Skocz do zawartości

Program Boid przestał działać błąd clr20r3


zubzero0pl

Rekomendowane odpowiedzi

podpis problemu 

 

Nazwa zdarzenia problemu: CLR20r3

 

  Podpis problemu: 01: boid.exe

 

  Podpis problemu: 02: 1.0.0.0

 

  Podpis problemu: 03: 54661e52

 

  Podpis problemu: 04: Mokus2D.win

 

  Podpis problemu: 05: 1.0.0.0

 

  Podpis problemu: 06: 546527d3

 

  Podpis problemu: 07: 754

 

  Podpis problemu: 08: 12

 

  Podpis problemu: 09: System.NullReferenceException

 

  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

 

  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

  Dodatkowe informacje 1: 0a9e

 

  Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

 

  Dodatkowe informacje 3: 0a9e

 

  Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

 
gra jest beta testem z steam 
z góry dziękuje za pomocprzepraszam za pośpieszanie ale starsznie śpieszy mi się aby zagrać w tą grę 

tutaj następny screen z procdumpem http://zapodaj.net/d...b215b4.png.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

 

spróbuj przygotować zrzut pamięci procesu, może uda nam się coś znaleźć. Poniżej wskazówki jak uruchomić procdump w trybie oczekiwania:

 

1. Pobierz procdump [KLIK]

2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu.

3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe)

4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps

cd c:\dumps

5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na boid.exe

procdump.exe -e -ma -w "boid.exe"

6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić boid.exe i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu.

 

Plik zrzutu (.dmp) spakuj, wrzuć na onedrive, dropbox, lub na inny hosting i w odpowiedzi daj link.

 

m.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

ponaglanie nie ma sensu - jak tylko ktoś będzie mógł odpowiedzieć, to odpowie. Jeśli masz jakieś nowe informacje, to dopisuj je do poprzedniego postu - wystarczy kliknąć 'Edytuj' i dołączyć nowe rzeczy; nie ma potrzeby dopisywania kolejnych wypowiedzi do wątku.

Odnośnie braku dumpa - dodaj opcję filtrowania i poczekaj na wyjątek NullReferenceException, czyli uruchom procdump jak poniżej:

 

procdump.exe -e -ma -f NullReference -w "boid.exe"

 

m.g.

 

Odnośnik do komentarza

Sorry, chodziło mi o sytuację, gdy nikt jeszcze nie odpowiedział i wówczas reedycja postu w zupełności by wystarczyła. W momencie, gdy jest już jakaś odpowiedź, to kolejne informacje dodajesz w kolejnej wypowiedzi. Przepraszam za zamieszanie, mam nadzieję, że w przyszłości już nie będziesz musiał czekać tak długo.

Wracając do tematu, to zmieńmy nieco polecenie, zasadźmy się na wyjątkach pierwszego rodzaju. Wpisz zatem:

 

procdump.exe -ma -e 1 -f NullReference -w "boid.exe"

 

Jeśli nie uda się za pierwszym razem i nie powstanie żaden plik i procdump nie wypisze

 

Dump count reached.

 

to spróbuj raz jeszcze - z niejasnych dla mnie powodów procdump czasem nie wykonuje zrzutu i wówczas trzeba próbować do skutku.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

wygląda na to, że gra nie jest w stanie się poprawnie uruchomić, zapewne ze względu na brak wsparcia Twojego sprzętu dla profilu HiDef. Twórca aplikacji wymusił profil HiDef, zamiast mniej restrykcyjnego Reach w ustawieniach projektu XNA. Wydaje mi się, że w tej sytuacji pozostaje Ci poproszenie autora gry o wsparcie dla starszego sprzętu.

 

m.

Odnośnik do komentarza

a czy nie ma możliwości zainstalowania czegoś takiego ? wymagania w tej grze nie są aż tak wysokie aby mój pc ich nie uciągną 

wyglądają mniej więcej tak 

  • MINIMUM:
    • OS: Windows 7 and up 
    • Processor: 1Ghz and up 
    • Memory: 1024 MB RAM 
    • Graphics: Works fine on integrated laptop graphics 
    • DirectX: Version 9.0c 
    • Network: Broadband Internet connection 
    • Hard Drive: 200 MB available space 
    • Sound Card: A working one 
    • Additional Notes: This game runs fine on low end devices, tested with core2duo laptops w/ integrated videocards.
    • a moje paramety są ponad 2 krotnie wyższe więc może da sie coś poradzic 
    •  
Odnośnik do komentarza

Wygląda zatem na to, że programista 'zapomniał' zmienić parametry projektu tak, żeby gra wspierała szersze spektrum sprzętu [KLIK]. W zasobach projektu (plik Boid.exe) istotnie znajduje się zapis o profilu HiDef.

W żadnym wypadku nie namawiam do łamania licencji, ale osobiście sprawdziłbym, czy przeedytowanie jakimś hexedytorem pliku Boid.exe i zamiana z HiDef na Reach cokolwiek zmieni...

 

m.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...