Skocz do zawartości

XP do granic możliwości ! (Wyłączanie poszczególnych usług)


Kimi1908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :)

 

Chciałbym podzielić się z Wami moją listą usług która jest w tej chwili... szczątkowa ;P

Udało mi się zejść do 8 uruchomionych usług. O dziwo nie miałem większych problemów z systemem, jedynie nie mogłem połączyć się z internetem co jest chyba zrozumiałe w tej sytuacji ;D

 

Mój laptop przeszedł już istną komputerową plagę egipską i nadal działa wręcz znakomicie :thumbsup:

A to wszystko przy 502 MB pamięci RAM :lol:

 

Wracając do tematu, poniżej zamieszczam dwa screenshoty które zrobiłem przed paroma minutami a moje pytanie brzmi następująco: Co jeszcze mogę wyłączyć ?

 

1. Klient DHCP. Z tego co mi wiadomo to owy klient przydziela adresy IP ogólnie rzecz biorąc ;P

Kiedyś z nim eksperymentowałem i po restarcie internet padł na dobre ale poza tym nic nadzwyczajnego nie zauważyłem ;-)

 

2. Kompozycja. Tutaj sprawa jasna jak słońce ;P  Po wyłączeniu tej usługi pozostaje nam delektować się standardową skórką Windows :-P

 

3. Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej. Sama nazwa mówi za siebie ;D Chyba, że ta usługa ma jakieś dodatkowe zastosowania ? <_<

 

4. Menedżer kont zabezpieczeń. W tym wypadku 50/50, czekam na Wasze opinie ;-)

 

5. Plug and Play. Po wyłączeniu należy zapomnieć o myszkach i innych urządzeniach peryferyjnych które wykorzystują tę technologię ;-)

 

6. Program uruchamiający proces serwera DCOM. ??? ;P

 

7. Windows Audio. Osobiście mam wyłączone niekiedy irytujące dźwięki Windows ale na takie posunięcie z tą usługą mimo wszystko bym się nie zdecydował xD

 

8. Zdalne wywoływanie procedur (RPC). Ponownie ??? ;P

 

Wiem, wiem... Właściwie to w połowie sam odpowiedziałem sobie na zadane pytanie :-D

Na dobrą sprawę mam wątpliwości z usługami 3,4,6,8.

 

 

Lubię od czasu do czasu "zabawić" się z takimi kombinacjami. Mimo wszystko, zawsze należy zachować ostrożność przy takich zabawach bo u jednego może być OK a u drugiego konkretna awaria systemu... Oczywiście nikomu nie doradzam takich kombinacji. Osobiście zależy mi na jak największej, najefektowniejszej i najefektywniejszej optymalizacji tego legendarnego już systemu :)

 

Może w przyszłości napiszę pewien poradnik ale coraz większa rzesza użytkowników z żalem ale mimo wszystko żegna się z XP i przechodzi na wyższe platformy więc sam nie wiem czy taki poradnik ma sens tym bardziej, że w sieci jest ich sporo. W każdym bądź razie jestem jak najbardziej zadowolony ze swojego aktualnego systemu i ani mi się śni przechodzi na 7-kę czy tą kafelkową jak chodniki w Częstochowie 8-kę :lol:  :lol:

 

Druga sprawa jest taka, że nie każdemu zależy na aż takiej optymalizacji Windowsa. Dla przykładu mam jeden malutki programik który uruchamia się przy starcie systemu (LClock czyli zamiennik systemowego zegara w pakiecie z kalendarzykiem - 0.3 MB jeżeli chodzi o zużycie pamięci).

 

 

 

e1b0063e.jpg

 

 

 

ac84e7af.jpg

 

 

 

 

 

 

PS: Droga Picasso... Jeżeli przeczytałaś tą wiadomość to od razu muszę poinformować... Tak, tak to nadal ten sam system któremu nie wróżyłaś świetlanej przyszłości a jednak nadal trzyma się doprawdy elegancko :thumbsup:

PS2: Dlaczego są takie drakońskie ograniczenia na emotikony ?@! Musiałem usunąć około połowę ;-P

 

 

Pozdrawiam ! :) :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...