Skocz do zawartości

Dysk SSHD czy klasyczny HDD


roznelf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku ze złą kondycją dysku w moim laptopie, zastanawiam się nad zakupem nowego.

Myślę o nabyciu dysku sshd, lecz jak do tąd się z tą technologią nie spotkałem ;/ więc mam kilka pytań do szanownego grona ekspertów.

 

Praca klasycznych dysków, oraz dysków ssd jest dla mnie dość jasna, lecz w przypadku dysków sshd mam co do pewnych kwestii wątpliwości ;/

 

Rozumiem że proces cachowania najczęściej używanych danych jest transparentny dla użytkownika i systemu, całym procesem zarządza kontroler... ale czy w takim razie dane kopiowane do pamięci flash są to pliki(to mogło by być problematyczne zwłaszcza ze względu na mnogość dostępnych systemów plików?) czy bloki?

Dużo podróżuje z laptopem, więc partycję zawierającą dane wrażliwe planuję zaszyfrować, stąd powyższe pytanie.

 

Czy w przypadku zużycia/uszkodzenia pamięci flash, stracę dostęp do danych zgromadzonych na dysku? Czy po prostu dysk będzie działał nadal, bez udziału dodatkowej pamięci.

 

I najważniejsze... Czy Państwa zdaniem, warto inwestować w tę technologię? Czy jest to ryzykowne i warto poprzestać na sprawdzonych rozwiązaniach (lub dopłacić do ssd).

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...