Skocz do zawartości

Problem z systemem (8.1) / komputerem?


bardi3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam już po internecie dosyć długo rozwiązania swojego problemu ... nie wiem czy jest on spowodowany usterką techniczną, sterowników czy jeszcze jakiegoś innego robactwa...

 

Do rzeczy...

 

posiadam lapka z win 8.1 (64bity), i7, 8gb ramu... no ogólnie powinno to chodzić szybko... a tutaj niestety- wiele niespodzianek...

 

m.in. zawieszanie się komputera, powolne ładowanie się systemu i ciekawy przypadek:

- dźwięk od czasu do czasu podczas słuchania muzyki (obojętnie czy to z Youtube/Spotify czy z dysku) zawiesza się i zapętla .... wtedy jedynym rozwiązaniem problemu jest restart systemu.... co ciekawe, nawet przyciszenie dźwięków systemowych nie pomaga pozbyć się zapętlonej sekwencji...

 

System powinien być czysty, skanowałem go kilkoma antywirami, na co dzień korzystam z tego wbudowanego microsoft security essentials (tak się to chyba zwało)... 

 

komputer sprawdziłem memtestem (aby wykluczyć problem z pamięcią), programem do sprawdzania bad sectorów na dysku (nie pamiętam nazwy)....

 

Występuje też problem temperatury (scren ze speedfana załączam do posta): średnio na każdym rdzeniu 53-55 C , mimo iż trzymam lapka na podstawce... - myślicie, że sama pasta pod procek pomoże ?:)

 

przy instalce systemu miałem sporo problemów ze sterownikami (pobierane wszystkie ze strony producentów, a jednak nie zawsze działały)... do tej pory mam jeden nie doinstalowany sterownik w menedżerku: "Kontroler PCI Simple Communications"

 

załączam logi, screna i liczę na pomoc mądrzejszych.

 

Gdyby trzeba było dodatkowych informacji proszę pisać- postaram się dostarczyć co należy :)

 

z góry dziękuję za pomoc

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

post-14195-0-51140000-1412775558.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Występuje też problem temperatury (scren ze speedfana załączam do posta): średnio na każdym rdzeniu 53-55 C , mimo iż trzymam lapka na podstawce... - myślicie, że sama pasta pod procek pomoże ?

 

Daj sobie spokój ze SpeedFan. To program dedykowany do kompów stacjonarnych....nawet nie wiem czy dalej jest rowijany. Wstaw wymagane obrazki z Hwinfo. Co i jak znajdziesz w przyklejonych tematach działu hardware.

 

2. Podaj dokładny model laptopa.

 

3. Sypie sie usługa od Nvidia, tak na szybko

 

R2 NvNetworkService; C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NetService\NvNetworkService.exe [1593632 2014-02-05] (NVIDIA Corporation)

 

Error: (10/06/2014 05:34:22 PM) (Source: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exe) (EventID: 1) (User: )

Description: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exeCan't get user token [1008]

 

4. Jest kilka rzeczy do usuwania, ale to na rzazie drobiazgi. Podaj identyfikator karty sieciowej Athersos.

Odnośnik do komentarza

1. zaraz ogarnę ten hwinfo | edit: dodaję screnshoty

 

2. dell alienware 14mx (wersja z NVIDIA® GeForce® GT 750M with 1GB GDDR5)

3. reinstall nvidii ?

4. w menedżerze mam tylko :

Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)  - tutaj id: 
 
PCI\VEN_1969&DEV_E091&SUBSYS_05AC1028&REV_10
PCI\VEN_1969&DEV_E091&SUBSYS_05AC1028
PCI\VEN_1969&DEV_E091&CC_020000
PCI\VEN_1969&DEV_E091&CC_0200
 
 
 
Killer Wireless-N 1202 Network Adapter - tutaj id:
 
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280
 
 
problem z sieciówką przy instalce miałem chyba największy, bo żadne sterki nie chciały zatrybić ... być może tutaj też jest jakiś konflikt ...
 
 
ps. od czasu do czasu przy odpaleniu systemu słyszę dziwny dźwięk jakby cd-rom czytał płytę (coś takiego na starszych kompach stacjonarnych słyszałem u siebie :D) - dźwięk dysku ?

 

post-14195-0-14160000-1412778612_thumb.png

post-14195-0-72800000-1412778616_thumb.png

post-14195-0-81520000-1412778620_thumb.png

post-14195-0-74640000-1412778624_thumb.png

Odnośnik do komentarza

powiem tak, lapka mam +/- pół roku ... i od początku nie był to demon prędkości (ale przesiadłem się z dużo słabszej maszyny- tłumaczyłem sobie, że to moje jakieś urojenia), potem zrobiłem format (w sumie 2) i niestety nie pomogło.... ze względu na charakter mojej pracy nie oddawałem sprzętu do żadnego serwisu, była potrzeba praktycznie stałego dostępu do sprzętu... teraz się to zluzowało, więc chciałbym z tym zrobić porządek...

