Skocz do zawartości

Zamulanie kompa - użycie procesora do 100%


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku miesięcy mam problem z laptopem. Problem polega na tym, że bardzo często zużycie procesora dochodzi do 100%. System normalnie się uruchamia, jakiś czas (czasami do kilku godzin) działa poprawnie i w pewnej chwili następuje "zamulenie", niezależnie z jakiego programu korzystam (sam Skype lub Firefox potrafi zamulić procesor na 100% (wykres użycia procesora w menadżerze zadań Windows)). Powoduje to straszne spowolnienie komputera i internetu ale zawsze jestem w stanie uruchomić menedżera zadań i powyłączać procesy. Zamknięcie programu, który najbardziej obciąża procesor, powoduje powrót do normy, jednak po jego ponownym uruchomieniu komputer znowu zamula. 

 

Dodam, że komputer służy głównie do korzystania z internetu i skypa. Żadnych gier, programy ograniczone do minimum.

 

Laptop ASUS K52JC

Windows 7 Home premium Service Pack 1

32 bit

 

Próbowałem już porad z innych forów (nie zakładałem tematu, jedynie próbowałem znaleźć podobne problemy). Nic nie pomogło, problem tylko się nasilił. Akcje wykonane do tej pory:

1.Reinstalacja Windows jakieś 2 miesiące temu.

2.Próby używania google chrome zamiast Firefoxa.

3.Wymiana Avasta na Avirę. Skan Avirą (nic nie wykazał)

4.Wyłączenie niektórych usług w Windows. Gdzieś wyczytałem, że czestym problemem jest obciązanie procesora przez udostępnianie plików w Windows Media Player (komputer był podpięty przez wi-fi do NASa Synology DS 213 Air).  Przy okazji wyłączyłem też zaporę Windows i pozostałe usługi polecane powszechnie na forach. Wkleiłbym screena z okna usług ale nie mogę go uruchomić (zniknął mi "wiersz poleceń" i nie mam pomysłu gdzie teraz wpisać "services.msc")

5.Skan Malware Bytes (nic nie wykazał)

6.Skan AdwCleanerem (log w załączniku, może się przyda).

 

Wczoraj trafiłem na fixitpc i bardzo liczę na Waszą pomoc, bo już mi się wyczerpały pomysły.

 

 

Addition.txt

AdwCleanerS1.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastanawiam się teraz czy brak odpowiedzi na mój temat wynika z braku wykrycia problemu...

 

Więc dorzucam aktualizację wątku.

Od czasu napisania mojego tematu zrobiłem jeszcze dodatkowo kilka rzeczy:

1.Wyczyściłem przestrzeń pomiędzy wentylatorem a radiatorem procesora (było trochę zabite kurzem).

2.Wykonałem defragmentację dysku C:

 

I od tamtego czasu zużycie procesora nie doszło ani razu do 100%.

 

Moja teoria: kurz w radiatorze powodował spadek wydajności procesora do tego stopnia, że nie radził on sobie nawet z obsługą prostych programów.

 

Czy ktoś z forumowiczów może tą teorię potwierdzić? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...