Skocz do zawartości

System nie uruchamia się - Uszkodzony rejestr SYSTEM


michal9986

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujący problem z komputerem, wyskakuje taki o to błąd:

Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

zainstalowałem konsole odzyskiwania i nie pomogło

po wklepaniu pierwszej komendy: copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak

i wciśnięciu enter ukazuje się komunikat: "odmowa dostepu"

dodam iż problem pojawił się po tym jak uruchomiłem ponownie komputer po problemie z prądem w domu

miałem spięcie w instalacji i komp się wyłączył, po włączeniu pojawił się ten problem.

Czy możliwe żę jakiś element komputera uległ uszkodzeniu? jak poradzić sobie z tym problemem

proszęo szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co ten temat robi w dziale Malware? Przenoszę do działu Windows XP.

 

Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

zainstalowałem konsole odzyskiwania i nie pomogło

po wklepaniu pierwszej komendy: copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak

i wciśnięciu enter ukazuje się komunikat: "odmowa dostepu"

 

Alternatywa:

 

1. Zastartuj na ten komputer z płyty OTLPE. Z Pulpitu uruchom My Computer. Wejdź na dysk z Windows do katalogu, gdzie Przywracanie systemu trzyma swoje pliki, czyli C:\System Volume Information.

 

2. W katalogu tym są różne punkty Przywracania, a są zbudowane wg schematu:

 

C:\System Volume Information\_restore{numerki}\RPX\Snapshot

 

Masz wybrać ten punkt Przywracania, który nie jest najnowszy i jest datowany na okres sprzed wystąpienia problemu. W środku są pliki (na pomarańczowo rejestr systemu, na niebiesko rejestr użytkownika):

 

_REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

_REGISTRY_USER_NTUSER_S-1-5-21-bardzo-długi-numerek

 

Skopiuj je do tymczasowo utworzonego folderu np. C:\TMP. Zmień im nazwy korespondująco na: DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM, NTUSER.DAT

 

3. Plikami pomarańczowymi masz podstawić pliki w C:\WINDOWS\system32\config, zaś niebieskim w C:\Documents and settings\Twoje konto. Wykonaj kopię zapasową plików zastępowanych!

 

4. Resetujesz komputer.

 

Jeśli Przywracanie systemu było wyłączone i w C:\System Volume Information nie ma wyliczanych wyżej plików, to zostaje już tylko postinstalacyjna kopia rejestru w C:\Windows\Repair. Kopia ta nie ma żadnej wiedzy o zainstalowanych programach.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

niestety płytka z OTLPE nie pomogła. Załadował się pulpit z ikonkami itd..

ale wchodząć w mój komputer, nie mogę wejść na dysk C, wyskakuje komunikat: C:\ is not accessible. The file or directory is corrupted and unreadable.

ponadto klikając na ikone OTLPE wpisuje lokalizacje C:/WINDOWS i wyskakuje komentarz: Target is not windows 2000 or later.

i co teraz? da się jeszcze coś uratować ? czy już nie? generalnie potrzebuje skopiować tylko kilka plików z dysku a potem mogę zrobić format dysku.

jak to zrobić? i jak wykonać posinstlacyjną kopię rejestru?

Odnośnik do komentarza
czy mogę prosić o instrukcję krok po kroku..

jak konkretnie nazywa się program, skąd go pobrać, jak nagrać płytę iso

 

Pobierasz stąd KLIK. To nie program tylko system. Wypalasz obraz ISO na płycie. Używasz opcji nagraj obraz ISO. Z taką płytką startujesz na Windowsa. Reszty co do szczegółów instalcji dowiesz się czytając wskazzówki instalatora. Wybierasz tryb bezpieczny bez instalowania na dysku twardym,potem język polski itd Pooglądaj to KLIK. Tu jest przedstawiona instalacja Linuxa na twardym dysku, ale Ty wybierasz opcje bezinstalacyjną

Odnośnik do komentarza

udało się wejść na dysk C z poziomu UBUNTU

natomiast nie moge wejść na dysk D, da się temu zaradzić?

ponadto zauważyłem iż w katologu C:\windows\system32 nie mam żadnych plików.. czy to normalne czy coś jest nie tak?

 

da się jeszcze uratować dysk D?

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...