Skocz do zawartości

Komputer wyłącza sie co pare minut


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skąd ten wniosek?

 

Osobiście zwróciłem uwagę ale nie widzę problemów więc nie pisałem.

 

Skoro nie odniósł się Pan pisemnie przyjąłem, że kwestia zasilacza pozostała nie zauważona. Nie jest to z mojej strony żadna uszczypliwość. Owszem mozna opierać sie na wskazaniach Hwinfo, ale również wiadomym jest, że miernik da rzeczywisty pomiar napięć. Przypuszczam, że nie zamieniłby Pan swojego zasilacza na Modecom ;) ?

Odnośnik do komentarza

Nieporozumienie.

Post napisałem myśląc, że znalazłeś coś w logu co ja przeoczyłem.

Porównywałem u siebie wyniki z HWInfo z miernikiem. Wartości identyczne.

Generalnie w zasilaczach producenci zazwyczaj kontrolują tylko napięcie + 5 V i to jest odniesieniem. Reszta proporcjonalnie do tej wartości.

Oczywiście nie mówię tu o bardzo zaawansowanych konstrukcjach.

 

ale również wiadomym jest, że miernik da rzeczywisty pomiar napięć

 

Tu bym się spierał. Wszystko zależy od wielu czynników. Pomijam już klasę dokładności miernika.

Ważniejszy jest pomiar chwilowy a zazwyczaj tego typu miernik tego nie wychwyci z powodu ograniczonej częstotliwości próbkowania - również.

Dla celów typowej podstawowej diagnostyki wystarczy wykonać log z Sensors i jeżeli w nim wystąpią jakieś nieprawidłowości (skoki pod obciążeniem) wówczas warto to sprawdzić innymi metodami.

 

Sam fakt nazwy modelu i producenta zasilacza nie zawsze go dyskwalifikuje. Wiele tanich kompów działa w oparciu o takie zasilacze.

Dziwię się userom, którym zależy na wydajnym sprzęcie kupującym zasilacz (najważniejszy element kompa) niskiej jakości ale do tego trzeba dojrzeć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...