Skocz do zawartości

Zgłoszenia Avast o zagrożeniu w przeglądarce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem zaczął się wczoraj gdy pobierałem modyfikacje do Farming Simulator 15. Gdy wszedłem w przeglądarkę internetową co jakiś czas (ok. 2 min.) pokazywała się informacja avasta, że wykryto zagrożenie. Usunąłem mody, które ściągnąłem zrestartowałem kompa i dziś już takich problemów nie mam. Wszystko jest w porządku. Mam 64 bitowy system Windows 8.1. Logi załączam w załączniku. Z góry dzięki za pomoc. Dodam, że w tych komunikatach były wypisane różne strony na które nie wchodziłem.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

Gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam jeszcze jeden problem gdyż na dysku C jak i D pojawiły mi się różne foldery typu: "System Volume Information", "$RECYCLE.BIN", "MSOCache" i różne pliki typu: "BOOTNXT", "hiberfil.sys", "swapfile.sys". Z chęcią zrobiłbym przywracanie systemu lecz jest z nim problem a mianowicie: Po skónczonej operacji wyświetla się : Narzędzie Przywracania systemu nie może wyodrębnić pliku (d:\) z punktu przywracania. Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania sytemu. (0x8000ffff). Sądzę, że przywracanie systemu załatwiło by wszystkie moje problemy. Błagam pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza

Jest jeden problem z braku mojej orientacji w zakresie komputerowym zrobiłem przywracanie systemu do dziś o 11. Więc zamieściłem nowe logi w nowym temacie. Zbytnio się nic nie zmieniło ale jakieś drobne różnice w fixlogu mogą być ale to tylko moje domysły. Bardzo przepraszam za problem.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jeden problem gdyż na dysku C jak i D pojawiły mi się różne foldery typu: "System Volume Information", "$RECYCLE.BIN", "MSOCache" i różne pliki typu: "BOOTNXT", "hiberfil.sys", "swapfile.sys".

To obiekty systemowe, były od początku instalacji Windows tylko ich nie widziałeś. Skan OTL przełącza opcje widokowe, w ramach pomocy przy usuwaniu infekcji, by widzieć wszystkie składniki. Użytkownicy zwykle pomijają / lub nie są świadomi, że są dwie opcje związane z widocznością: Pokaż ukryte foldery i pliki oraz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. To wyłączenie tej drugiej opcji powoduje pokazanie się wymienionych składników.

  • System Volume Information: katalog związany z Przywracaniem systemu, Kopią zapasową i innymi. Zreplikowany na każdym dostępnym dysku.
  • $Recycle.Bin: prawdziwy folder Kosza. To co jest na Pulpicie to tylko wirtualny skrót. Ten folder jest powielony na każdym dostępnym dysku.
  • MSOCache: lokalne źródło instalacji pakietu Office, używane do reinstalacji / naprawy pakietu.
  • Pliki BOOTNXT, hiberfil.sys, swapfile.sys: kolejno od procesów startowych Windows, Hibernacji oraz pamięci wirtualnej aplikacji ModernUI.
Z wyjątkiem folderów Kosza, obiektów nie wolno naruszyć. I w systemie jest o wiele więcej rzeczy teraz widocznych, tylko jeszcze tego nie znalazłeś. Po prostu w Opcjach folderów zaznacz opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego i tyle.

 

 

Mój problem zaczął się wczoraj gdy pobierałem modyfikacje do Farming Simulator 15. Gdy wszedłem w przeglądarkę internetową co jakiś czas (ok. 2 min.) pokazywała się informacja avasta, że wykryto zagrożenie. Usunąłem mody, które ściągnąłem zrestartowałem kompa i dziś już takich problemów nie mam.

W pierwszem zestawie logów nie widać oznak czynnej infekcji. Niestety wręcz przeciwnie jest w drugim zestawie po Przywracania systemu. Ono było niestety niepotrzebne. Robiąc Przywracanie systemu przywróciłeś śmieci: przeglądarka Google Chrome jestzaprawiona adware BuiyNssave, na dodatek adware przekonwertowało typ przegldarki ze "stabilnej" do "development" i jest konieczna reinstalacja Google Chrome od zera.

