Skocz do zawartości

WIRUS UKASH poprawka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy. Mam problem z tym wirusem wspomnianym w temacie. Blokuje mi on przegladarke nie wszystkie strony np wchodzac na onet, facebook, gazeta nagle pojawia sie komunikat ze policja zablokowala Twój komputer ale wchodzac na waszą  stronę nic takiego mi nie wyskakuje. Pozbyłem się go raz za pomocą programu MALWAREBYTES ANTI - MALWARE ale problem wrócił. Pobrałem ADBLOCK bo przez reklamy pierwszym razem mi się to zrobiło ale teraz nawet przez MALWAREBYTES nie mogę sie tego pozbyć.


Dziękuje z góry za pomoc.


Wiem że to jest nie jest aż taki problem ale zawsze komputer  slużył mi to zabawy a naprawiał go brat teraz bo nie ma a muszę sobie z tym  jakoś poradzić.


Wystąpiło to na 3 komputerach


 


Addition.txt

checkup.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

OTL1.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wygląda na to że masz infekcję rutera. Spróbuj wykonać poniższe czynności :

- Jeśli da się do rutera zalogować, wejdz do konfiguracji i zmień adresy DNS na pożądane i zmień hasło dostępu.
- Jeśli logowanie jest niemożliwe, to wykonaj reset fabryczny przez obudowę urządzenia.


Jak juz wykonasz powyższe działania :
 

  • Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 


HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page Redirect Cache_TIMESTAMP = 0x104B00D1B1ABCF01
Reboot:



 

  • Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST (w tym samym folderze gdzie znajduje się FRST). Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. Powstanie plik fixlog.txt w tym folderze.

 

  • Google Chrome:

         - Wklej w pasek adresu : chrome://settings/resetProfileSettings i enter > Resetuj.

 

  • Zrób nowy log FRST - dołącz (zaznacz Addition). Pokaż też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.
Odnośnik do komentarza

Ruter jak najbardziej do użytku, ale niepokojące nadal wydają się Twoje logi imo.


Wykonaj poniższe czynności:
 

  • Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 



C:\Windows\system32\{F33C3B9B-72AF-418A-B3FD-560646F7CDA2}.bat
C:\Windows\system32\{A6D608F0-0BDE-491A-97AE-5C4B05D86E01}.bat
Reboot:


 

  • Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST (w tym samym folderze gdzie znajduje się FRST). Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. Powstanie plik fixlog.txt w tym folderze.

 

          Skopiuj link do Internet Explorer i tam wykonaj czynności >... "enable detection of potentially unwanted applications"  > "Advanced Settings" >
upewnij się że te dwie opcje są zaznaczone : "Remove found threats", "Enable Anti-Stealth technology" > start. Może to zająć trochę czasu.

 

  • Przedstaw fixlog i daj znać czy skanery coś znalazły.
Odnośnik do komentarza

Chodziło o skopiowanie linku http://www.eset.com/int/home//products/online-scanner/  do przeglądarki Internet Explorer i tam wykonanie skanu. Skoro skanery nic nie wykryły to ok :)

 

Na koniec użyj : DELFIX - http://https://toolslib.net/downloads/viewdownload/2-delfix/
zaznacz tylko Remove disinfection tools, następnie kliknij Run. Używane narzędzia zostaną usunięte. To tyle ode mnie ^_^

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...