Skocz do zawartości

Komputer wyłącza sie co pare minut


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pewien problem.

 

Jeżeli nic nie robie na komputerze, to nic sie nie dzieje (czyli sie nie wyłącza),

Ale jeżeli włącze, chodź najmniejszą wymagającą grę (chodzi o bardziej starsze gry),

Albo wymagające (np. leauge of legends) to komputer się wyłącza.

Kiedyś(pare miesięcy temu) wyłączał sie podczas grania tylko i wyłącznie leauge of legends,

Ale od jakiegoś czasu (mniej więcej pół tygodnia), wyłącza sie jak już powiedziałem nawet przy mniej wymagających grach.

 

Komputer przeczyszczałem z kurzu (jest czysty) lecz nic to nie zmieniło.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System Summary jest jako g1.png,

Log z Sensors jest tak:

f1.png i f2.png to logi po włączeniu programu, gdzie wcześniej był w spoczynku (jedynie skype był włączony domyślnie po włączeniu systemu, i przeglądarka włączona przez mnie)

f3.png  to logi po graniu (5minut) i przy włączonej grze Leauge of Legends, jednocześnie mając włączoną przeglądarke, a słuchając w niej muzyki na youtube.

 

A, i nie wiem czy to ważne, ale musze mieć zdjętą obudowe, bo inaczej, jeżeli obudowa jest założona, komputer wyłącza sie po mniej więcej 5 minutach, bez niej, tak jak pisałem w poprzednim poście.

post-3693-0-42773400-1404754455_thumb.png

post-3693-0-94335900-1404754478_thumb.png

post-3693-0-70898400-1404754521_thumb.png

post-3693-0-83398400-1404754650_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Zastanów się nad treścią posta.

Prosiłem (dostałeś linka) o wykonanie testu w typowych warunkach kiedy występują problemy.

Postąpiłeś jak pacjent, który idzie do lekarza z temperaturą i wcześniej bierze aspirynę.

 

To co widać i co podejrzewam to temperatury i obecne warunki zewnętrzne - gorąco.

Zrób test w typowych warunkach z zamkniętą budą - najlepiej do momentu kiedy komp padnie. W linku masz to opisane.

 

Jedno jest pewne bateria na płycie do wymiany. Przy okazji zresetuje się BIOS bo masz dziwne ustawienia.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie musisz wymienić pastę między procesorem a coolerem (układ chłodzenia procesora).

Nie widzę dokładnie czy wtyk zasilania coolera jest podpięty pod CPU-Fan - sprawdź.

Wentylator obudowy bardzo mały. Zamontuj np. 120 mm i podepnij go pod złącze Sys-Fan.

Jeżeli planujesz dalej wykorzystywać ten komp to proponuję wymienić cooler na bardziej wydajny z konstrukcją poziomą w stosunku do płyty głównej.

Nie będzie dmuchał na procesor i pośrednio na RAM.

Wymień baterię na płycie.

Odnośnik do komentarza

Ta pasta to inaczej pasta termoprzewodząca?

Podpięty jest.

Przepraszam, ale nie zbyt wiem jaki cooler, czy wentylator kupić.

Poleciłby Pan jakiś w przystępnej cenie?

Z góry dziękuje.

 

Ps. Bateria, to może być byle jaka kupiona w sklepie informatycznym np  http://www.komputronik.pl/product/25646/Akcesoria/Akcesoria_Foto/GP_Batteries_bateria_CR_2032_1szt_do_plyt_glownych.html ?

Odnośnik do komentarza

Bateria OK.

Jeśli chodzi o cooler to odsyłam do www.cooling.pl . Np TEN. Tak jak pisałem jest poziomy i ma w komplecie pastę.

Popatrz na wymiary i sprawdź czy zmieści się do budy. Ma dmuchać w stronę tyłu obudowy (jednocześnie studzi RAM).

Na tej stronie znajdziesz również dodatkowy wentylator obudowy - sprawdź wielkość miejsca dla średnicy wentylatora.

Odnośnik do komentarza

Na stronie przy opisie produktu masz filmy instruktażowe montażu. Cooler jest ciężki i wymaga solidnego montażu.

Sam mam taki w kompie żony i polecam.

Jeżeli montaż wykonasz dokładnie jak na filmie wszystko będzie OK.

Pamiętaj aby przed działaniami rozładować własny ładunek elektrostatyczny przez dotknięcie ręką do np. kuchenki elektrycznej (uziemionej) lub czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Gdy dostałem tamten link, z polecanym coolerem, ponieważ piszę że dostawa będzie dopiero w sierpniu, chyba że ja źle coś przeczytałem.

 

Coś za długa ta dostawa.

 

Tu masz od reki  http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-2-xe1226-spc097-bardziej-wydajny-nastepca-modelu-he1225-spc043-639501/

 

 

ale mnie nie chodzi o to abyś przystapił do wymiany na inny (to wykonasz jak bedziesz miał elementy) tylko o to abyś wymienił pastę na tym co masz. Dzieki temu czegoś się nauczysz.

 

 

Jeszcze jedno - nikt nie zwrócił uwagi na zasilacz. A masz Modecom Feel. krótko mówiąc on też jest do wymiany

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...