Skocz do zawartości

Brak połączenia z internetem (łączność ograniczona), czyli bezradność.


nocnik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mija już trzeci dzień mojej walki z komputerem, który zgłasza mi, że ze światem zewnetrzym ma ograniczoną łączność lub, że w ogóle jej brak. Po podjęciu najróżniejszych działań łacznie z tymi opisanymi tutaj - https://www.fixitpc.pl/topic/7778-reinstalacja-calkowicie-martwego-tcpip wykorzystałem dziś funkcję przywracania systemu i ... nadal nic. Nie pozostało mi nic innego jak zarejestrować się na forum i napisać tego posta załączajac niezbędnę skany.

Użytkowniczka komputera podpowiada mi, że to avast coś namieszał.

Z góry dziękuję za wszelkie merytoryczne uwagi.

 

Czas chyba zamknąć temat i przeprosić się z poleceniem format c:. Dziękuję też za brak niemerytorycznych uwag. Pozdrawiam serdecznie.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer.txt

Edytowane przez nocnik
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ostatnia edycja to informacja o potencjalnym formacie. To nie taki głupi pomysł patrząc na: archaiczny system XP bez wsparcia, z syndromem braku aktualizacji (widoczny IE6), na dodatek porządnie zaśmiecony. Z tym, że tu rozważałabym od razu skok na nowszą platformę, o ile pozwalają na to możliwości: KLIK.

 

Na wypadek, gdybyś jednak formatu jeszcze nie wykonał:

 

- Nic tu nie wskazuje na infekcję jako przyczynę objawów. W raportach widać multum adware, ale to w ogóle nie ten obszar modyfikacji. Czyszczenie adware nie jest tu priorytetowe i za to zabiorę się po ewentualnym rozwiązaniu zasadniczego problemu, a jest nim brak łączności sieciowej:

 

- Bardzo dobry podejrzany dla problemów to avast! Internet Security z funkcją firewalla, filtrujący urządzenia sieciowe. Program wg logów rezyduje od kwietnia. Zaleciłaby więc jego deinstalację, by sprawdzić rezultaty. Po deinstalacji dodatkowa weryfikacja, czy filtry Avast zostały wypięte z urządzeń sieciowych: Panel sterowania > Połączenia sieciowe > z prawokliku na każde z tam obecnych pobierz Właściwości > karta Ogólne > jeśli będzie tam cokolwiek od Avast, podświetl + odinstaluj i zrestartuj komputer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oddając w ubiegłym tygodniu komputer w celu zabezpieczenia danych przed reinstalacją systemu zasugerowałem ewentualna zmianę systemu; proces zabezpieczania oraz proces decyzyjny trwa.

 

Co do ostatniego akapitu. Wykonałem te czynności w pierwszej kolejności. Niestety, nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Jeżeli komputer do mnie wróci, bo może znajdą jakiegoś bardziej skutecznego pamagiera, to przed reinstalacją systemu spróbuje wykonać je jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Co do ostatniego akapitu. Wykonałem te czynności w pierwszej kolejności. Niestety, nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Jeżeli komputer do mnie wróci, bo może znajdą jakiegoś bardziej skutecznego pamagiera, to przed reinstalacją systemu spróbuje wykonać je jeszcze raz.

Czy podane raporty są już po deinstalacji Avast? One pokazują program jako w pełni zinstalowany, cała pula sterowników i inne elementy. No chyba że po nieudanych próbach z Avast ponownie go przeinstalowałeś...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem w pierwszym poście "(...) wykorzystałem dziś funkcję przywracania systemu i ... nadal nic. Nie pozostało mi nic innego jak zarejestrować się na forum (...)", czyli raporty zrobiłem po przywróceniu systemu. Przywracając system miałem nadzieję, że sytem będzie przedawaryjny. Podobno awaria nastąpiła około piątego maja po jakiejś aktualizacji avasta. Wcześniejszych punktów przywracania systemu nie odnalazłem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...