Skocz do zawartości

Czcionka w Win 7


Kazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
 
Polecono mi te stronke, z moim problemem
Tak więc jestem i przedstawiam w czym rzecz.
Zainstalowałem program Proshow Producer
Niestety wiekowy jestem i nie załapałem, że najpierw podczas instalacji trzeba było zmienić ustawienia języka z wersji wietnamsko ruskiej na angielską. Efektem, czego można było się spodziewać. W programie a także w całym systemie także zmieniła się czcionka.
Może nie w całym system, ale po kolei leci ..
Notatnik pyta się czy zmienić kodowanie. Czcionka ma ruskie litery
W Totalu mam też już zmienioną czcionkę, gdzie wiele wpisów/ plików nie chce przyjąć podczas kopiowania
Niektóre programy nie widzą obrazu, zwłaszcza te w których wysterują ogonki polskie.
Wprawdzie na drugi dzień wywaliłem ten program dokładnie czyszcząc pozostałości i zainstalowałem inną wersje tegoż programu, już poprawnie, niestety złamanie czcionki pozostało.
Bardzo proszę o pomoc jak mogę przywrócić czcionkę systemowa jaka miałem od początku.
Dodaje obrazy z wyglądu czcionek oraz jaki mam system
Serdecznie pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Artus72 dzięki za podpowiedź, ale nic to nie dało
W panelu sterowania zmieniłem na portugalski, wszystkie zakładki także na portugalski. Restart kompika i od nowa zmieniłem na polski zaś restart – Wielkie nic, na domiar już na pulpicie zmieniła się kolejna nazwa folderu pt:  „Powtarzają się”  to teraz ma tak :
powtarzahj asie

W trybie Dos za nic w święcie nie zrobię tego i obawiam się grzebać tam gdzie całkowicie sobie nie poradzę

Bardzo proszę o doradzenie innej możliwości
 

Odnośnik do komentarza

Poczytałem

Pobrałem paczkę, rozpakowałem i każdy z tych plików klikałem dwukrotnie na wszystko klikałem - TAK

 

Restart komputera .. niestety bez zmian

 

Z powrotem wszedłem na tę stronkę poczytać dokładniej

 

Tam pisze w rejestrach – Domyślne klucze

 

U mnie nie ma katalogów – Font DPI – FontMapper  - Fonts - FontSubst

 

Aby najmniej ja nie wiedzę nic z nazwą FONT

 

Mają być zlokalizowane czcinki, które musza byc

 

Skopiowalem

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFontDPIHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFontMapperHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFontsHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFontSubstitutes

Weszłaem tylko rejestru, nić nie grzebalaem, przyrównałem, czy mam tak samo i zamknąłem rejestr

 

 

post-14280-0-16260000-1413942456_thumb.jpg

post-14280-0-85660000-1413942456_thumb.jpg

post-14280-0-56860000-1413942457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli specjalizowane fixy nie dają rady to nie wiem, co w tej chwili mogłoby Ci pomóc. Prawdopodobnie jest jakieś delikatne zamieszanie w rejestrze albo uszkodzeniu uległy fonty systemowe.

 

Ale... Spróbuj może przywrócić system do czasu sprzed tej nieszczęśliwej modyfikacji. Będzie się to co prawda wiązało z koniecznością ponownego zainstalowania programu Proshow lecz wróci tak bardzo upragniony przez Ciebie porządek :)

Odnośnik do komentarza

Oj to prawda, ta czcionka spędza mi sen z powiek. Nie mniej już to zrobilem z oprzyracaniem systemu, zanim tu przyczlapałem.

Nie mniej dzisiaj zauważylem nico "łagodniejsze" czcionki, że tak moge nazwac to zjawisko.

Komp mi lepiej chodzi, czcionka zamianiła sie na nie gryzącą ruską. Nie mam monitow o Unicode. A co najwazniejsze już sie nie rozsiewa. W Exelu to na oczach ..a teraz cisza. Ale nadal paskuda jest "zlamana" . W gadulcu zamiast ogonków to mam duże "I". Sądzę, że odbiorca czyta normalnie.

A czy można jeszcze raz potraktować ten antidotum, dwa razy? -  klik na te pliczki, ktore pobralem i juz wykorzystalem ?

Odnośnik do komentarza

A więc tak

 

W Notatniki nieco się wygładziło, bo jest mniej tych ruskich, a bynajmniej mniej.  Nie mniej podczas zmiany czcionki w Notatniku, inna czcionka nie wchodzi w grę, bo same krzaczki. Wpisuje z ogonkami a po zapisaniu już są  bez..

