Skocz do zawartości

Acer One A0751h Stop 0x000000D1 igdkmd32.sys


mascuamacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, proszę o pomoc w typowym „nietypowym” przypadku małego netbooka. Zjawisko już znane na forach, najczęściej obcojęzycznych. Problem to zatrzymanie z błędem stop 0x000000D1  igdkmd32.sys

https://imageshack.com/i/p4EzjYVXj

 

Netbook nie jest nowy, eksploatowany jest od kilku lat.

Info : netbook Acer One A0751h, system Windows 7 Home Premium SP1 32bit, na pokładzie 1GB RAM-u 667MHz, sterowniki ze strony Acera oraz pobierane najnowsze ze stron producentów podzespołów (LAN-u, wi-fi, chipsetu, audio, grafiki)

Zgodnie ze sugestiami wykonałem wszystkie czynności, zmiana sterownika ekranu, zmiana pamięci ram, instalowałem najnowsze drivery do chipsetu, sieci LAN i wi-fi. Instalacja sterownika ekranu nawet w trybie awaryjnym nie przynosiła efektu, instalowałem nawet starsze wersje driverów i te również od visty, za każdym razem Winda wywalała się BSOD-em. Najciekawsze jest to, że Windows przechodzi w błąd stop nie od razu, sterowniki udaje się zainstalować poprawnie, w menadżerze urządzeń nie ma znaków zapytania i wykrzykników, wszystko jest cacy malina do chwili….. właśnie, dziwne, podczas wykonywania testu kwalifikacji wydajności komputera. Dokładnie wysypuje się pod jego koniec na strojeniu dekodowania pakietu Windows, nagle wygasza się matryca i po kilkunastu sekundach ekran śmierci. To samo dzieje się podczas zwiększonego obciążenia np. gdy antywirus pobierał swoje aktualizacje, nastąpiło zatrzymanie i pojawił się piękny blue screen.

System nie ma wirusów i żadnej czynnej infekcji, ponieważ jest to czysta instalka wykonana na świeżo a sterowniki podawane w pierwszej kolejności, neta nie podpinałem. Jako ostatnia deska ratunku pobrałem sterownik do grafy z Win Update. Efekt ten sam, BSOD. Instalowałem Windows już kilka razy i różne wersje, zmieniałem wszystko, co się dało, kolejność instalacji sterów też. Porady w sieci przeważnie pomagały innym, u mnie nic nie mogę zrobić, nic nie skutkuje. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

PS. Czyżby za problem odpowiadała płyta główna netbooka, a raczej wadliwy układ  graficzny?

 

Załączam pliki minidump i foty z błędami zatrzymania

post-11554-0-89160100-1409699807_thumb.jpg

post-11554-0-98535100-1409699816_thumb.jpg

090114-19266-01.dmp.txt

090114-45833-01.dmp.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj, dzięki za sugestie. Jednak próba instalacji sterowników graficznych przeznaczonych dla Nvidii do produktu Intela (Intel Media Accelerator 500) nie jest chyba najszczęśliwszym pomysłem :confused:

Link który podałeś już wcześniej przeanalizowałem, niestety, bezskutecznie. Porady tam zawarte dotyczą systemów, które już jakiś czas pracowały i są lekko "niestabilne i zanieczyszczone eksploatacją". Moja instalka jest świeża i nie zawiera błędów w rejestrach, złośliwego oprogramowania czy zwyczajnie uszkodzonych sterowników graficznych.

Pozdrawiam i czekam na ewentualne jeszcze sugestie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...