Skocz do zawartości

Długie uruchamianie systemu (10 min), 100% obciążenie HDD


radpopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki problem z uruchamianiem komputera (nie swoim) - Windows 7 (x64) startuje 10 min.

Na 99% w komputerze nic nie było instalowane (komputer używany przez starszą osobę) oprócz łatek.

Na dodatek komputer nie był uruchamiany od ponad miesiąca, a teraz od razu zaczął startować bardzo wolno.

 

Zainstalowałem WPT i widzę na obrazkach, że po ok. 2 min. obciążenie dysku wzrasta do 100% i poza tym nic się nie dzieje. Po następnych 6-7 minutach zaczynają wstawać usługi i jakoś potem komputer działa.

 

Wyskoczył mi także komunikat o "300s czekania na prefetcher" ), ale tylko przy WPT.

Teoretycznie odbudowałem Prefetch (skasowanie katalogu i rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks),ale chyba nie to jest główną przyczyną.

 

Wygenerować i wrzucić log z WPT?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Męczę się od wczoraj, a od razu po napisaniu posta zanotowałem postęp :). Odłączyłem drugi HDD i DVD-ROM i komputer wystartował b. szybko...

 

Edit: diagnozę już mam -- przyczyną jest drugi HDD. Ale nie umiem znaleźć lekarstwa...

 

Pierwszy HDD i DVD są na SATA, drugi HDD na IDE. W BIOS-ie drugi dysk był wyłączony (znajdował go dopiero W7). Włączyłem, ale nie pomogło, dalej W7 startuje po 10 min.

 

Dysk działa, kopiować pliki można. Chyba przeniosę wszystkie pliki na 1 HDD i postawię od nowa partycję. Może to zadziała...

 

Edit 2: jednak dysk okazał się być uszkodzony i to on tak zwalniał start.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez radpopl
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...