W Totalu, nie mam w katalogach innej czcionki, a pomimo po otwarciu programu mam także komunikat o Unocode

Wizja Gadulca jak wygląda moje pisanie

Oraz miałem program do haseł – Hasła. Zaprzestał działać  a w miejscu nazwy  jest –  hasia. Ważny był to programik bo miałem tam wszystko co potrzeba do życia w sieci.

Mam program Crazy Talk, który zaprzestał  także działać bo  już  nie widać w nim obrazu. Głos leci a obrazu niet.

Bardzo dziękuję, za to że nie porzuciliście mnie .. gdzię się emotki zapodziały przy odpisywaniu :)))

 

Odnośnik do komentarza

Już wiem :)

 

Aplikacja, którą zanstalowałeś, bezczelnie zmieniła Ci standardową stronę kodowania znaków w Windows (czyli 1250) na tę właściwą cyrylicy (czyli 1251). [zwróć uwagę dla przykładu na położenie litery ą w pierwszej, "polskiej" tabelce z Wikipedii a potem zerknij do "ruskiej" i zobaczysz znak ze skrinu numer 6 Twojego ostatniego posta - menu TotalCommander]

 

Muszę jeszcze tylko poszperać, gdzie i jak się to ustawia ale przynajmniej jestem na właściwym tropie :)

 

Na razie siedzę w robocie i przed 23.00 raczej nic nie znajdę ale jak przybędę do domu, to jeszcze pogmeram.

 

Ale jeszcze się nie cieszmy - szampana otworzymy już po wszystkim :lol:

 

[EDYTA]

 

Kaziu, powiedz tak z ręką na sercu, skąd pochodził plik instalacyjny programu Proshow Producer, którego używałeś po raz pierwszy?

Zastanawiam się, jak nieszkodliwa skądinąd aplikacja mogła wprowadzić do systemu takie tornado...

Odnośnik do komentarza

To moje ostatnie pytanie powinienem był zadać jako pierwsze.

 

Nie bądź zdziwiony, jeśli pobrane z warezowej strony oprogramowanie zaczyna robić w komputerze krecią robotę.

 

[dobra rada na przyszłość - nigdy, przenigdy nie używaj pirackich wersji instalatorów. Sparzyłem się dotkliwie kilka razy na takich syfach, więc wiem, co piszę. Zresztą - Twój przypadek też może okazać się bardzo bolesny]

 

Za bałagan z kodowaniem fontów w Twoim systemie jest prawdopodobnie odpowiedzialny jakiś wirus.

 

Dlatego konieczny będzie zestaw logów, czyli będziesz używał programów: GMER, OTL, FRST.

 

Naskrobię priva do picasso, która im się przyjrzy i dalej to już Ona poprowadzi temat.

 

Do roboty ;)

Odnośnik do komentarza

Kaziczku,

program ProShow Producer w wersji próbnej pobierzesz ze strony producenta. Możesz też zapłacić za pełną wersję; przyjemność jej posiadania kosztuje zaledwie 250 baksów ;)

 

[oczywiście musisz mieć kartę kredytową i jakieś 800PLN finansowego zapasu :)]

 

Strony warezowe to witryny z nielegalnym, modyfikowanym oprogramowaniem. Czasem można sobie napytać nielichej biedy pobierając bądź instalując oferowany tam soft.

Link do jednej z takich stron (po wietnamsku) podałeś w swoim przedostatnim poście; stamtąd dopadły Cię problemy z pomiksowanymi, systemowymi fontami.

 

Szefową poinformowałem o Twoim przypadku.

 

O tym, co teraz możemy robić śpiewał w refrenie znakomitej, starej piosenki Sydney Youngblood :)

Odnośnik do komentarza

Nie, no ja wszystko rozumiem. Chociaż nie,… musiałem użyć translatora :thumbsup:

Siedzieć i czekać – jasna sprawa

Ale tam nie ma wyrażenia ”baksy”  :lol:

co eto je :confused:

Po sieci ruszam się jak taczanka na stepie, a ileż potu, wysiłku i łez :ph34r:

Okulary mam słabe a u czcionka syberyjska :o

Jestem jak ta małpa, która chciała być człowiek, ale jej się nie udało :P

Trzeba legalnie .. OK

800 mówisz finansowego zapasu . Oki .. mam renty 780 zeta to styknie mi na odwdzięczenie się za pomoc :thumbsup:

Moja lewa półkula ma coś w skarpecie, poczekam kiedy zaśnie. ;)

Thank you from the top -   a co dziadek tez coś umie, pomimo, że chcieli mnie zrusyfikować Spacyfikować też :lol:

No to czekamy :cheer:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...