Skocz do zawartości

brak dostepu do dysku 4tb w win 7


Rekomendowane odpowiedzi

Widze, mnie tylko nurtuje strasznie sam problem tych uprawnien.  Dlaczego powstal konflikt, dlaczego nie mozna usunac konta z konfliktem?

 

To są skutki instalacji XP i istnienia na tym samym kompie obu systemów (chyba) z W8.

 

Pozostałe wątpliwości - instalowałeś niemiecką wersję i mimo spolszczenia prawdopodobnie będziesz miał takie nazwy kont (niemieckie).

Dlatego proponuję to co wyżej dla zwykłego sprawdzenia. Jeżeli to nic nie zmieni to usuniesz nowe konto. To jest proste.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Menadżer Urządzeń - Stacje dysków - TEN DYSK na którym możesz testować (D) - PPM - Odinstaluj - OK . Wyłącz komputer (zamknij).

Masz dwa dyski 2 TB - D to ten który masz odinstalować i drugi 2 TB z SYSTEMEM. Musisz dokładnie zdiagnozować, który odinstalować.

Po zamknięciu systemu - odpinasz ten dysk (kabel) i start systemu.

Ponownie - Zamknij - podpinasz odinstalowany dysk i start systemu.

Powinien pojawić się komunikat o znalezieniu nowego urządzenia i pewnie nakaże restart.

Finalnie pokazujesz jak widzisz teraz ten dysk (D) i jakie ma uprawnienia.

 

Jeżeli wszystko jasne działaj lub pytaj bo niedługo znikam.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem co chciałem sprawdzić. Opisałem dokładnie a Ty wykonałeś po swojemu i pokazałeś obrazki.

To mnie nie interesuje. Czekam na odpowiedź.

 

Temat polegał na ODINSTALOWANIU dysku w MU testowo a nie odłączeniu. A to dwie różne sprawy.

 

Napisz czy na którymkolwiek dysku masz kosz opisany nazwą RECYCLER a nie $RECYCLE.BIN (tak powinno być na W7).

A może gdzieś masz obie nazwy? To wszystko ma na celu znalezienie przyczyny takiego zachowania systemu po świeżej instalacji.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Drogi kolego, bardzo doceniam Twoja pomoc, prosze jednak abys jednak sprawdzil raz jeszcze moje zdjecia. Jezeli nie masz ochoty, to tlumacze: klikajac pp na dysk 0 (moj wd2 na testy) mam opcje wlasciwosci, po jej wybraniu mam u gory sterownik, po jego wybraniu na samym dole jest f-kcja odinstaluj. Czy to nie jest dokladnie ten sam "odinstaluj", o ktory mnie prosiles abym zrobil? Wiem, ze tam jest rowniez opcja odlacz, jednak ja wykonalem polecenie odinstaluj. Z poziomu zarzadzania bylo mi latwiej, gdyz nie musialem sie martwic, czy odinstaluje wlasciwy dysk :) .

 

Sprawdzam kosz, zaraz bedzie  P. Edyta

Ok, nie chcac niczego popsuc poprosze o podpowiedz gdzie mam sprawdzic kosz.

 

Edyta :)

 

Ok znalazlem

Edyta

 

http://wstaw.org/m/2014/03/25/14.PNG

 

Edyta

Przy okazji znalazlem ,ze na dysku d: ( wd2 ) wlascicielem jest konto z "?"

Odnośnik do komentarza

Spokojnie.

Widziałem obrazki i dlatego napisałem, że to mnie nie interesuje.

Co zrobiłeś - odinstalowałeś sterownik dysku, który jest SYSTEMOWYM sterownikiem MS. W ten sposób mogłeś sobie narobić bałaganu.

Tego sterownika nie odinstalujesz z systemu ponieważ on obsługuje WSZYSTKIE dyski w systemie.

Z niego korzysta kontroler dysków niezależnie od trybu pracy.

Zrozumiałeś swój błąd?

 

Który dysk odinstalować? W zarządzaniu dyskami masz widoczny ten dysk (rozumiem, że WD2) - PPM i Właściwości.

Wyświetli Ci się pełna nazwa dysku. W Menadżerze Urządzeń masz kliknąć PPM na dokładnie tym dysku z tą nazwą i wykonać to co napisałem wcześniej.

 

EDYTA

 

Przy okazji znalazlem ,ze na dysku d: ( wd2 ) wlascicielem jest konto z "?"

 

Tym bardziej wykonaj to co opisałem.

 

Bardzo możliwe, że trzeba będzie wszystkie dyski skonfigurować ręcznie. Automatu trochę się obawiam po dotychczasowych doświadczeniach.

Dlatego testujemy zachowanie tylko tego jednego dysku. Jeżeli zacznie być OK to wówczas reszta.

 

Największy problem to niemieckie nazwy kont i niemieckie znaki. Poradzisz sobie z tym?

 

Nie mam pojęcia czy system zaakceptowałby angielskie lub polskie nazwy kont.

Nigdy dotychczas nie miałem do czynienia z taką sytuacją.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Ok , za chwile wstawie rezultat

 

Dziwne, odinstalowalem ostatni dysk wd... czyli kanal nr1. Windows wyswietlil komunikat o koniecznym restarcie, zrobilem restart. Po ponownym uruchomieniu przytrzymalem przycisk P on /off. Odlaczylem dysk, wlaczylem kompa, wylaczylem, podlaczylem dysk I ponownie wlaczylem.

Tym razem nie zobaczylem komunikatu o znalezieniu dysku, reszta bez zmian.

http://wstaw.org/m/2014/03/25/19.PNG

http://wstaw.org/m/2014/03/25/20.PNG

Edytowane przez tomaszz1975
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...