Skocz do zawartości

Niechciany śmieć Plus-HD 7.6


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaktualizowałem DAEMON Tools Lite 4. Dzisiaj stwierdziłem, że nie działa mi rozszerzenie Firefox gTranslate  0.9 - tłumaczenie tekstu z menu kontekstowego.
Na liście rozszerzeń znalazłem jakieś Plus-HD 7.6, które sprytnie ukryte a być może + moja nieuwaga spowodowało przemycenie tego niechcianego śmiecia w instalatorze DT.
Moja konstatacja jest taka, iż tenże Plus-HD 7.6 wykolegował gTranslate bo reintalacja nic nie daje - brak tego rozszerzenia w menu kontekstowym lisa.
Usunąłem śmiecia z listy rozszerzeń ale nie chce się odinstalować z dodaj/usuń czy też przez uninstall - http://zapodaj.net/428323e9969df.png.html

 

OTL.Txt  Extras.Txt FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Belfegor

 

Post z wadliwym (nieobsługiwana funkcja) skryptem kasuję. Masz tutorial FRST, który wyjaśnia co można a czego nie, a w razie wątpliwości próbuj sobie w wirtualnej maszynie. Narzędzie nie robi takich takich operacji: nie deinstaluje programów, nie usuwa także automatycznie żadnych kluczy deinstalacyjnych zainstalowanego programu. Jedyne wpisy na liście zainstalowanych, które przetwarza się skryptami, to wpisy ukryte, by je odkryć (żadna deinstalacja / usuwanie programu nie ma miejsca). Wpisy nieukryte są nieprzetwarzalne. FRST jedynie podaje co jest zainstalowane i tyle.

 

(potem usunę ten wątek)

 

 

Bonifacy

 

Moja konstatacja jest taka, iż tenże Plus-HD 7.6 wykolegował gTranslate bo reintalacja nic nie daje - brak tego rozszerzenia w menu kontekstowym lisa.

Obecnie w Firefox w ogóle brak rozszerzenia gTranslate:

 

FF Extension: Flagfox - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\{1018e4d6-728f-4b20-ad56-37578a4de76b} [2014-01-11]

FF Extension: WOT - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\{a0d7ccb3-214d-498b-b4aa-0e8fda9a7bf7} [2013-11-28]

FF Extension: NoScript - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\{73a6fe31-595d-460b-a920-fcc0f8843232}.xpi [2013-06-26]

FF Extension: Adblock Plus - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\{d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}.xpi [2013-06-26]

FF Extension: BetterPrivacy - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\{d40f5e7b-d2cf-4856-b441-cc613eeffbe3}.xpi [2013-06-26]

 

Usunąłem śmiecia z listy rozszerzeń ale nie chce się odinstalować z dodaj/usuń czy też przez uninstall

1. Usuń zadania Harmonogramu, by zapobiec reinstalacji komponentów w Firefox. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {9463730C-FE0A-4C3E-8CBD-023225B5FF4D} - System32\Tasks\Plus-HD-7.6-firefoxinstaller => C:\Program Files (x86)\Plus-HD-7.6\Plus-HD-7.6-firefoxinstaller.exe [2014-02-24] (Plus HD) 
Task: {E6A1E52D-7C53-4E19-9032-BF1EF6F60E5F} - System32\Tasks\Plus-HD-7.6-validator => C:\Program Files (x86)\Plus-HD-7.6\Plus-HD-7.6-validator.exe [2014-02-24] (Plus HD) 
Task: C:\Windows\Tasks\Plus-HD-7.6-firefoxinstaller.job => C:\Program Files (x86)\Plus-HD-7.6\Plus-HD-7.6-firefoxinstaller.exe 
Task: C:\Windows\Tasks\Plus-HD-7.6-validator.job => C:\Program Files (x86)\Plus-HD-7.6\Plus-HD-7.6-validator.exe 
Folder: C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\3024D19A-6F4C-4415-ABE3-79992CBD70E1
Folder: C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\51157208-EFAB-41C5-92E8-D952AE36F0A3
Folder: C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\5B0D79E3-8A7E-4026-B700-D79196136B02

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Plus-HD 7.6 nie jest oparty na Instalatorze Windows, więc spróbuj odinstalować go za pomocą Revo.

 

3. Drobnostka w Google Chrome, tzn. reset cache wtyczek, by usunąć wpisy puste. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Post z wadliwym (nieobsługiwana funkcja) skryptem kasuję. Masz tutorial FRST, który wyjaśnia co można a czego nie, a w razie wątpliwości próbuj sobie w wirtualnej maszynie. Narzędzie nie robi takich takich operacji: nie deinstaluje programów

Dobra. Przyjąłem do wiadomości. Tylko nie wiem gdzie jest ten tutorial?

 

Bonifacy , nie gniewasz sie? :blink:

Odnośnik do komentarza

 

 

Obecnie w Firefox w ogóle brak rozszerzenia gTranslate

No tak. Bo czekam na finał/finisz akcji w tym temacie, co by już było oczyszczone przedpole do powtórnej instalacji tego rozszerzenia - tym razem z pozytywnym skutkiem.

 

Plus-HD 7.6 nie jest oparty na Instalatorze Windows, więc spróbuj odinstalować go za pomocą Revo.

