Skocz do zawartości

Laptop emachines e725, całkowita awaria.


matiszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja młodsza kuzynka poprosiła mnie żebym "naprawił" jej laptopa z tego powodu, że jestem "lotny" w tych sprawach.Laptop to emachines e725. Mam otóż taki problem, gdy dostałem tego laptopa zostałem poinformowany, że raz laptop działa (włącza się), raz nie. Trafiłem na taki moment, że laptop się włączył po czym na samym stracie wyskoczył komunikat " Critical hard disk error" czy coś w tym stylu, wiec dla sprawdzenia zrobiłem smarta dysku. Wyniki wyszły takie, że w zakładce Health miałem "reallocated sector count" failed na czerwono a w error scanie kilka czerwonych sektorów. Przez czas testu dysk nagrzał się do 65 stopni, i Windows wyświetlił komunikat że jest niebezpiecznie zagrzany dysk(coś w tym stylu). Wiec zamówiłem nowy dysk, Po zamonowaniu nowego dysku laptop uruchamia się do pierwszego ekranu z logiem firmy i białym napisem press f2 to setup i nic wiecej, po kliknięciu f2 jest komunikat Please wait i nic. Co ciekawe po włozeniu starego dysku dzieje się to samo. Przetestowałem ram, włożyłem jeden drugi nic się nie zmieniło (po wyciągnięciu 2 czarny ekran ) założyłem 100% działający ram nic się nie zmieniło, dalej pierwszy ekran z logiem i nic. Zdziwiło mnie, że po właczeniu wiatraczek działał 2-3 sekundy i sie wylaczał (pożniej doczytałem, że to normalna rzecz w niektorych laptopach), zabrałem sie za chłodzenie było pełno kurzu, zrobiłem pełną konserwacje całego chłodzenia( zdjąłem radiator wymieniałem paste, wyczysciłem ) ale niestety dalej nic. Raz na jakiś czas przy włączeniu laptopa bez twardego dysku laptop idzie dalej i wyswietla się

 

PXE-e63 Error while initializng the NIC
PXE-M0F exiting intel PXE ROM
no bootable device - insert boot disk and press any key..

 

 

Moim zdaniem padła płyta główna (procesor albo grafika na niej?) bios? Nie chce zgadywać, i chciałbym prosić o radę fachowców.

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

", Po zamonowaniu nowego dysku laptop uruchamia się do pierwszego ekranu z logiem firmy i białym napisem press f2 to setup i nic wiecej, po kliknięciu f2 jest komunikat Please wait i nic."  Oczekuje dostać się do biosu żeby zmienić bootowanie, Ale jak pisałem po kliknięciu f2 komputer dalej nie idzie tylko jest komunikat "Please wait ...

"Co ciekawe po włozeniu starego dysku dzieje się to samo" Wkładam dysk z wgranym systemem ze wszystkim , i jest identyczna sytuacja. Dochodzi tylko do pierwszego ekranu z logiem producenta i dalej nic nie idzie. Ani bios ani nic.

Odnośnik do komentarza

A nie bierzecie pod uwagę wadliwego działania klawiatury? Może klawisz F2 nie działa. Może spróbuj F10 lub F12 i wybierz start z CD.

PXE-e63 Error while initializng the NIC

PXE-M0F exiting intel PXE ROM
no bootable device - insert boot disk and press any key..

Powyższe wskazuje na przejście POST i z braku systemu na dysku szukanie go w sieci (i oczywiście też bezskutecznie).

Odnośnik do komentarza

Dziwny przypadek skręciłem laptopa do stanu pierwotnego, i przez chwile wszystko było okej stary system uruchomił, zdązyłem zmienic botowanie, ale mimo wszystko po 2-3 min wszystko wróciło do "normalnego" stanu czyli lipa. Wniosek, jezeli komputer jest zimny działa prawidłowo, ale jezeli choc troche sie nagrzeje przestaje działac. Ostatnia szansa jutro wymienie procesor, jezeli to nie pomoże nic nie mogę już zrobić płyta do wymiany (lutowanie mostka) ale to już nie na moje możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...