Skocz do zawartości

Powolny zaśmiecony system


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mój laptop bardzo stracil n szybkości. Często jest tak ze klikając na przegladarke chrome wgl nie reaguje, dodam ze jakiś czas temu anty virus wykryl trojana, usunalem. Nie jestem pewny czy został do końca zlikwidowany, wczoraj mój komputer zaatakowal virus o nazwie Fabulous discord o typie aware. Choc go usunalem to laptop wyraźnie spowolnil. Proszę o pomoc

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.87 

   x64 (UAC is enabled) 

 Internet Explorer 10 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

 Windows Firewall Enabled! 

McAfee Anti-Virus i Anti-Spyware  

Windows Defender                  

 WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

 McAfee SiteAdvisor   

 Google Chrome 37.0.2062.120 

 Google Chrome 37.0.2062.124 

````````Process Check: objlist.exe by Laurent```````` 

`````````````````System Health check`````````````````

 Total Fragmentation on Drive C:  %

````````````````````End of Log``````````````````````

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi z DDS nie są obowiązkowe, usuwam. Brakuje za to GMER.

 

Witam, od jakiegoś czasu mój laptop bardzo stracil n szybkości. Często jest tak ze klikając na przegladarke chrome wgl nie reaguje, dodam ze jakiś czas temu anty virus wykryl trojana, usunalem. Nie jestem pewny czy został do końca zlikwidowany, wczoraj mój komputer zaatakowal virus o nazwie Fabulous discord o typie aware. Choc go usunalem to laptop wyraźnie spowolnil.

Przedstaw co wykrył antywirus i gdzie. W raportach są jedynie szczątki adware i to nie może być przyczyną wolnego systemu. Tu prędzej spowolnienie może powodować coś wręcz przeciwnego, czyli kobyła zabezpieczająca McAfee Internet Security Suite. Nawiasem mówiąc, widzę że instalowałeś badziewne programy:

- Lavasoft Ad-aware 6: kompletny archaizm z roku 2003 (!), całkowicie bezużyteczny i nieskuteczny w dzisiejszych czasach.

- SpyHunter: program wątpliwej repitacji, był na czarnej liście. Z daleka od niego.

 

 


Na razie doczyść szczątki adware i programów, nie powinno to jednak nic przyśpieszyć:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj śmiecia Host App Service. Przy ewentualnym błędzie deinstalacji kontynuuj dalej:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoFolderOptions] 0
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
HKU\S-1-5-21-2253055635-1566063098-3438977135-1001\...\Run: [Pokki] => "%LOCALAPPDATA%\Pokki\Engine\HostAppServiceUpdater.exe" /LOGON
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=3 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.24.15\npGoogleUpdate3.dll No File
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=9 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.24.15\npGoogleUpdate3.dll No File
S2 gupdate; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /svc [X]
S3 gupdatem; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /medsvc [X]
Task: {513AC4F2-F651-4192-A54F-DBFB018871D2} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {B6222F43-504D-408A-91B7-7C5DF8246766} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
C:\sh4ldr
C:\shldr
C:\shldr.mbr
C:\spyhunter.fix
C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group
C:\Program Files (x86)\Lavasoft
C:\Program Files (x86)\GoSavve
C:\Program Files (x86)\YouttubbeeAdBlloCkE
C:\ProgramData\7678176e9a8d3a03
C:\ProgramData\GoSavve
C:\ProgramData\Pokki
C:\ProgramData\YouttubbeeAdBlloCkE
C:\Users\HomeGroupUser$
C:\Users\Administrator
C:\Users\Gość
C:\Users\mrukk\AppData\Local\Chromatic Browser
C:\Users\mrukk\AppData\Local\Comodo
C:\Users\mrukk\AppData\Local\Pokki
C:\Users\mrukk\AppData\Local\Torch
C:\Users\mrukk\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Acer Games.lnk
