Skocz do zawartości

Sieciowo-windowsowy problem


SuperM4n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jestem pewien, czy napisałem w dobrym dziale, gdyż mój problem wydaje się być złożony. Otóż od jakiegoś czasu mam problemy z siecią - programy typu AQQ czy Google Chrome potrafią się zawiesić w taki sposób, iż niemożliwe jest zakończenie ich procesów (przeinstalowywałem oba, nie pomogło). Dodatkowo Chrome czasami działa zupełnie jak jego mobilna wersja, tj. wczytuje poszczególne karty tylko wtedy, gdy są aktualnie otwarte. Jasne, to wygląda na problem sieciowy, nawet wpisałem komendę "ping -t wp.pl", by sprawdzić, jak wygląda połączenie. Rzeczywiście, występują dropy oraz duże wahania opóźnień (co może wyjaśnić problem z AQQ), jednakże to tylko jedna część problemu, bo od kilku dni dotarły nowe. Przede wszystkim, np. jedna z gier (War of the Roses) przestała działać, zwyczajnie nie chce się włączyć, pojawia się tylko czarny ekran. Niestety, o ile zakończenie zadania jest dosyć łatwe, tak już proces nie chce się w ogóle zamknąć i nawet programy typu Unlocker nie pomagają. Do tego wszystkiego doszedł problem z wyłączaniem komputera - często zdarza się tak, że utyka na "Trwa zamykanie...", bądź chce zamykać naprawdę długo (czekałem kilka minut, ale być może potrzebował więcej). Nie dzieje się to zawsze, więc domyślam się, że ma to związek z tymi procesami. Zauważyłem również, iż po awaryjnym wyłączeniu komputera, na ekranie wyboru sposobu uruchomienia systemu, nie działa zupełnie moja klawiatura (podłączana na USB). Podczas normalnej pracy nie ma z nią żadnego problemu.

 

O swój komputer staram się dbać, dlatego omijam podejrzane strony, regularnie czyszczę całość CCleanerem oraz co kilka tygodni wykonuje skany zarówno avastem jak i Malwarebytes Anti-Malwere. Oczywiście, próbując pozbyć się aktualnych problemów, przeprowadzałem skan zarówno wspomnianymi programami, jak i dodatkowo adwcleanerem, ale niewiele to pomogło. Chciałem także przywrócić system, ale, niestety, jedyna data była z wczoraj. Myślałem, że problem z siecią może być spowodowany zainstalowaniem firewalla ZoneAlarm albo jego złą konfiguracją, ale wtedy kłopoty powinny zacząć się po instalacji i zakończyć po wyłączeniu programu. Jak się pewnie domyślacie, wcale tak nie było.

 

Konfiguracja:

Windows 7 Professional 64bit

8GB RAM

Geforce GTX 570

i5-2500K

 

Router: TP-Link TD-W8901G

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

Gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chciałem także przywrócić system, ale, niestety, jedyna data była z wczoraj. Myślałem, że problem z siecią może być spowodowany zainstalowaniem firewalla ZoneAlarm albo jego złą konfiguracją, ale wtedy kłopoty powinny zacząć się po instalacji i zakończyć po wyłączeniu programu. Jak się pewnie domyślacie, wcale tak nie było.

zacznij od najprostszych rzeczy - odinstaluj z panelu programów Avasta i Zone Alarm.

W trybie awaryjnym popraw firmowym narzędziem AvastUnistallUtility i sprawdź jak zachowuje się internet

 

http://www.avast.com/uninstall-utility

 

W logach masz błąd

 

Name: avast! Firewall NDIS Filter Miniport

Description: avast! Firewall NDIS Filter Miniport

Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Manufacturer: ALWIL Software

Service: aswNdis

Problem: : Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)

Resolution: A registry problem was detected.

This can occur when more than one service is defined for a device, if there is a failure opening the service subkey, or if the driver name cannot be obtained from the service subkey. Try these options:

On the "General Properties" tab of the device, click "Troubleshoot" to start the troubleshooting wizard.

