Skocz do zawartości

Bluescreen przy starcie systemu - atikmdag.sys


krsweb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj przy starcie systemu dostaje Bluescreen 

info z BleuscreenView

folder Minidump

 

Tryb awaryjny uruchamia się,

po odinstalowaniu sterowników karty graficznej (Radeon hd 6740) system uruchamia się, 

instalowałem 3 różne sterowniki ze strony amd i hp (komputer to hp 8560p),

po instalacji i restarcie problem powraca.

 

W ciągu ostatniego miesiąca w trakcie pracy kilka razy wystąpił problem z karą graficzną, pojawiały się artefakty, a po chwili bluescreen lub powrót do normalnego obrazu z informacja ze sterownik przestal odpowiadac. Gównie miało to miejsce gdy komputer był włączony dość długo (ok12godz).

Do wczoraj nie było problemów z uruchomieniem komputera. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykrzyknik przy sterowniku, gdyż system nie został zrestartowany po zainstalowaniu sterownika. (Po restarcie BSoD)

 

Według mojej wiedzy ma jedną kartę, ale mogę się mylić.

 

Tu piszą, że ma dwie ale jednej nie używa ?!?

 

Jak każdy nowy procesor Intela, również serce opisywanego HP posiada zintegrowany układ graficzny HD 3000. Nie jest on wykorzystywany, a obraz jest przekazywany do wyświetlacza przez kartę graficzną AMD Radeon HD 6470. Brak przełączania grafik może dziwić w nowoczesnym laptopie. HP 8560p to jednak to sprzęt biznesowy i takie rozwiązanie zaproponowane przez producenta może być podyktowane chęcią zapewnienia lepszej współpracy z wyspecjalizowanym oprogramowaniem i starszymi systemami operacyjnymi.

post-9215-0-96710000-1423521508_thumb.jpg

post-9215-0-74390000-1423521511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

1. Sprawdź fizyczny montaż dysku z systemem.

2. Sprawdź mimo wszystko czy w BIOS(UEFI) nie występuje gdzieś Enabled przy przełączanej grafice ponieważ jeśli dobrze rozumiem to po odinstalowaniu driverów AMD grafika nadal działa. Jeżeli jest to obraz w pełnej rozdzielczości a nie VGA (640x480 i 16 Bit kolor) to może świadczyć o funkcjonowaniu integry AMD HD3000 i to może być powód BSOD.

3. Przed instalacją nowych sterowników AMD (może usunąć problem) do sprawdzenia czy w systemie jest zainstalowany Framework 4.5 (obecna wersja 4.5.2) - Programy i funkcje.

4. W tym samym miejscu usuwasz sterowniki AMD i poprawiasz w trybie awaryjnym Display Driver Uninstaller - KLIK.

5. Pobierasz (wcześniej) nowe sterowniki KLIK i instalujesz.

6. W przypadku problemów strona HP i sprawdzasz co zaleca producent w sensie sterowników grafiki.

7. Zdecydowanie pomyśl o przeglądzie systemu chłodzenia (radiator, wentylator itp.) tylko nie z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Elementy zbyt gorące włącznie z dyskiem.

Odnośnik do komentarza

1.Połączenie dysku sprawdzone.

 

2. Żadnego przełącznika nie znalazłem,

po odinstalowaniu sterowników  i wyłączeniu automatycznego instalowania Windows updata, system instaluje 'standardowe sterowniki VGA' z tymi sterownikami system działa stabilnie, ale z rozdzielczością max 1152x864

 

3. jest Framework 4.5.2

 

4,5 Niestety , bez zmian, dalej bsod

 

6. Zrobiłem test pamieci video uzywajac HP PC Hardware Diagnostics,

test wskazuje na jakąś awarię

failure ID: pgc63r-5jt7he-9xl14j-q2xd03

product ID: LQ589AW#AKD

napisałem również post na forum HP

 

7.Po przeglądzie chłodzenia temperatury spadły o ok 10stopni

post-9215-0-94870000-1424016072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...