Skocz do zawartości

Wolno działający, czarny ekran na starcie


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdy włączam system, po komunikacie "Zapraszamy" pojawia się czarny ekran, po chwili ładuje tapetę, potem ikony na pulpicie, następnie ikony na pasku zadań... wcześniej tak nie było. Gdy chcę włączyć od razu Mozillę, muszę przeczekać 1-2 min.

Podejrzane są też nieprawidłowe ikonki na pasku zadań, np. (nie siedzę na baterii) http://i62.tinypic.com/34yske1.jpg albo czasami pojawia się ikonka zamiast :połączenia internetowego bezprzewodowego:, pojawia się ikonka z :komputerem z X:, mimo że połączenie lokalne jest wyłączone. Ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z systemem.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek odinstaluj poprzez Panel sterowania-->Programy i funkcje: WebTouch

 

Otwórz notatnik i wklej:

GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected <======= ATTENTION
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
FF user.js: detected! => C:\Users\Sayuri\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\qtxm7jkd.default-1384083489308\user.js
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction <======= ATTENTION
C:\Windows\system32\roboot64.exe
C:\Users\Sayuri\AppData\Roaming\systweak
C:\Program Files\trend micro

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Firefox reset: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

 Chrome:
Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj: Pirrit Suggestor, RoboSavEr i jeszcze jakaś No Name
Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy śmieci (o ile będą).
Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttp://www.fixitpc.p...lizujące-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Testowo włącz w MSCONFIG to co wyłączyłeś.

 

Załącz powstały Fixlog i nowe logi z FRST i Addition.

Odnośnik do komentarza

W MSCONFIG włącz:

==================== Disabled items from MSCONFIG ==============

MSCONFIG\Services: AxAutoMntSrv => 2
MSCONFIG\Services: FDResPub => 2
MSCONFIG\Services: FontCache => 2
MSCONFIG\Services: gupdate => 2
MSCONFIG\Services: StarWindServiceAE => 2
MSCONFIG\startupreg: Persistence => "C:\Windows\system32\igfxpers.exe"
MSCONFIG\startupreg: RTHDVCPL => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe -s
MSCONFIG\startupreg: Uninstall C: =>

Reset komputera i zobacz jak teraz działa.

 

Nvidia sypie błędami:

Application errors:
==================
Error: (03/07/2014 00:12:03 AM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (03/07/2014 00:12:03 AM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (03/07/2014 00:10:17 AM) (Source: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exe) (User: )
Description: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exeCan't get user token [1008]

Error: (03/06/2014 11:11:45 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (03/06/2014 11:11:45 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (03/06/2014 09:11:01 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (03/06/2014 09:11:01 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (03/06/2014 06:42:31 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (03/06/2014 06:42:31 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (03/06/2014 07:41:10 AM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]
Odnośnik do komentarza

Nie udało mi się wszystkich włączyć, nawet nie byłam pewna które to które, więc nie znalazłam wszystkich procesów w msconfig... nic się nie zmieniło, tak czy siak. Obawiam się, że teraz gorzej chodzi przy starcie ;))) Może zaproponowałbyś, które procesy należy wyłączyć, by nie przeciążały startu i ogólnie, sama nie wiem jak się zabrać np. w Autoruns, w tym programie. Co do NvStreamSvc, coś jakby wyłączyłam, Moze nie będzie już problemów. Dołączam nowe logi.

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

W Autorouns wyłączasz zbędne procesy z autostartu w zakładce Logon.

 

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware ( free ) https://www.malwarebytes.org/w zakładce ustawienia-->ustawienia skanera zaznacz PUP , PUM -->pokazuj i zaznacz przy usuwaniu.

 

Uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: sfc /scannow  i klik enter. Zostaną spr. pliki systemowe.

 

Uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: chkdsk /f /r  i klik enter. Zostanie spr. dysk twardy.

Odnośnik do komentarza

Wykonałam scan Malwarebytes Anti-Malware, znalazło na szybkim skanowaniu z 3 infekcjem które usunęłam (podałam log), natomiast przy wolniejszym z 2. Z wiersza polecenia sfc /scannow nie znalazło żadnych błędów, z chkdsk nie mam kiedy zrobić scana (a jakieś pół roku temu robiłam), to dam znać jak go zrobię :) Czarny ekran po starcie wciąż wyskakuje niestety...

MBAM-log-2014-03-07 (22-53-54).txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...