Skocz do zawartości

Kod błędu 0x000000ED


dramin204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam laptopa ACER , podczas ładowania systemu (posiadam windows 8) wyświetla się ten kod błędu 0x000000ED. Przy starcie systemu kliknąłem klawisz F8 i pokazała mi się lista opcji . Wybrałem Tryb awaryjny z wierszem poleceń żeby użyc komendy /fixmbr niestety tryb się nie odpalił , zaczął się ładować ale po chwili zrestartował się. Jak mam uruchomić inaczej wiersz poleceń i czy ta komenda usunie mój problem?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie sądzę. 

Zależy Ci na danych, które masz na nim zgromadzone? Jeśli tak to zanim przystąpisz do poniższej procedury zrób to: 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html

czyli kopię posektorową. 

 

Procedura jest prosta - wyzeruj cały dysk komendą erase w mhdd. Po zerowaniu ponowny skan powierzchni i odczyt Smartu. Wszystko wrzuć tutaj. Taka ilość niestabilnych sektorów niemal zawsze oznacza, że dysk jest na wykończeniu. Zerowanie może pomóc na... no właśnie... na kilka dni. Czasem dłużej, ale to naprawdę rzadkie przypadki. Niemniej zawsze zachęcam do spróbowania. 

Odnośnik do komentarza

Dysku już nie było na liście przed rozpoczeciem zerowania. Stad komunikat o PIO mode. Wyzerowało 500 sektorów, dalej wywaliło błąd. Z dyskiem jest źle... 

Możesz włączyć jeszcze skan z opcją ERASE DELAYS na ON i wrzucic wynik. 

 

No i o ile parametr 5 pokazuje 0 - o tyle wartość progowa wynosi tylko 54... to tez nie wrozy dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Napisałem na privie, więc tu się powtórzę: 

Skoro udało się przeprowadzić erase delays, to tez przeprowadź tylko Erase. Ten pierwszy nie poradził sobie ze wszystkimi problemami. Jeżeli Erase będzie przerywane przez błędy, trzeba procedurę ponawiać i obserwować czy następny błąd jest dokadnie w tym samym miejscu czy dalej. 

Po w pełni wykonanej procedurze zerowania - ponownie SMART z MHDD i GSmartControl (albo spod poziomu linuksa albo jakiegos windowsa, czy to z pena czy z innego dysku)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...