Skocz do zawartości

Be quiet! System Power 7


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy budżetowa seria zasilaczy renomowanego producenta mocno odstaje od pozostałych np. Pure Power? Na stronie firmy jest potraktowana trochę po macoszemu i nie jest uwzględniona w porównywarce w przeciwieństwie do takich specyficznych nawet jak SFX czy TFX. Oprócz słabszego wyposażenia (tylko kabel zasilający) i braku oplotu na przewodach cechują się gorszym wiatrakiem. Czy różnica 1 dB(A) przy 50% i 4 dB(A) przy 100% obciążenia będzie bardzo zauważalna?

 

PS Liczę tu najbardziej na doświadczenie Wiesława ale opinie innych użytkowników wspomnianej marki są jak najbardziej mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

No i skusiłem się. Na znanym portalu aukcyjnym kupiłem BN141 SYSTEM POWER 7 350W za 119 zł z wysyłką. Sprzęt opisany jako nowy - egzemplarz powystawowy z 12 miesięczną gwarancją sprzedawcy. Przyszedł w zastępczym pudełku z niemieckimi naklejkami. Na oko nie widać śladów używania.

Zastąpił w moim domowym PC-ie wysłużonego, ale jeszcze całkiem nieźle sobie radzącego Colorsit 350 W (wiem, że według niektórych to bomba z opóźnionym zapłonem, jednak mój działał bez zarzutu - napięcia stabilne, żadnych zwiech systemu itp.). Właściwie jedynym problemem z poprzednim zasilaczem był spory hałas, jaki się z niego wydobywał. Be quiet jest cichszy, choć ciągle słyszalny zwłaszcza nocą. A może, to odgłos box-owego coolera na celeronie? Mam jeszcze takiego Pentagrama Freezone NXC-100 Cu z odzysku, ale mocowanie chyba nie bardzo pasuje do LGA 775.

Przy pomocy HWiNFO zrobiłem porównanie napięć w obu zasilaczach:

http://speedy.sh/NHd4B/HWINFO.ods
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...