Click "Uninstall", and then click "Scan for hardware changes" to load a usable driver.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem, co poradziłeś. Był problem z włączeniem trybu awaryjnego (bo klawiatura wtedy nie reaguje), ale samo narzędzie do odinstalowywania avasta pomogło go włączyć. Odinstalowałem zarówno antivira jak i ZoneAlarma, ale niewiele się zmieniło. Trudno stwierdzić, czy minęły problemy z AQQ i chrome'em (bo nie występują za każdym razem), natomiast War of the Roses nadal ma problemy i nadal nie mogę zamknąć procesu (nie wiem, czy to ma jakiś związek. Może po prostu gra się zepsuła i trzeba zrobić reinstall). Sprawdziłem tez komendą, jak wygląda sytuacja z łączeniem i wciąż można znaleźć dropy oraz duże wahania czasu. 

Odnośnik do komentarza

Był problem z włączeniem trybu awaryjnego (bo klawiatura wtedy nie reaguje)

Co to za komputer? Lapek? Jeśli mysz jest na USB powinna być właczona w Biosie funkcja Keboard Legacy Support.

 

Otwórz Notatnik i wklej

 

AppInit_DLLs: => File Not Found

ShellIconOverlayIdentifiers: 00avast -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} => No File

ShellIconOverlayIdentifiers: DropboxExt1 -> {FB314ED9-A251-47B7-93E1-CDD82E34AF8B} => No File

ShellIconOverlayIdentifiers: DropboxExt2 -> {FB314EDA-A251-47B7-93E1-CDD82E34AF8B} => No File

ShellIconOverlayIdentifiers: DropboxExt3 -> {FB314EDB-A251-47B7-93E1-CDD82E34AF8B} => No File

ShellIconOverlayIdentifiers: DropboxExt4 -> {FB314EDC-A251-47B7-93E1-CDD82E34AF8B} => No File

Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File

F Plugin-x32: @esn/esnlaunch,version=1.102.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.102.0\npesnlaunch.dll No File

FF Plugin-x32: @esn/esnlaunch,version=1.110.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.110.0\npesnlaunch.dll No File

FF Plugin-x32: @esn/esnlaunch,version=1.116.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.116.0\npesnlaunch.dll No File

FF Plugin-x32: @esn/esnlaunch,version=1.122.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.122.0\npesnlaunch.dll No File

FF Plugin-x32: @esn/esnlaunch,version=2.3.0 -> C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\2.3.0\npesnlaunch.dll No File

S3 TBPanel; No ImagePath

S3 cpuz137; \??\C:\Windows\TEMP\cpuz137\cpuz137_x64.sys [X]

U3 DfSdkS; No ImagePath

S3 EasyAntiCheatSys; \??\C:\Windows\system32\EasyAntiCheat.sys [X]

S3 GPUZ; \??\C:\Windows\TEMP\GPUZ.sys [X]

CMD: netsh advfirewall reset

EmptyTemp:

 

Z menu plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Adrian\Downloads. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw raport fixlog.txt po usuwaniu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to już miało pomóc, w każdym razie sprawdziłem ponownie komendą ping i niewiele się zmieniło.

To nie była bezpośrednia ingerencja w połaczenie z internetem.

 

Otwórz notatnik i wklej

 

ipconfig /flushdns

netsh winsock reset

netsh int ipv4 reset

netsh int ipv6 reset

pause

 

z menu plik - Zapisz jako Fix.bat - ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki. Z prawokliku na plik Fix.bat - Uruchom jako administrator.

 

Sprawdź jak zachowuje się net po restarcie systemu.

Odnośnik do komentarza

Niestety, nadal to samo. Może to wina samego routera? Co prawda przez założeniem tematu resetowałem go i ustawiałem ponownie, ale być może coś źle robię. W przyszłym tygodniu (od środy) powinienem mieć dostęp do innego urządzenia, jako że zmieniam dostawcę internetu (co też wiąże się z byciem offline jakoś od niedzieli), więc wtedy też będę mógł sprawdzić dokładnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...