Skocz do zawartości

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK...


Tarwater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

na tym samym kompie mam dwa Windowsy 7 x64 Pro, na dwu różnych dyskach SSD (zabezpieczenie przed katastrofą, która właśnie miała miejsce). Jeden z systemów uległ właśnie uszkodzeniu w wyniku przerwy w zasilaniu. Objawy jak w tytule: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK. Uruchomiłem drugi system, sprawdziłem dysk z tym padniętym systemem, przeskanowałem go checkdiskiem, który znalazł parę błędów i je naprawił, sprawdziłem dane na tym dysku - są czytelne ale niestety system postawiony na nim dalej nie wstaje.

 

No i mam pytanie - jak sprytnie wykorzystać fakt, że mam dwie regularnie aktualizowane windy na ty samym kompie (ten sam hardware i stan aktualizacji) przy naprawianiu tego padniętego systemu? nie chcę go naprawiać nakładkowo, bo to zawsze dodatkowa robota z przygotowaniem dysku instalacyjnego (moja instalka jest bez SP1) a potem ze sterami - czy ktoś ma pomysł jak szybko przywrócić sprawność systemu bez ponownej instalacji w sytuacji opisanej powyżej?

 

z góry dziękuję za wszystkie sensowne pomysły

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...