C:\Users\mrukk\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\PC App Store.lnk
C:\Users\mrukk\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Pokki Start Menu.lnk
C:\Users\mrukk\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Lavasoft Ad-aware 6
C:\Users\mrukk\Downloads\SpyHunter 4.16.5.4290 [Eng]+patch.rar
C:\Users\mrukk\Downloads\Thumbs.db
C:\WINDOWS\SysWOW64\GroupPolicy\GPT.INI
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zrobiłem wszystko wg. Twoich wytycznych, problem w tym ze nie moglem zresetować chroma gdyż tak jak probowalem wcześniej mimo wielu prob nie moglem uruchomić przeglądarki. Przesylam logi, aktualnie robie GMRA bys mogla na niego spojrzeć ps. nie wiem czy dobrze GMR wykonal prace gdyż dostałem komunikat ze jest w uzyciu 2 taki sam proces (nie rozumiem tego nie mam wlaczonego 2x). ADwCleaner jest to 2 skan niestety, pierwszy mi uciekl i nie został zapisany (myslalem ze automatycznie to zrobi). Antywirusa usunalem.

FRST2.txt

Fixlog.txt

AdwCleanerS1.txt

Odnośnik do komentarza

problem w tym ze nie moglem zresetować chroma gdyż tak jak probowalem wcześniej mimo wielu prob nie moglem uruchomić przeglądarki

1. Spróbuj narzędzia Google Software removal tool. Jedna z procedur to automatyczny reset ustawień.

 

2. Po tym pobierz najnowszy FRST, zrób nowy log z opcji Scan. Wypowiedz się czy nadal są problemy Google i ogólne w systemie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dodam tak na marginesie od siebie ze jestem swiezo po aktualizacji systemu na 8.1

To wszystko widać w raportach. Było:

 

Platform: Windows 8 (X64) OS Language: Polski (Polska)

Internet Explorer Version 10

 

Obecnie:

 

Platform: Windows 8.1 (X64) OS Language: Polski (Polska)

Internet Explorer Version 11

 

==================== One Month Created Files and Folders ========

 

2014-10-11 00:37 - 2014-10-11 00:37 - 00000000 ____D () C:\Windows.old

 

+ inne modyfikacje na dysku

 

I są wymagane poprawki. Po deinstalacji McAfee ostały się odpadki, ponadto w Google Chrome są rozszerzenia, które nie wyglądają na sprawne (brak odczytu nazwy). Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKLM\...\Run: [HotKeysCmds] => C:\Windows\system32\hkcmd.exe
HKLM\...\Run: [Persistence] => C:\Windows\system32\igfxpers.exe
HKLM-x32\...\Run: [mcui_exe] => "C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe" /runkey
SearchScopes: HKCU - {A2AC704F-665E-47D8-8821-53B5662B197E} URL =
FF Plugin-x32: @microsoft.com/Lync,version=15.0 -> C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugins\npmeetingjoinpluginoc.dll (Microsoft Corporation)
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
RemoveDirectory: C:\ProgramData\McAfee
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Norton
RemoveDirectory: C:\Users\Default\AppData\Local\Pokki
RemoveDirectory: C:\Users\Default User\AppData\Local\Pokki
RemoveDirectory: C:\Users\mrukk\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aiicmmpkicnndkhlnnloilpgncbpkbjj
RemoveDirectory: C:\Users\mrukk\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\fheoggkfdfchfphceeifdbepaooicaho
RemoveDirectory: C:\Users\mrukk\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom
RemoveDirectory: C:\Users\mrukk\Desktop\FRST-OlderVersion
CMD: del /q C:\WINDOWS\SysWOW64\sqlite3.dll
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie powiadomiłeś mnie o tej zmianie. W pierwszym Addition przeglądarka figurowała jako zainstalowana, kolejny Addition pokazujący brak wejścia nie został podany, a log główny to nie wykazuje wcale, by Google odinstalowało się w sposób całościowy. Na dysku cały profil przeglądarki. W związku z tym go usuń. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\Users\mrukk\AppData\Local\Google

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...