Skocz do zawartości

Brak uprawnień do usuwania folderów/plików


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w googlach, na różnych forach, nawet tutaj Picasso napisała poradnik ale nic z tego mi nie działa.

Nie mogę usuwać niektórych plików i folderów (konkretnie to folder po deinstalacji Adobe Acrobat Reader), bo pojawia się komunikat żebym podał uprawnienia SYSTEM. Mam konto administratora, bo sprawdzałem (w kontach użytkownika, w różnych grupach, zasadach, zarządzanie systemem, w zakładkach zabezpieczenia jakiegoś pliku) ale żeby usunąć niektóre pliki/foldery trzeba jakieś uprawnienia system podać. Żeby było śmieszniej, to nawet na koncie "super admin" (w cmd wpisałem net user administrator /active:yes), oczywiście po zalogowaniu na niego, także nie mogę usunąć tych plików.

Jak to zrobić ??

 

Mam też drugi problem niezwiązany z tematem: mam 2 partycje (C i D), zmieniłem nazwę partycji c ale partycja d nadal ma "dysk lokalny" pomimo, że w zarządzaniu dyskami (magazyn) jest tak jak ja zmieniłem. Tylko w mój komputer jest ciągle jak było. Dodam, że dziś zainstalowałem świeży system, więc wirusy (raczej) odpadają.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Konto SYSTEM to osobne konto w Windows i posiada uprawnienia większe niż Administrator. Możesz otworzyć Manager zadań i zobaczysz kilka procesów uruchomionych z konta SYSTEM np. svchost.exe.

 

Spróbuj nadać folderom uprawnienia dla swojego konta: tutorial

Możesz uruchomić jakiś manager plików np. Free Commander z uprawnieniami konta System wykorzystując np. SysRun lub Process Hacker: menu Hacker --> Run as... --> w sekcji username ustawiamy NT/AUTHORITY SYSTEM. W obu przypadkach podajesz ścieżkę do free Commander.

Niezawodną metoda jest użycie płyty Linux LiveCD np. Parted Magic.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...