Skocz do zawartości

Problem z bardzo wolnym kompem.


mrozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem. Uruchamia się około 5 min, po czym jest strasznie zamulony. Zaraz po uruchomieniu systemu przykładowo chcę uruchomić przeglądarkę, to włącza się ona prawie 10 min.

 

Przesyłam logi zgodnie z instrukcjami, trochę to trwało, zwłaszcza GMER. Dodatkowo przesyłam log defogger_disable.txt ze sprawdzenia obecności wirtualnych napędów.

Shortcut.txt

Addition.txt

defogger_disable.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posty dla porządku łączę, a temat przenoszę do działu Windows XP. Nie jest to problem infekcji.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem. Uruchamia się około 5 min, po czym jest strasznie zamulony. Zaraz po uruchomieniu systemu przykładowo chcę uruchomić przeglądarkę, to włącza się ona prawie 10 min.

1. W Dzienniku zdarzeń jest błąd charakterystyczny dla zdegradowanego transferu dysku z DMA do PIO:

 

System errors:

=============

Error: (01/04/2015 09:16:55 PM) (Source: 0) (EventID: 9) (User: )

Description: \Device\Ide\IdePort0

 

Rozpocznij od wykonania instrukcji rozpisanej w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Gdy naprawisz transfer dysku:

 

- Zastosuj narzędzie SPTDinst, by się pozbyć tego sterownika.

- Posługując się Autoruns w karcie Drivers skasuj wpisy określone jako "not found".

- Odinstaluj starą wersję Avast (8.0.1497.0) i zastąp najnowszą (2015.10.0.2208): KLIK.

- Zaktualizuj systemowy Internet Explorer do wersji IE8. Link w przyklejonym: KLIK.

 

3. Po wszystkim zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut) i opisz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...