Skocz do zawartości

QoS dd-wrt


Wojttekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałbym podzielić łączę tak, żeby jak ja np. gram to ping mi nie skakał np. do 700 gdy ktoś coś działa na WiFi. (ja korzystam z PC i jestem podłączony do routera za pomocą kabla)

Nie wiem jak to podzielić tutaj, proszę o pomoc. 

 

Do załącznika dodaje screen jak to wygląda.

 

W zakładce "port" mam do wyboru "LAN & WLAN" lub "WAN", natomiast w zakładce "Packet Scheduler" jest do wyboru "HTB" lub "HFSC".

 

 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc. :) Dzięki z góry.

post-9242-0-18750000-1411221690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź najpierw dokładną prędkością swojego łącza - np http://www.speedtest.net/ i jakas strona podobnego typu. Powtorz testy kilka razy. Nastepnie wprowadz uśrednione dane - downlink to oczywiscie pobieranie, uplink wysylanie. W Service Priority - opcja add/edit  - wpisz  w service name - np. gry online, i odpowiednie porty. Jesli nie wiesz jakiego gra uzywa portu - to najlepiej jak sprawdzisz w necie, (ew. w razie problemów bedzie sie mozna szczerzej odniesc jak je sprawdzic), protokół TCP/UDP i na koniec zatwierdzasz.

Potem wybierasz z listy (tym razem tej, ktora jest w zakladce QoS), i ktora widzimy na Twoim screenie i dodajesz,

Potem dodajesz swoj mac (sprawdzic go mozesz poleceniem ipconfig/all w cmd (z uprawnieniami admina)

Co do priorytetu - wydaje mi sie, ze to tez bedzie zalezec od tego ile do/od gry wysylasz/pobierasz, w kazdym razie tak się one prezentuja:

  • Exempt: 60% - 100%
  • Premium: 25% - 100%
  • Express: 10% - 100%
  • Standard: 5% - 100%
  • Bulk: 1% - 100%

Po lewej stronie ilosc jaka jest zarezerwowana na Twoja usluge przy pelnym obciazeniu pasma, po prawej, gdy pasmo jest w calosci wolne. Szczerze mowiac mozesz wybrac albo express albo premium.

Przydatny link:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Quality_of_Service

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...