Skocz do zawartości

Skanowanie MBAR i w efekcie niestartujący system


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Poproszono mnie o pomoc w naprawie systemu, zgodziłem się w nadziei że lekko pójdzie. Zastosowałem wstępnie MBAM lecz w trakcie skanowania laptop "powiesił" się. Niewiele myśląc zastosowałem tryb awaryjny w którym to powtórzyłem skanowanie, okazało się jednak że i to nie doszło do skutku - kolejna zwiecha systemu. Myślę sobie rotkit i ściągnąłem MBAR, po uruchomieniu w awaryjnym kolejna zwiecha - z tym jednak, że już windows sam wstać nie potrafi i zwraca błąd w postaci:

 

WIndows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

 

     1. Insert your Windows instalation disc and restert your computer.

     2. Choose your language settings, and the click "Next".

     3. Click "Repair yor computer".

 

If you do not have this disc, contact yor system administrator or computer manufacturer for assistance.

 

          File: \Boot\BCD

 

          Status: 0xc000000f

 

          Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

 

Na dole dwie opcje wyboru: Enter i ESC - obie restart lapka. Jeśli włożę  płytę instalacyjną i dam napraw - wyświetla się wówczas okno: Opcje odzyskiwania systemu", dając "Napraw i uruchom ponownie" powoduje błąd: "Nie można zapisać opcji uruchamiania". Wyszukiwanie obrazu nie daje rezultatu , w koncu wraca do menu opcji naprawczych ale wyświetla status:

    System operacyjny: Nieznany na dysku (Nieznany) Dysk lokalny

 

To tyle, restart nic nie daje bo czynności powtarzają się w kółko ...

Zrobiłem FRST z poziomu RE, załączam log. 

Mogę dodać, że w sumie nie podejmowałem jakiś specjalnych prób odzyskania systemu - doszedłęm do wniosku że chyba lepiej będzie postawić nowy system. Ciekawość jednak namawia by spróbować zmierzyć się z tematem.

Picasso - jeśli stwierdzisz, że gra nie warta świeczki - odpuszczę. Pozdrawiam serdecznie.

 

Log FRST:

 

http://wklej.org/id/1617635/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Picasso - przepraszam najmocniej, myślałem że będę miał chwilkę zmierzyć się z problemem. Sytuacja jednak zmieniła się, dostałem ponaglenie by zrobić to jak najszybciej. Odzyskałem tylko zdjęcia na których zależało a reszta do formatu. Szkoda, warto było "poćwiczyć" - każdy dziwny przypadek poszerza naszą wiedzę. Komp ma już postawiony w tej chwili nowy system i praktycznie za godzinę oddaję go w prawowite ręce.

Tak z ciekawości zapytam - cokolwiek dało się zdiagnozować na tej 64 bitowej wersji?

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz przepraszam za zmarnowany czas.

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości zapytam - cokolwiek dało się zdiagnozować na tej 64 bitowej wersji?

Nie, żadnych konkluzji. Z tym, że użycie niezgodnego bitowo środowiska powodowało prowadzenie przez FRST nieadekwatnych skanów (pod kątem systemu 64-bit). Ale sama forma błędu relatywna do elementu \Boot\BCD sugerowała po prostu uszkodzenie obszaru rozruchowego.

 

Komp postawiony na nowo, więc temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...