Skocz do zawartości

brak dostepu do dysku 4tb w win 7


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Ograniczone zaufanie dla dysku ST 1 TB. Tam chyba siedział XP. Wywal go.

2. Dyski WD 2 TB mają zarejestrowane 1 i 2 błędy komunikacji - do sprawdzenia kable sygnałowe.

3. Niepokoi mnie dysk F - (czerwony) sprawdź uprawnienia i właściciela.

4. Jeżeli zostajesz na W8 to zaktualizuj sterowniki INF oraz AHCI do chipsetu ze strony producenta płyty.

5. Dyski D i G nie są podpięte pod kontroler SATA.

6. SMART podałeś tylko dla trzech dysków.

 

Wstrzymaj się z odzyskiwaniem danych. Wychodzę. Jak wrócę coś zaproponuję.

 

Jeżeli nie odznaczyłeś ptaszka w trakcie instalacji CrystalDiskInfo to masz w systemie Mobogenie - do usunięcia i wyczyszczenia. Poprawiłem Tutka w Hardware.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Mam problem z zalaczeniem zdjec, limity plikow sa coraz mniejsze I mniejsze itd.

 

Tak. Bo każdy na forum ma limit - poza adminami. Ostatnio został zwiększony. Info w dziale serwis.

Napukałeś dużo zdjęć z dużą rozdzielczością a to kosztuje kurczeniem przestrzeni w ramach limitu.

Korzystaj z www.wstaw.org .

 

Zakładam, że usunąłeś z dysku 1 TB (chyba XP) wszystko.

 

Myślę o sytuacji zawartości zapisanych plików na innych dyskach. Obecnie drastycznie zwiększyła się wolna przestrzeń.

Wcześniej napisałeś, że pod W7 wszystko śmigało. Układ rozwalił XP. Obecnie masz W8.

 

Propozycja na własną odpowiedzialność. Ale wg. mnie nic złego nie powinno się stać a może się okazać, że naprawisz straty.

 

Ja bym testowo postawił ponownie W7 na dysku (wolnym 1 TB) z podłączonymi wszystkimi dyskami ustawionymi w BIOS w trybie AHCI.

Nie wykonujesz żadnych operacji na plikach pozostałych dysków.

Ustawiasz do instalacji w BIOS start z CD - do instalacji. Jako drugi dysk 1 TB - tu będzie W7.

Musisz to zrobić bo może ruszyć W8 jeżeli jest na liście.

Instalujesz system, SP1, poprawki itp.

 

Sprawdzasz czy nastąpiły istotne zmiany.

Jeżeli tak to naprawiasz partycje, odzyskujesz resztę itp.

 

Finalnie możesz wrócić do W8 stosując odpowiednie zmiany w BIOS i odłączając dysk z W7.

Odnośnik do komentarza

Na 1TB zrobilem format I fizycznie go odlaczylem, w drodze juz jedzie nowy Ultrastar 4TB :) , dobra wiadomosc to rstudio widzi teraz wszystkie katalogi z zawartoscia, ktore byly na 4tb dysku z konfliktem dostepu.

Postawie w 7 64 na 1tb tak jak zasugerowales I zobacze czy cos to zmieni. Gdy nowy dysk dojedzie zrobie odzyskiwanie danych.

Swoja droga to z ciekawosci zapytam - w czasach MS / DR dos-u bylo polecenie undelete, podczas kasowania pliku czy katalogu usuwana zostala tylko pierwsza litera z nazwy w/w i w przypadku zastosowania tego polecenia w prosty sposob mozna bylo przywrocic przypadkowo usunieta zawartosc (pod warunkiem jej nie nadpisania). czy w dobie dzisiejszej konsola ma podobne narzedzie? Czy trzeba jednak posilkowac sie zewnetrznymi programami?

Ostatnia pytanie to zakladajac, ze w konsoli windowsa jest tego typu narzedzie, czy mozna bezpiecznie urzyc go bezposrednio na dysku na ktorym sa dane do przywrocenia?

 

Pozdrawiam

Tomasz

post-12907-0-84375000-1394912915_thumb.png

Odnośnik do komentarza

OK. Softu nie znam.

To naprawiaj resztę i myślę, że to koniec tematu. Powodzenia.

 

Możesz podać linka do softu. Czy to jest tylko platforma do wykorzystania dla osób ze stosowną wiedzą?

 

EDYTA

 

Czy trzeba jednak posilkowac sie zewnetrznymi programami?

 

Wg mnie nie ma takich możliwości jak undelete. Brak w systemie.

Prędzej posiłkowałbym się programami typu Data Recovery lub Partition Recovery.

Przy użyciu Data Recovery odzyskane dane należy koniecznie umieszczać na innym nośniku (dysku).

Part Rec odtwarza układ partycji z całą zawartością oraz zastrzeżeniem, że nie zniszczono danych.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Dziekuje za pomoc, poswiecony bezcenny czas!

Moge tylko napisac, ze inne fora moga sie tylko uczyc z tad kultury, fachowosci oraz cierpliwosci przy rozpatrywaniu problemu i korespondencji.

Jeszcze raz gratuluje takiego forum!

Pozdrawiam

Tomasz

Cegielka na utrzymanie serwera juz wyslana :thumbsup:

 

https://www.rstudio.com/ide/ o ile mnie pamiec nie myli to chyba zaplacilem 2lata temu 30Euro, mam tez zakupiony dmde http://dmde.com/ jednak rstudio w moim przypadku okazal sie lepszy, dzieki niemu odzyskalem rodzicom zdjecia.

