Skocz do zawartości

Problemy z Wifi mimo dobrego połączenia


mastercook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już od dłużeszego czasu nie mogę sobie poradzić z następującym problemem. Na komputerze służbowym skonfigurowałem Range extender TP-WA830RE. Następnego dnia okazało się, że nie mogę korzystać z przeglądarki internetowej (tzn po prostu strony się nie wczytują jakby nie było internetu). Jednakże sygnał wyświetla się jako "znakomity" i nic nie informuje mnie o tym, żebym miał oraniczony dostęp do internetu (wykrzyknik w żółtym trójkącie). I mimo tego, że według narzędzi systemowych do diagnozowania sieci wszsytko jest w porządku internet tak naprawdę nie działa.

Próbowałem już :

ipconfig /releasel 
ipconfig /flushdns 
ipconfig /renew 

netsh int ip set dns

netsh winsock reset

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Liczyłem na to, że podczas robienia logu odepniesz kabel sieciowy od swojego laptopa i połączysz się z tą nieszczęsną siecią ;). O ile raport pokazał konfiguracje Twoich wszystkich sieci - o tyle pewne testy wykonał tylko dla aktywnego połączenia. 

 

Może kolega opisze konfiguracje swojej sieci w domu? Przez co się łączy teraz, jak jest skonfigrowany TP-WA830RE, w tym istotna informacja - do czego on jest podłączony. Czy jak się połączysz za pomocą innego urządzenia - to internet jest? 

 

Na tym routerze masz świecące symbole - pierwszy symbol od prawej (jesli jestes zwrocony twarza do frontu routera) się ciągle się świeci? 

 

Możesz też pokazać logi, ktore znajdziesz w: System Tools > System Log

 

No i z drugiej strony - zobacz na pierwszym routerze (czyli tym, z ktorym owy TP-WA830RE się łączy) czy w ogóle widnieje w liscie podlaczonych urzadzen i czy jest komunikacja miedzy nimi. 

 

Pomyślę jeszcze nad tym przypadkiem i wczytam się mocniej w manual. W międzyczasie możesz sprawdzić tropy, które tu wymieniłem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...