Skocz do zawartości

Błąd 46 volmgr - Inicjowanie zrzutu awaryjnego nie powiodło się


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam ten problem i nie jestem w stanie zdiagnozować przyczyny.

Błąd występuje przy KAŻDYM uruchomieniu kompa. Innych brak.

 

\Device\HarddiskVolume3

 

      0000000001000000000000002E0004C004100000080000C000000000000000000000000000000000

 

dd.exe mówi, że chodzi o partycję z systemem (C:). 1 to 100 MB, 2 to 128 MB.

Ochrona włączona i przydzielone 10 % (około 100 GB). Na partycji C: 90 % wolnego miejsca.

RAM - 32 GB, plik wymiany i jego ustawienie nie ma żadnego wpływu - robiłem wszystkie możliwe testy.

Usługa Kopiowanie voluminów w tle + Zależne ustawione jak w drugim kompie z tym samym systemem.

Na tym drugim kompie ten problem nie występuje. Porównałem wszystkie usługi i są ustawione identycznie - uruchomienie również.

Różnica między kompami dotyczy typów partycji. Na problematycznym (mój, wszystkie dyski) mam GPT a na drugim MBR.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od dłuższego czasu mam ten problem i nie jestem w stanie zdiagnozować przyczyny.

Błąd występuje przy KAŻDYM uruchomieniu kompa. Innych brak.

 

 

dd.exe mówi, że chodzi o partycję z systemem (C:). 1 to 100 MB, 2 to 128 MB.

Ochrona włączona i przydzielone 10 % (około 100 GB). Na partycji C: 90 % wolnego miejsca.

RAM - 32 GB, plik wymiany i jego ustawienie nie ma żadnego wpływu - robiłem wszystkie możliwe testy.

Usługa Kopiowanie voluminów w tle + Zależne ustawione jak w drugim kompie z tym samym systemem.

Na tym drugim kompie ten problem nie występuje. Porównałem wszystkie usługi i są ustawione identycznie - uruchomienie również.

Różnica między kompami dotyczy typów partycji. Na problematycznym (mój, wszystkie dyski) mam GPT a na drugim MBR.

Prawdopodobnie nie masz pliku stronicowania - wyłączony ze względu na optymalizację dysku SSD?

 

Zrzut się nie wykonuje, ponieważ mógł zostać celowo wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Od dłuższego czasu mam ten problem

 

jesteś w stanie określić od jakiego czasu? Czy problem może mieć związek z aktualizacjami? Instalacją nowych programów?

 

Różnica między kompami dotyczy typów partycji. Na problematycznym (mój, wszystkie dyski) mam GPT a na drugim MBR.

 

 

 

Nie korzystam z GPT, ale przypuszczam że to właśnie ma związek z błedem.

Odnośnik do komentarza

Problem od wielu miesięcy i dziwnie pojawia się okresowo a wówczas przy każdym włączeniu. Okresowo czyszczę zdarzenia.

Nie zauważyłem związku z aktualizacjami. Bardzo rzadko coś instaluję a jeżeli to raczej aktualizacje.

Na obu kompach są te same programy narzędziowe ingerujące w system (defragmentacje, kopie partycji itp. komercyjne Raxco, Easus).

 

Też podejrzewam GPT jako winnego tylko jak to sprawdzić? O ile dobrze pamiętam to instalator wymusił inicjowanie GPT.

Dysk, na którym jest system to 2 TB a partycja systemowa 1 TB (może to jest problem). Chociaż nie sądzę gdyż nie słyszałem o takim ograniczeniu.

 

Punkty przywracania są tworzone automatycznie przy aktualizacjach, instalacjach i są dostępne.

 

I jeszcze jedna ważna rzecz. Wszystkie trzy dyski są GPT a problem zawsze dotyczy partycji z systemem.

Nie wiem czy ta operacja jest wykonywana automatycznie dla pozostałych partycji. Standardowo chyba nie.

 

Poza samym faktem występowania tych błędów nie mam z systemem żadnych problemów. Denerwują mnie.

Odnośnik do komentarza

Czytałem wątki dotyczące tego błedu na obcojęzycznych forach. Zasadniczo wszystkie sprowadzają do jednego wniosku - problem z mbr. Niby W7 czyta partycje w formacie GPT ale sa problemy.

 

Dysk, na którym jest system to 2 TB a partycja systemowa 1 TB (może to jest problem).

 

Czy konieczna jest aż tak duża? Uważam że problem stanowi gpt. Przykro mi ale nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi dlaczego. Może warto ja zmniejszyć? Myślę że 200gb wystarczy spokojnie przy takich zasobach jakie masz.

Odnośnik do komentarza

A co powiesz na to, że od dwóch dni ten problem nie występuje? :o Nic konkretnego nie robiłem.

 

Partycja. Na tym dysku mam 4 partycje użytkowe i zmniejszanie systemowej spowoduje, że sąsiednią będę miał bardzo dużą a to całkowicie zbędne.

Mam pewne podejrzenia ale muszę trochę poobserwować system. Poczekam na ponowne pojawienie się problemu.

 

Będę codziennie sprawdzał Podgląd zdarzeń. Może na razie niech temat wisi.

Chyba, że ktoś zaproponuje jakiś konkretny test diagnostyczny.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
A co powiesz na to, że od dwóch dni ten problem nie występuje?

 

Zasadniczo nic nie powiem. Cos go musiało powodować - prawda? Komputer małżonki nie ma tych objawów. Ale tam jest inna konfiguracja przynajmniej jeśli chodzi o format dysków.

 

Mam pewne podejrzenia ale muszę trochę poobserwować system. Poczekam na ponowne pojawienie się problemu.

 

czy w czasie tego problemu pojawia się jakieś okno?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...