dostałem w łapki kolejną drukarkę(HP LaserJet Pro 200 Color MFP) i dostałem ten sam błąd... nie wiem co się dzieje, ale oczywiście wrzucę te pliki(za jakiś czas jak tylko dorwę w moje rączki wszystkie potrzebne mi komputery, myślę że jeszcze dzisiaj aczkolwiek nie wiem kiedy dokładnie). Obecnie wrzucam plik z zepsutego kompa, a w razie moich postępów będę dorzucał i z innych.

Drivers_bad: http://www51.zippyshare.com/v/C7SFJrpx/file.html

Drivers_good: http://www14.zippyshare.com/v/4zB6foOQ/file.html

Drivers_lap:http://www27.zippyshare.com/v/jZ8RblUM/file.html

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Będę używał już takiej terminologii:
bad: Zepsuty

good: PC na którym działała drukarka

lap: Laptop

Więc tak

bad: 8.1 PRO, OEM, zainstalowany od razu jako 8.1

good: 8 -> 8.1 OEM

lap: 8.1 dołączony do laptopa

Czym różnią się systemy, czyli chodzi Ci o ich funkcję czy co jest na nich zainstalowane?
Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy systemami to:
 

 

Podstawowa różnica w stosunku do wcześniej omawianych wersji systemu to właśnie rozbudowane możliwości sieciowe, w tym możliwość korzystania z domen sieciowych, obsługa komputera przez pulpit zdalny, a także pełne wykorzystanie technologii BitLocker do szyfrowania danych.

Zaczynam coraz bardziej podejrzewać kabel, ponieważ użyłem tego samego kabla do nowej drukarki, i nadal wyskakuje komunikat o nie rozpoznaniu USB. Jutro popróbuje z nowym kablem i dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zaczynam coraz bardziej podejrzewać kabel

 

To chyba jest najwłaściwszy trop. Sprawdź to i odpisz.

 

Podane pliki to baza sterowników i zbyt mocno się różnią co wynika np. z kolejności instalacji i wersji (typów) urządzeń. Ewidentnie baza jest modyfikowana w przypadku braku własnych sterowników.

Myślę, że na instalce jest ta baza w wersji czystej i możliwa do eksportowania i zamiany w systemie.

 

Wydaje mi się, że jest to coś w rodzaju Infcache.1 tyle, że ma inną strukturę.

 

Czy możesz wyeksportować ten plik z obrazu na płycie instalacyjnej dla bad gdzieś na dysk (tylko nie do cytowanego katalogu) korzystając np. z tutka @Picasso KLIK i go podesłać?

Chcę go porównać z driver.bad.

 

EDYTA

 

Twoja drukarka jest w driver.bad. Zobacz dodatkowo co to jest "C : \ U s e r s \ C i a s t e k \ A p p D a t a \ L o c a l \ T e m p \ 7 z S 4 3 E 2 " oraz prześlij zawartość lub plik oem9.inf.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...