Skocz do zawartości

Co z tą Javą?


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach zaktualizowałem na kilku maszynach javę do najnowszej wersji 7 update 51 (bulid 1.7.0_51-b13) oczywiście korzystając z oficjalnej strony. Systemy od XP SP3 przez Vistę do W7. Próba weryfikacji wersji za pomocą dedykowanej strony wygląda tak:

post-4746-0-51562500-1393000771_thumb.png

Zwraca uwagę niezaufany certyfikat strony. Następnie

post-4746-0-64062500-1393000978_thumb.png

a czasem  "Nie możemy sprawdzić, czy oprogramowanie Java jest zainstalowane i włączone w używanej przeglądarce."

Problem występuje niezależnie od przeglądarki (Firefox, Chrome, IE). Oczywiście w Panelu sterowania Java w najnowszej wersji, w przeglądarkach wtyczki też aktualne (Pytaj o aktywację lub Zawsze aktywuj - bez zmian). Wyłączenie zapory a także dodanie strony do wyjątków w Exeption Site List nie pomaga.

Ktoś z Was też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem wydaje się być trochę bardziej skomplikowany.

Po pierwsze: (nie byłem pewien na 100% więc dopiero gdy dziś sprawdziłem mogę to potwierdzić) na tej samej maszynie weryfikacja wersji javy potrafi przebiegać poprawnie lub zwrócić powyższy błąd. I to bez dokonywania jakichkolwiek zmian w ustawieniach. Czasem wystarczy restart przeglądarki.

Po drugie: jeśli przeanalizować komunikat błędu to wychodzi na to, że kod apletu służącego do weryfikacji jest ładowany ze strony "java.com"  (co jest oczywiste), natomiast oczekiwano, że powinien pochodzić z "*.social.ap2.oraclecloud.com" . W związku z tą rozbieżnością kod zostaje uznany za niezaufany i jest blokowany.

Po trzecie: na innych stronach aplety uruchamiają się poprawnie (czasem trzeba adres strony dodać do listy wyjątków jak np. ten: "walter-fendt.de")

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...