Skocz do zawartości

Laptop ma problem z połączeniem z WiFi


VVigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mój laptop ma problem z łączeniem się z siecią WiFi w domu. Nie sprawdzałem niestety na sieciach poza moją, ponieważ bateria w laptopie jest tak zajechana, że nie da się z nim wyjść bez ładowarki, a nawet jak już wyjdę to nagle wszystko się naprawia.

Generalnie problem zaczyna się już po załadowaniu systemu. Mimo, że moja sieć WiFi jest ustawiona w laptopie na automatyczne połączenie to automatycznie się niestety nie łączy. Niestety na tym nie koniec, bo gdyby rozchodziło się o kliknięcie "połącz" to by mnie tutaj nie było. 

Największy problem jest gdy chcę się połączyć z moją siecią. Łączy, myśli... po czym wyskakuje powiadomienie, że niestety, ale nie można połączyć się z siecią. I teraz jest najlepsze. Czasem jak mu się spodoba to po tym powiadomieniu jednak mnie łączy (!). Niestety częściej jest tak, że muszę czekać, klikać setki razy na przycisk połączenia, potem kolejne sto razy na przycisk naprawiania problemu i JEST. Świetnie, połączyło mnie z moją własną siecią po jakże krótkich trzydziestu minutach. Cud miód orzeszki.

Przeinstalowałem sterowniki, odłączałem w menedżerze urządzeń kartę sieciową i wszystkie powiązane z nią, które działają jakoś na WiFi. Czasem to pomaga, czasem nie. Możliwe, że tylko mi się tak wydaje.

Router działa bez problemu, bo telefon ma stabilne połączenie cały czas.

Nie powiem, że mnie to nie denerwuje, bo musiałbym skłamać. Czasem potrzebuję na szybko coś sprawdzić i po prostu się nie da, bo moje WiFi się na mnie wypina.

Podsyłam logi z komend, kolejno :

ipconfig /all
netsh
interface ip show config
netsh wlan show all
netsh wlan show drivers

 

 

 
 
Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś logi to podeślę.
 

ipconfig all.txt

netsh interface ip show config.txt

netsh wlan show all.txt

netsh wlan show drivers.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może to zupełnie coś z innej beczki? Na przykład jakiś tryb oszczędzania energii, który nieopatrznie włączyłeś?

Albo komp zgłupiał przez odłączenie nieużywanej baterii, a do niektórych czynności trzeba ją założyć, nawet jak całkiem już zdechła...

 

WiFi odpali w trybie awaryjnym? Albo na nowym systemie?

W sensie: Istnieje opcja "uruchom w trybie awaryjnym z dostępem do sieci" po wciśnięciu F8. Ale nie mam laptopa pod ręką i nie wiem czy dotyczy to tylko ethernetu.

I Dalej: Możesz na próbę postwić sobie drugi system na innej partycji, albo przywrócić lub naprawić stary. Jak nie masz na kompie nic cennego, to można też po prostu reinstalować...

 

 

Kiedy zaczęły się problemy? Instalowałeś coś typu firewall, antywirus, program narzędziowy czy do tuningu?

Grzebałeś w ustwieniach routera? Można sobie zaszkodzić, choćby przez zmianę częstotliwości czy rodzaju obsługiwanego standardu. O poważniejszych zmianach nie pomnę...

Kłopoty nie biorą się znikąd... ;)

 

Podłącz przez WiFi inne urządzenie, by sprawdzić czy problem dotyczy tylko twojego kompa, a nie routera.

A nowy lub zreperowany system powie Ci, czy to kwestia sprzętowa, czy systemowa, skoro sterowniki działąją i nie zgłaszają błędów...

 

Jestem leniwa świnia i nie chce mi się grzebać w twoich logach, przepraszam... ;)

Odnośnik do komentarza

Oszczędzanie energii na pewno nie.

Bateria jest włożona, ale po odłączeniu trzymie może 5 minut :D

Nie łączy również w trybie awaryjnym.

Ustawiłem swój telefon jako router (udostępniałem pakiet danych przez wifi) i laptop połączył się z nim bez problemu.

Nie grzebałem własnie nic w ustawieniach routera. Laptop należy do mojej mamy, a ona tam nic nie instaluje. 

I teraz co zauważyłem...

Laptop po 20 minutach zabawy, odłączania karty sieciowej, naprawiania problemów itp wreszcie się połączył. Wszedłem więc w ustawienia routera (na laptopie) i widzę, że laptop jest połączony i zaczęło się 24-godzinne odliczanie. Dzisiaj rano bez problemu się połączył. Wydaje mi się, że jak te odliczanie się skończy to znowu będzie mieć problem z połączeniem. 

Dodałem adres MAC laptopa do listy "rezerwacji" w routerze i zobaczę jak będzie działać.

Generalnie wygląda to tak jakby coś było z routerem... szkoda tylko, że od momentu jak wszystko było w porządku do teraz- nic nie zmieniałem w jego ustawieniach.

Jest to dziwne, bo wszystkie telefony w domu łączą się z WiFi bez problemu, laptop spoza domu również. Tylko mój robi jakieś cyrki. Z kolei z innym Wifi nie ma problemu... 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...