Skocz do zawartości

Nowo złożony komputer na płycie ASUS nie włącza się


Raphael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W piątek przyszły części do kompa, i jak wiadomo instrukcja a potem montaż.. po zamontowaniu wszystkiego wygląda to tak (fotki ponieżej)

https://drive.google.com/folderview?id=0B0Fv124U89QGYVlCU3o3MFg3WEE&usp=sharing

Po podłączeniu kabli chodzą wszystkie wiatraki czyli 3 na obudowie, 2 na karcie graficznej i 1 na procesorze, niestety komputer nie startuje.. a na monitorze pokazuje się komunikat o braku sygnału.

Na płycie głównej pali się kontrolka od zasilania.

Podzespoły są takie:

- Płyta główna Asus Z87-K
- Procesor intel core i5-4460 3.2Ghz
- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 WindForce II
- Ram HyperX DDR3 8GB
- Zasilacz SilentiumPC Deus g1 80Plus Bronze 500w

Udało mi się sprawdzić kartę graficzną, ram i zasilacz, więc te części są sprawne.

I teraz moje pytanie czy coś jest źle podłączone czy nowa płyta główna która przyszła jest poprostu uszkodzona?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odłącz SPDIF-Out, Oba kable USB (jakieś niekompletne) i również widzę dziwne kable do grafiki (przejściówki ?).

Wyjmij proca i sprawdź czy nie jest jakaś nóżka zagięta (nadpalone gniazdo), sprawdź czy wszystkie wtyki kabli są dociśnięte i zapięte na zatrzaski.

To samo z RAM i grafika - wyjmij i włóż. Generalnie ponowny demontaż i montaż włącznie ze sprawdzeniem złącza (białego) do Front Panel. Tam siedzi głośniczek.

Jakoś nie wierzę w uszkodzenie nowej płyty a Agito jest dosyć solidne.

Odnośnik do komentarza

Bios też już resetowałem. Sam już nie wiem co z tym fantem zrobić.. jak rozwiązania nie znajdę to chyba w poniedziałek na reklamacje pójdzie.

Na elektrodzie znalazłem taki temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2658179.html

Chłopak ma podobne podzespoły i tą samą płytę główną + ten sam problem.. tylko u niego nie było dociśnięte złączę ATX24 PIN. Co skierowało mnie raz jeszcze do tego złącza i spróbowałem docisnąć to złącze.. pomóc nie pomogło :P Chyba, że za mało siły włożyłem..

Odnośnik do komentarza

Płyta powinna sobie poradzić z haswell refresh ale możesz spróbować obsadzić wcześniejszą wersją.

Dobry test, polecam wszystkim, jeżeli płyta wstaje a zawiesza się na post teście to mimo wszystko reaguje na przycisk power, powinna się wyłaczyć, jeżeli się nie wyłącza > prawdopodobnie nie startuje procesor.

warto zajrzeć w podstawkę, może ma uszkodzony, wygięty pin, czasami procesor nie dostaje zasilanie (wtedy będzie zimny nawet po kilku minutach pracy), wtedy albo zasilacz albo wada płyty.

Na początek warto też spróbować reset cmosu a najlepiej fizycznie usunąć baterię na parę minut przy wyłączonym zasilaniu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Informatyk sprawdził to moje dzieło i stwierdził, że wszystko podłączone jest dobrze, odpalił bez karty, sprawdził podstawkę, resetował bios.. i dalej nie ruszył. Niestety telefon na Agito, tam przełączyli do asusa i pan podał mi 2 opcje, wymiana albo zwrot. Jako, że płyta mi pasuje to wymiana.. Myślę,że temat można zamknąć. I uznać, że płyta miała jakąś wadę fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...