 

Przy okazji, na dysku jest pełno plików poniższego schematu. To nie są poprawne instalatory tylko śmieci "Asystent pobierania" dobrychprogramów nastawione na instalację adware: KLIK.

 

C:\Users\mateu_000\Downloads\YouTube-Downloader(27896)-dp.exe

 

 

 


Do wykonania następujące akcje:

 

1. Akcje związane z Google Chrome:

  • Upewnij się, że nie masz włączonej synchronizacji, która załaduje złe ustawienia z serwera po reinstalacji przeglądarki: KLIK.
  • Jeśli potrzebne, wyeksportuj zakładki: CTRL+SHIFT+O > Organizuj > Eksportuj zakładki do pliku HTML.
  • Odinstaluj Google Chrome. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki. Resztę doczyści mój skrypt poniżej.
2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.wp.pl/?src01=dp220140820
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = https://www.google.com/?trackid=sp-006
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = https://www.google.com/search?q={searchTerms}
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =
HKU\S-1-5-21-2769995749-3454007108-333519029-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = https://www.google.com/?trackid=sp-006
HKU\S-1-5-21-2769995749-3454007108-333519029-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = https://www.google.com/?trackid=sp-006
SearchScopes: HKLM-x32 -> {632F07F3-19A1-4d16-A23F-E6CE9486BAB5} URL = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=AVASDF&PC=AV01
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2769995749-3454007108-333519029-1001 -> {632F07F3-19A1-4d16-A23F-E6CE9486BAB5} URL = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=AVASDF&PC=AV01
FF Plugin: @esn/npbattlelog,version=2.5.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\2.5.0\npbattlelogx64.dll No File
FF Plugin-x32: @esn/npbattlelog,version=2.4.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\2.4.0\npbattlelog.dll No File
FF Plugin HKU\S-1-5-21-2769995749-3454007108-333519029-1001: ubisoft.com/uplaypc -> C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll No File
S4 LMIRfsClientNP; No ImagePath
S3 TBPanel; No ImagePath
S2 AODDriver4.2.0; \??\C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Fuel\amd64\AODDriver2.sys [X]
Task: {143BB45B-8C04-4FBD-9774-78A7B6300670} - System32\Tasks\{76127E5C-95AD-4DDA-BAD9-CA36E07260BC} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.3.73.105.457/pl/abandoninstall?page=tsWLM
C:\Program Files (x86)\BuiyNssave
C:\Program Files (x86)\Google\Chrome
C:\ProgramData\AVG
C:\ProgramData\bajnlhgjdokojnhcbpcgdfodnllmgbcd
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\mateu_000\AppData\Local\Avg
C:\Users\mateu_000\AppData\Local\Google\Chrome
C:\Users\mateu_000\AppData\Roaming\AVG
C:\Users\mateu_000\Downloads\*(*)-dp*.exe
Reg: reg delete HKCU\Software\Google\Chrome /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run /v SaiMfd /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run /v ProfilerU /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run /v XboxStat /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

4. Zainstaluj najnowszą stabilną wersję Google Chrome: KLIK.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy są jeszcze jakieś problemy? Wszystko zrobione i wygląda dobrze. Kończymy czyszczenie:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox oraz GMER z Pobranych. Zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

2. Odinstaluj poniższe pozycje - zainstaluj najnowszy Adobe Flash dla Firefox (podany w tym samym linku powyżej).

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 15 Plugin (HKLM-x32\...\Adobe Flash Player Plugin) (Version: 15.0.0.246 - Adobe Systems Incorporated)

Java 7 Update 67 (HKLM-x32\...\{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F03217067FF}) (Version: 7.0.670 - Oracle)

Java 8 Update 20 (64-bit) (HKLM\...\{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86418020F0}) (Version: 8.0.200 - Oracle Corporation)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...