Skocz do zawartości

Brak internetu po właczeniu komputera, powolny dostęp do routera


netox

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy pomogło mi to forum za co bardzo dziękuję jednak prosze jeszcze raz o pomoc.

 

Chodzi o to, że często po właczenmiu komputera długo myśli zanim połaczy z internetem. Czasami muszę zrobić diagnostykę połaczenia, bo albo w ogóle nie ma internetu, albo pokazuje ograniczoną prędkość (żółty trójkącik). Po diagnostyce czasami net wraca, a narzedzie diagnozy zwraca "nieprawidłowa konfiguracja IP w połaczeniu sieciowym" chociaż wszystko mam na auto. Zainstalowałem nowe stery do karty sieciowej (Intel Ethernet Connection I217-V), zaktualizowałem FW routera przywróciłem ustawienia domyślne, sklonowałem maca i zbezpieczyłem Wifi. Dalej jest to samo. Na poporzednikm kompie miałem czasami takie problemy ale tu one występują częściej pozatym nasiliły się od kilku tygodni odkąd mam nowy modem z UPC.

 

Komputer jest nowy zakupiony 2 miesiace temu (jak bedzie trzeba podam konfigurację)

Router to TP-Link TL-WR1043ND

Modem EPC3212 z UPC

Internet 60Mb/s

W załaczniku log z routera

 

Syslog.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Załącz logi z OTL https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/( generuje 2 logi ) i FRST ( zaznacz Addition - powstaną 2 logi )

 

Jak masz XP to: uruchom Wiersz poleceń i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

Vista, 7, 8 - uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

Odnośnik do komentarza

Kiedy podłączam bezpośrednio modem problem nie występuje. Dodatkowo zauważyłem, że po podłaczeniu routera przeglądarka długo "myśli" po wpisaniu adresu, a po kilku sekundach błyskawicznie ładuje całą stronę. W opcjach połaczenia lokalnego ustawiłem na sztywno adres IP oraz dnsy z OpenDNS problem ustąpił jednak to raczej nie jest poporawna konfiguracja :/

Odnośnik do komentarza

Na początek reset kilku polityk zabezpieczeń:

 

 Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

:OTL
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: EnableLinkedConnections = 1
:Commands
[emptytemp]

Kliknij "Wykonaj skrypt". Reset komputera.

 

Uruchom Wiersz poleceń jako Admin i wpisz: sfc /scannow  i klik enter. Zostaną spr. pliki systemowe i naprawione ewentualne błędy.

 

 nasiliły się od kilku tygodni odkąd mam nowy modem z UPC.

Może tu tkwi częściowe rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza

Problem może tkwić w konfiguracji routera. Twój provider powinien mieć parametry sieci i to jak ustawić router do współpracy z modemem. Ew. zapytaj na infolinie czy takowego pdf'a posiadaja.

 

Ale rozwiazanie, ktore przedstawiłeś też jest jednym z algorytmów postepowania w tego typu przypadkach. Dlaczego sadzisz, ze taka konfiguracja nie jest poprawna? Skoro narazie nie masz problemów - tak zostaw. 

Odnośnik do komentarza

Na początek reset kilku polityk zabezpieczeń

 

Dzięki serdeczne za pomoc, odpale ten skrypt. Pozatym nie ma w logu jakiegos syfu? Z kompem wszystko ok?

 

 

Dlaczego sadzisz, ze taka konfiguracja nie jest poprawna? Skoro narazie nie masz problemów - tak zostaw. 

 

No uważam, że net powinien działać bez kombinowania i zmiany DNS'ów. Narazie wszystko jest ok. Zastanawiam się czy w routerze nie wpisać tych dnsów aby wszystkie urzadzenia się tak łaczyły (mam w domu PS4 i po wifi to test pokazuje mi 8/2 MB/s down i up)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...