Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją sterowników do karty graficznej


AjWi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Używam laptopa i dodatkowego monitora jako rozszerzonego pulpitu ( jest to konieczne w mojej pracy ). Jest to Asus N61 VG z kartą graficzną NVidia GeForce GT 220M Cuda 1 GB. Aktualnie mam zainstalowany sterownik 8.17.12.5896, jednak pobrałem najnowszy do tej karty sterownik, z końcówką 6099 i po zainstalowaniu, zaczęło się dziać coś dziwnego.

 

- wyłączył się drugi monitor

 

- zniknął z panelu karty graficznej i nie był wykrywalny

 

- zniknął z apletu ustawienia rozdzielczości, jednak można było odnaleźć podłączenie VGA

 

Czy ja coś źle robię, czy też to nie odpowiedni sterownik

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem dlaczego wytykasz mi bycie wygodnym. Przecież po to te programy tworzą. Owszem zrobiłem to też ręcznie. Najpierw odinstalowałem displey Nvidii i zainstalowałem pobrany oddzielnie sterownik. Efekt taki jak napisałem wyżej.

 

Przykro mi, że Twoja wypowiedź, poza krytyką nie pomogła w moim problemie. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

Po deinstalacji Display Nvidii użyj jeszcze driver sweeper w trybie awaryjnym (zaznacz odpowiednie pole wyboru). Niby już nie trzeba, ale może pomoże.

http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-(Setup)-download-1655.html

 

W menedżerze urządzeń są jakieś problematyczne sterowniki? Pokaż screen z rozwiniętymi jeśli występują żółte znaki zapytania, żółte trójkąciki z wykrzyknikiem.

Odnośnik do komentarza
Przecież po to te programy tworzą.
No i jakie efekty? Jakieś refleksje?
Owszem zrobiłem to też ręcznie.
a wcześniej piszesz:
Pobierałem przy pomocy programu Driver Max . Nie ze strony Nvidia
Więc jak pobierałęś ręcznie czy też nie? Nie łaska napisać wszystko? Forum wróżek?

 

EDIT:

jaki widać wróciło do normy, sprawdź jeszcze stan sterowników na stronie firmowej laptopa.

Odnośnik do komentarza

Nieco uogólniając, jeszcze jakiś czas temu sterowniki do kart grafiki NVIDII i ATI dla laptopów były opracowywane przez producentów "składaków". Nvidia i Ati wzięły je również pod swoje skrzydła i stąd może wynikać brak nowszych sterowników na stronkach producenta. Dotyczy to także niektórych chipsetów płyt głównych. Z drugiej strony, im starszy chipset tym mniejsze (lub zerowe) wsparcie.

Odnośnik do komentarza

@AjWi

 

Podałeś w temacie typ lapka. Dobrze. Ale nie podałeś danych na temat systemu. A oczekujesz porady i również się obrażasz.

 

Proponuję coś takiego:

1. Odinstaluj Driver Max.

2. Na stronie www.nvidia.pl wyszukaj samodzielnie właściwy sterownik do swojego lapka ale tu jest warunek:

- czytaj czy ten sterownik wspiera Twój komputer mimo wyboru poprawnej nazwy typu karty graficznej

- czy masz zaktualizowane sterowniki do chipsetu, innych elementów płyty itp

 

Przykład dla Twojego nowego sterownika (typ grafiki) na stronie NV:

 

Uwagi:

Notebooki z chipsetami firmy Intel wykorzystujące technologię Hybrid Power nie są przez tę wersję obsługiwane.

 

Żaden aktualizator automatyczny takich informacji nie sprawdza. Zapomnij o tym i nie bądź taki wygodny jeżeli nie chcesz mieć problemów.

 

3. Jeżeli takie uwagi są w Twoim przypadku ważne i dotyczą tego modelu to poszukaj sterownika archiwalnego ale WHQL.

4. Przed instalacją odinstaluj stary i użyj mimo wszystko Driver Sweepera.

5. Może potrzebna jest aktualizacja BIOSu lub sterowników specjalistycznych dla produktu ASUSA (ta firma wyjątkowo olewa użytkowników).

6. Ja instaluję tylko unikatowe sterowniki ASUSA. Reszta to sterowniki producenta chipsetu, grafiki itp.

Odnośnik do komentarza

OK. W kwestii optymalnej konfiguracji sterowników do tego lapka poczekaj na poradę innych userów i myślę, że właśnie marekW tu pomoże ale chyba aktualnie się byczy.

Lapki niestety mają tą wadę, że wszystkie elementy składowe są optymalizowane na maksymalny czas pracy na baterii (czytaj minimalizacja poboru prądu) a to się odbija na wydajności.

To jest powodem, że nie wszystkie sterowniki są kompatybilne ze sprzętem mimo zastosowania tego samego chipa (tu jest radosna twórczość producentów).

 

Do czasu generalnych zmian technologicznych trzeba być świadomym, że taki sprzęt jest tylko substytutem komputera. To na razie pieśń dalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...