Skocz do zawartości

Niechciany chiński Kingsoft - Malware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podaczas instalowania programu do konwersji plików zainstalował mi się jakiś niechciany chiński pseudo antywirus.

Próbowałem potraktować go AdwCleaner, usunąć autostartu w rejestrze oraz usunąć w trybie awaryjnym, niestety moje zabiegi nie przyniosły skutku.

 

A jest strasznie irytujący i po włożeniu pendrive zaczyna coś robić (jest napisane po chińsku więc nie mam pojęcia co) a nie chcę żeby mi się rozprzestrzenił na inne komputery albo skasował jakieś ważne dane.

 

Tu są linki z których korzystałem - zatem odradzam innym pobieranie tych programów:

 

hxxp://www.reaconverter.com/convert/mdl_to_dxf.html
oraz

hxxp://www.anycad.net/the-free-3d-model-converter-anycad-exchange3d.html

 

W załączeniu:

FRST - komplet logów

GMER - prescan oraz fragment z pełnego skanowania. (Wyskakuje mi bluescreen)

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Addition.txt

FRST.txt

GMER_frag.txt

Shortcut.txt

GMERPre.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podaczas instalowania programu do konwersji plików zainstalował mi się jakiś niechciany chiński pseudo antywirus.

Próbowałem potraktować go AdwCleaner, usunąć autostartu w rejestrze oraz usunąć w trybie awaryjnym, niestety moje zabiegi nie przyniosły skutku.

AdwCleaner ani nie służy do usuwania takich programów, ani nie jest poprawną metodą usuwania tego typu aplikacji - to jest antywirus oparty o sterowniki poziomu kernel. Zawsze należy daną aplikację (nawet adware) w pierwszej kolejności próbować odinstalować, bo brutalne usuwanie na chama może mieć skutki uboczne (większe śmietnisko).

 

Niechciany Kingsoft należy w poprawny sposób odinstalować. Figuruje on na liście zainstalowanych pod następującą krzaczastą nazwą:

 

==================== Installed Programs ======================

 

新毒霸(悟空) (HKLM\...\Kingsoft Internet Security) (Version: 2015.0.5 - Kingsoft Internet Security)

 

Jaki jest problem z jego odinstalowaniem? Czy chodzi o to, że nie rozumiesz przycisków / nie możesz się domyślić co one proponują? Czy może jakiś błąd się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...