Śmiecia usunąłem skutecznie posiadanym już Your Uninstaller! 7 bo nie chcę już podobnego co do zadań softu.

 

Nie mogę już dodawać załączników tekstowych :o ( obrazków prawie też) - http://zapodaj.net/9d23e622faf19.png.html

http://www.wklejto.pl/192972

http://www.wklejto.pl/192973

------------------------------
PS. Belfegor - nie gniewaam się. Przegapiłem Twój post bo gotowałem w tym czasie obiad. Nie wiem co machnąłeś :) .

Odnośnik do komentarza

Czy aby nie zostało Ci już zbyt mało wolnego miejsca w załącznikach? A ten serwis wklejto zmutował raporty, zostały wycięte wszystkie ukośniki, co powoduje ciężkie czytanie tego.

 

Cóż, jednak usuwanie zadań w Harmonogramie nie było dostatecznie szybkie. Ten śmieć się zdążył przeinstalować w Firefoxie... Na dysku nadal jest także jego folder. Poprawka:

 

1. Zamknij Firefox. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

FF Extension: Plus-HD-7.6 - C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q25gd0md.default-1372251732014\Extensions\1079a15c-f3ae-4d92-b473-c51c7f3bc6de@63449f71-c434-4007-828c-7025ecf04b05.com [2014-02-25]
C:\Program Files (x86)\Plus-HD-7.6
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\3024D19A-6F4C-4415-ABE3-79992CBD70E1
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\51157208-EFAB-41C5-92E8-D952AE36F0A3
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\5B0D79E3-8A7E-4026-B700-D79196136B02

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Uruchom Firefox. Zainstaluj gTranslate. Zrób nowy log FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz pliki fixlog.txt i AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W międzyczasie oczekując na Twoją odpowiedz usnąłem ręcznie folder Plus-HD 7.6. Był już pusty po akcji Your Uninstaller! 7 więc pominąłem stosowną linię w skrypcie.
Po wykonaniu zadań gTranslate odżył :) Skończył mi się limit na pliki txt i obrazki co już sygnalizowałem, więc jeśli możesz przywróć mi limity.

 

FRST - http://www.wklejto.pl/192987

Fixlog -  http://www.wklejto.pl/192988

AdwCleaner AdwCleanerS0.txt

 

 

EDIT:
gTranslate odżył ale przeglądarka YandexBrowser została spacyfikowana, co widać po zawartości kwarantanny AdwCleaner - http://zapodaj.net/c74047d6385f3.png.html
Mam ją zainstalować z instalatora?

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Wszystkie logi mają ponownie zdegradowane ukośniki w ścieżkach... Nad rozszerzeniem limitów załączników pomyślę, obiecać nic nie mogę. To bowiem zmiana globalna dla całej grupy użytkowników (grupa bardzo spora), a nie indywidualna, spadek miejsca na dysku może być dla mnie kłopotliwy. Oszczędzam, bo nie mam nielimitowanej przestrzeni serwera.

 

W kwestii AdwCleaner: zapomniałam, że rusza rosyjski Yandex (instalowany także w różnych bundle, więc klasyfikowany jako "adware"), a tu była instalacja Yandex, która wyglądała na celową (kręcisz się na wschodnich terenach). Wyciągnij z kwarantanny AdwCleaner poniższe foldery i wstaw na miejsce:

 

***** [ Pliki / Foldery ] *****

 

Folder Usunięto : C:\Users\Przemek\AppData\Local\Yandex

Folder Usunięto : C:\Users\Przemek\AppData\LocalLow\Yandex

Folder Usunięto : C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Yandex

Folder Usunięto : C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Yandex

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po namyśle - rezygnuję na razie z YandexBrowser. Może w przyszłości do niego wrócę, bo ostatnimi czasy mało z niego korzystałem.

 

Nad rozszerzeniem limitów załączników pomyślę, obiecać nic nie mogę

Przypominam sobie, że kiedyś @wiesław531 miał ten problem i sam ad hoc pousuwał foto z własnych postów aby odzyskać trochę kb. Ale ja nie wiem jak to wykonać :lol:

Mam rozumieć, że temat wyczerpany i mogę wyczyścić z użytych narzędzi komputer? Jeśli tak, to dziękuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza

Tak, kończymy:

 

1. Yandex został poszkodowany. AdwCleaner ciął to tylko częściowo (foldery na dysku z pominięciem rejestru), nie wspominając o tym, że nie jest to zalecana metoda. Jeśli nie masz zamiaru z niego korzystać, i tak musisz go w poprawny sposób odinstalować.

 

2. Ostatni log FRST nie wykazywał, by został użyty TFC - Temp Cleaner. W folderze Temp odnotowane dokładnie te same pliki (w tym instalator Plus-HD 7.6) co przed zaleceniem tego kroku.

 

3. Usuń narzędzia: przez SHIFT+DEL skasuj FRST i folder C:\FRST, w AdwCleaner Odinstaluj, w OTL Sprzątanie.

 

Bonifacy, byś nie kombinował z usuwaniem załączników ze starych postów, podniosę nieco poprzeczkę, ale to nie dziś.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...