 

ps. być może płyta główna robi jakieś wałki ?

Odnośnik do komentarza

2. wyłączyć po prostu wifika czy ogólnie z menadżera wyłączyć karty obie ?

 

mógłbyś zapuścić jakieś linki na pw dot. tego problemu ?

 

Linki są nie potzrebne. Wejdź do menegezra urządzeń i z prawokliku na karty sieciowe daj wyłacz - restart. Kabelki jak masz też mozna odpiąć. ;)

 

pracuję jako grafik/programista aplikacji webowych/fotograf - terminy ostro napięt

 

Ile prac obrabiasz na raz? Bo rozumiem że lecisz hurtem?

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego laptopa jak 

 

model: dell alienware 14 mx

 

On posiadał 8.1 od samego początku czy aktualizowałeś windowsa do tej wersji? Jeśli aktualizowałeś - to czy instalowałeś sterowniki pod 8.1? 

Spróbuj też upragdować bios: 

Alienware M14xR2 System BIOS for Win8.1 

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/alienware-m14x-r2/drivers

Odnośnik do komentarza

od producenta był 8,0 - później zaaktualizowałem do 8.1...

nie mniej jednak, przeformatowywałem w między czasie na 7 i nie ogarniał mi sterowników ze strony producenta (sick!) - nie łapał sterków od sieci wifi/lan + grafiki... 

 

wróciłem do 8.1 (już bez update'a), jako że mam dostęp do msdn-u jako student ...

 

bios mam zaaktualizowany, przy wyłączonych sieciówkach nadal zamula...

Odnośnik do komentarza

Jak bios jest zaaktualizowany jak Hwinfo pokazuje wersje A09... pomimo świeżej daty - to numeracja idzie w górę, na stronie jest dostępny A14.

Skąd bios pobierałeś, możesz wskazać, który konkretnie? Na pewno nie jest to: 

   M14R2A14WIN64.exe | Windows/DOS (5 MB)
   BIOS|
Release date 09 Oct 2013
|Last Updated 09 Oct 2013
|Version A14,A14

 

 

A ten jest dedykowany pod 8.1 i tylko 8.1 x64 ma wersje A14. Starsze systemy mają A13, poza tym są jeszcze starsze wersje A8 i A9... przy takich problemach, gdy wykluczy się system - a skoro problem występował od samego początku - to klaruje się tu problem na lini sprzęt - sterowniki. W takim przypadku przeprowadza się aktualizację wszystkich sterowników i oczywiście biosu. 8.1 niestety - często na tej lini sprawia problemy i często wychodzą nowe biosy, które trzeba aktualizować. 

 

I z całym szacunkiem, ale nie potrafię sobie wyobrazić karty sieciowej, która zamula komputer... 

 

Co do niedziałających sterowników ze strony producenta - to tez bajka. Na stronie jest 5 różnych firm kart sieciowych, razem 11 modeli. Nie dziwię się, że laik może się w tym gąszczu zgubić...

Odnośnik do komentarza

I weź tu pomagaj, tłumacz... jak znajdzie się delikwent, który wie lepiej, bo odpalił prosty program! Brak słów. Na dokładkę Smart jest ucięty i kompletnie do niczego. Najważniejsza jest ostatnia kolumna.  

A potem piszesz nie tylko, że komputer nie działa, ale też, że na stronie producenta nie było na windows 7 sterowników do karty sieciowej. 

 

Napisałem Ci wyraźnie co masz zrobić. 

No chyba, że HwInfo pokazuje inną wersję Biosa niż Tobie się wyświetla przy procedurze POST?

I żaden program nie zwalnia z myślenia - zwłaszcza takie automaty. 

Odnośnik do komentarza

to chyba trochę nie wyraźnie napisałem, link do biosa który dostałem zwraca komunikat "unsuported system",

 

idąc dalej tropem sterowników mój klucz serwisowy kieruje mnie na stronę:

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/servicetag/D8JNMX1/drivers?detect=y

 

i tutaj, najnowsza wersja biosu dla mojego kompa to A09... taka jaką posiadam

 

nie napisałem, że na stronie producenta nie ma sterków do 7demki, tylko że te z ich strony pod 7demką nie działały - poza tym, to jest na chwilę obecną nie ważne- jestem na 8.1, tutaj też proszę o pomoc....

 

zdaję sobię sprawę, że nie zwalnia mnie nic z myślenia, jednak sam nie potrafię sobie poradzić z problemem dlatego też trafiłem na Wasze forum aby poprosić kogoś mądrzejszego o pomoc...

 

bardzo proszę jeszcze raz o informację, z którego programu ucięto kolumnę ? bo trochę się w nich już gubię ...

 

ps. dzięki za pomoc i sorry, że motam -

post-14195-0-55640000-1412894194_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...