Skocz do zawartości

Usunięcie pliku TDSSKilerem i nie ładowanie systemu po tym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem był tego typu że komputer mi zawieszało resetowało na tym forum pomagano mi z OTL i TDSSKillerem ale źle zrozumiałem ostatni wpis z pomocą i usunełem plik którego nie powinienem i teraz system wogóle mi się nie ładuje w trybie awaryjnym także nic z tego zatrzymuje się po chwili na dosowym okienku

podaje link do mojego wątku w którym są także logi, odesłano mnie na to forum w celu dalszej pomocy, czy da się jeszcze to naprawić?

http://forum.dobreprogramy.pl/trojan-lub-cos-podobnego-zawiesza-komputer-t426616.html?sid=0e0e7d010acf4965c2d86ec756212dfa

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SPTD nieszkodliwy, od emulacji napędów wirtualnych. Notabene: przed jakimkolwiek sprawdzaniem logów i w ogóle usuwaniem czekokolwiek na wysokim poziomie obowiązkowo zawsze się usuwa ten sterownik prawidłową dla niego procedurą, by nie zakłócał pracy narzędzi oraz nie fałszował odczytów: KLIK. Teraz jest już oczywiście za późno na te działania.

 

Uzyskany stan = Nie wiadomo czego to jest kwestia. Rootkit w MBR i dwa zablokowane sterowniki to jest dość spora kombinacja. Skoro Windows nie ładuje się w żadnym z trybów po usuwaniu, można przypuszczać np.: nastąpiło naruszenie MBR, rejestr uległ uszkodzeniu. Przynajmniej pokaż log co jest aktualnie w systemie, czyli na dowolnym dostępnym komputerze pobierz i przygotuj na nośniku płytę OTLPE. Z tej płyty zastartuj na martwy komputer i wygeneruj zgodnie z instrukcjami log. Płyta ta pozwoli także na inne działania, które ewentualnie dobiorę po obejrzeniu raportu. M.in. będzie możliwość przywrócenia rejestru, poprzez wygrzebanie go z kopii w Przywracaniu systemu (o ile Przywracanie było włączone...).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Chyba dla mnie to za trudne by było i poszłem trochę na łatwiznę tzn wrzuciłem płytkę instalacyjną z systemem i wykonałem nakładke na bierzący system

 

To było szybsze niż zrobienie nakładki systemowej i bardzo proste. Wystarczyło: pobrać płytę i z niej zastartować, a z Pulpitu płyty uruchomić OTL.

 

ale nadal napewno jest coś nie tak oto log z OTL

 

Jeśli chcesz sprawdzania, proszę wykonać prawidłowy zestaw logów. To znaczy: log z OTL z Extras oraz GMER. Instrukcje w przyklejonych tematach.

 

EDIT: Uruchom OTL i skonfiguruj w następujący sposób do skanu:

 

1. Opcję "Rejestr - skan dodatkowy" przestaw na Użyj filtrowania.

 

2. W oknie Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

netsvcs
safebootminimal
safebootnetwork

 

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!).

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.01.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...