Skocz do zawartości

Awarie systemu – niejasne komunikaty


Refne

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam stacjonarny komputer z Win7/64. Od kilku miesięcy, niezależnie od tego, czy  jestem w internecie, czy nie, czy mam włączone jakieś programy, czy nie, mój komputer przerywa pracę na kilka sekund wiele razy w ciągu dnia. Najczęściej po takiej przerwie pojawia się komunikat opatrzony symbolem głośnika: „Gniazdo zostało podłączone” – i po krótkotrwałym „zamrożeniu” wszystko wraca do normy.

 

Kiedy indziej otwarta przeglądarka internetowa staje się cała biała lub czarna i wtedy, po odczekaniu kilku sekund, muszę ponownie ją włączać. Wówczas pokazują się dwa komunikaty: 1. Systemowy – „Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu Nvidia Kernel  Mode Driver Version [numer] przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność”. 2. Przeglądarki – „Program Plugin Container for Firefiox przestał działać”.

 

Nie wiem, czy to ma związek z tymi komunikatami, ale komputer przestał też wykrywać płyty audio.

 

Niestety w miarę czasu te przerwy  „zamrażające” są coraz częstsze, co uniemożliwia mi normalne korzystanie z komputera. Proszę o pomoc  - co mogę zrobić, by wszystko wróciło do normy?.       

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...