Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych - nieistniejące nadpisanie?


zxc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wczoraj niechcący usunąłem folder z USB poprzez shift+del (win 7). od razu odpaliłem z HDD programy do odzyskiwania danych (Recuva, Wise Data Recovery, Undelete 360) wszystkie znalazły owe skasowane pliki ale ku mojemu zaskoczeniu,  żaden plik (poza jednym) nie dał sie odzyskać - każdy z plików  oznaczony był  już jako nadpisany albo uszkodzony etc. 

 

JAK TO JEST MOŻLIWE skoro na USB nie było wykonywanych w międzyczasie ŻADNYCH operacji/zapisu danych???

jak odzyskać te pliki?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakie pliki chcesz odzyskać? To pliki tekstowe, jakieś arkusze kalkulacyjne? 

 

Źle to było robione - zanim się podłączy pendrive, trzeba odpowiednio przygotować system, aby nie montował systemu plików jaki się na nim znajduje, co by uniknąć jakichkolwiek operacji zapisu na nim...  na win 7 wystarczy wyłączyć to komendą automount disable. Można się też pokusić o parę bardziej wyrafinowanych metod - jak zamontowanie tylko do odczytu. 

 

Następnie wykonać kopię pendrive'a i wtedy bawić się w odzysk. Użyj DMDE - po wybraniu dysku i partycji, wybierz "wszystkie znalezione + rekonstrukcja"

Odnośnik do komentarza

Źle to było robione - zanim się podłączy pendrive, trzeba odpowiednio przygotować system, aby nie montował systemu plików jaki się na nim znajduje, co by uniknąć jakichkolwiek operacji zapisu na nim...  na win 7 wystarczy wyłączyć to komendą automount disable. 

 

nie zrobiłem niczego takiego - pendrive kilkukrotnie był wkładany do komputera, czy teraz jest sens to wykonać? jeżeli tak to jak dokładnie?

 

chodzi o pliki tekstowe (doc i docx)

Odnośnik do komentarza
Prymitywna metoda, ale skuteczna: pobierz 


następnie przy zakładkach: Stacje dysków i woluminy magazynu klikasz ppm i "add class" 

Potem Remove ghost. 

Odpalasz cmd jako administrator > diskpart i zatwierdzasz. 

Potem wpisujesz: automount disable

 

Podłącz pena i zrób w DMDE jego kopię - wybierasz pendrive sposrod dyskow fizycznych > Narzędzia > kopiuj sektory > od zera do maxa i zaznaczasz opcję w Docelowy: plik 

wybierasz gdzie chcesz go zapisać i zatwierdzasz okej dwa razy. 

Jak skopiuje to odpalasz obraz i działasz na obrazie. 

Jasne? 

W międzyczasie skorzystaj z programu Photorec (działa zupełnie inaczej niż DMDE) 


Rozpakowujesz i przeciągasz swój obraz na plik Qphotorec.exe, w razie probemow - zamien rozszerzenie swojego obrazu z bin na img. 

Potem zaznaczasz w FileFormats zaznaczasz TYLKO rozszerzenie doc i zip (docx to tak naprawde wlasnie zmodyfikowane lekko zipy). 

 

I to tyle. W Dmde też działaj na obrazie, obsługa intuicyjna w tym przypadku, tzn w swoim poscie juz Ci napisałem co masz zrobic. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...