Mysle, ze jezeli taki laik jak ja go opanowal, to taki ekspert jak Kolega bez problemu da rade ;)

Odnośnik do komentarza

Nowy dysk juz zamontowany. Proba skanowania r-studio skonczyla sie polowicznym sukcesem - cokolwiek xp64 porobil z dyskiem 4 tb podczas naprawy spojnosci danych to fizycznie usunal zawartosc plikow. Czesc filmow ma normalny rozmiar I dziala poprawnie, reszta jest pusta - doslownie widnieje tylko nazwa pliku z rozszerzeniem. 

 

A juz sie cieszylem , ze najgorsze jest za mna a tu znowu problem.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze tu jest problem z dostepem do danych, nie z samym softem do odzyskiwania - wciaz brak wystarczajacych uprawnien. Rstudio podczas pelnego skanowania wyswietla mi komunikat o braku uprawnien,.. Sek w tym, ze wyskakuje komunikat o braku dostepu z konta dzieci. Ja takiego konta nie aktywowalem. Pamietam, zanim naprawilismy uprawnienia wlasciciela, rstudio nie pokazywalo zadnej zawartosci na dysku po skanowaniu. Teraz, gdy otwieram dysk z pomoca tego softu, widze fizyczie katalogi I ich zawartosc jednak czesc plikow ma 0 wartosc (jest pusta). Pamietam, o czym napisalem w jednym z postow, ze po przeniesieniu filmow z dysku 4tb na 3tb z poziomu xp64 I uruchomieniu win 8.1 system automatycznie uruchomil skandisk I wiekszosc plikow mi usunal.

 

Moze jakas podpowiedz w jaki sposob moge sprawdzic czy nie mam dalej namieszane w uprawnieniach badz jakis uprawnien mi brakuje?

 

W miedzy czasie instaluje win7.

Odnośnik do komentarza

Dla każdego dysku (W7) musisz mieć dokładnie takie uprawnienia:

 

post-59-0-40625000-1395519244_thumb.jpg

 

Pokaż jak jest dla tego problematycznego ale skoro instalujesz W7 to zrób to po + SP1.

 

Sek w tym, ze wyskakuje komunikat o braku dostepu z konta dzieci.

 

A tego nie rozumiem. Jeżeli jesteś na innym koncie to o co chodzi?

Chyba, że uprawnienia zostały zmienione na tamtym koncie.

 

Pokaż to co ja wyżej oraz Właściciela. Dodatkowo komunikat z RStudio.

 

Sprawdź czy via cmd widzisz na tym dysku dużo więcej niż RStudio oraz czy pliki mają wagę inną niż 0.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zaraz jak skoncze z systemem wstawie zdjecie.

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

Ech, kroi sie lepsza historia. Win 7 64 zainstalowany, sterowniki itd, czekam na dokonczenie aktualizacji. Klikam na moj komputer, a tam identyczna sytuacja tak jak na win 8.1. Brak dostepu do dysku 4tb, ba jest jeszcze ciekawiej. Dane, ktore odzyskalem I trzymalem na nowymdysku 4tb wyparowaly :blink:

Doslownie rece opadaja :confused:

Odnośnik do komentarza

Hmm, nigdy nie uzywalem chmury, a w win 8.1 moj adres mailowy byl na ekranie powitalnym. Zgodnie z opisem picassy po stworzeniu tego konta odzyskalem "czesciowy" dostep do swoich plikow.

http://wstaw.org/m/2014/03/23/Przechwytywanie.PNG

http://wstaw.org/m/2014/03/23/Przechwytywanie1.PNG

http://wstaw.org/m/2014/03/23/Przechwytywanie2.PNG

http://wstaw.org/m/2014/03/23/Przechwytywanie3.PNG

 

Nie chce nic sugerowac, przed systemem win 8.1, ktory mialem zainstalowany na testy mialem win 7 64. Cala archiwizacja byla zrobiona w 7-demce.

W sumie pod 8.1 tez wszystko dzialalo a jedyne co mi przeszkadzalo to wolne dzialanie vst w programach do muzyki. Potem zainstalowalem xp64 i dalej juz cala historia zostala opisana Tu.

Zastanawia mnie tylko dlaczego tak jest, ze skoro mialem juz "naprawione uprawnienia" w win 8.1, to po zainstalowaniu nowego systemu (win7 64) sytuacja od nowa sie powtarza. Oczywiscie zgodnie z opisem mam zaktualizowany bios, zaistalowany sp1 oraz wszystkie sterowniki. Bios ustawiony na ahci. 

 

P.Edyta ;)

Czy nic sie nie stanie jak usune konto nieznane?

P.S. Pamietam ,ze probowalem na win 8.1 wpisac Tomasz Z, dopiero po wpisaniu nazwy  (email) pojawilo sie to konto.

Odnośnik do komentarza

Widze, mnie tylko nurtuje strasznie sam problem tych uprawnien.  Dlaczego powstal konflikt, dlaczego nie mozna usunac konta z konfliktem? Wyobrazmy sobie taka sytuacje, ze wyciagam fizycznie dysk 4tb z danymi, podlaczam go do innego komputera a tu od nowa ta sama historia?

To nie jest normalne, jezeli mozna to wolalbym nie tworzyc nawych kont, dlaczego? - bo patrzac na to przez aspect przyszlosciowego przeniesienia danych np. w wyniku zmiany plyty I koniecznosci instalacji nowego os lub calkowitej wymiany jednostki, ten  sam problem sie powtorzy ponownie - chyba?

Chwilowo system sie aktualizuje ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...