Skocz do zawartości

System nie może odnaleźć msconfig


minekirek

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem dysk w laptopie w związku z tym mam nowy system, niestety zaraz po podłaczeniu przez usb starego dysku avast wykrył virusa. Zastosowałem Combofix bez wcześniejszego przeczytania instrukcji obsługi tego programu (problem znikł). Następnie próbowałem zainstalowć drukarkę HP, którą miałem wczesniej zainstalowaną na starym dysku. Niestety pojawia się jakis błąd przy instalacji. Zadzwoniłem do HP a tam przysłali mi cała instrukcję instalacji a tam m.in. trzeba wejść przez msconfig i znów niestety pojawia sie komunikat System Windows nie może odnaleźć.......

co mogę zrobic

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten temat to się raczej kwalifikuje do działu Malware a nie Windows.

 

niestety zaraz po podłaczeniu przez usb starego dysku avast wykrył virusa. Zastosowałem Combofix bez wcześniejszego przeczytania instrukcji obsługi tego programu (problem znikł).

 

Proszę podać: jaki wirus (dokładne dane z Avasta typu nazwa i ścieżka dostępu) + log, który wtedy utworzył ComboFix (bo nie wiadomo co skasował z systemu! mógł skasować przecież pliki systemowe) + logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Ten temat to się raczej kwalifikuje do działu Malware a nie Windows.

 

 

 

Proszę podać: jaki wirus (dokładne dane z Avasta typu nazwa i ścieżka dostępu) + log, który wtedy utworzył ComboFix (bo nie wiadomo co skasował z systemu! mógł skasować przecież pliki systemowe) + logi z OTL.

 

Avast darmowy program 5.0.677.

w załączniku Combofix

ComboFix2.txt

Odnośnik do komentarza

Nie dodałeś raportów z OTL. Log z ComboFix nie jest wymiennikiem.

 

Avast darmowy program 5.0.677.

 

Nie o to pytam. Ja pytam o dokładną nazwę i ścieżkę dostępu wirusa, którego wykrył.

 

Log z ComboFix = masz odpowiedź dlaczego nie działa msconfig, bo skasował go ComboFix (ComboFix nie jest do użytku domowego i koniec kropka, tym bardziej jeśli jest niezdolność oceny nawet raportu który tworzy):

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Usunięto   )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

c:\windows\system32\msconfig.exe

 

Na normalnych systemach msconfig jest w katalogu C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries, ale na tweakowanych wynalazkach / sztucznie modyfikowanych systemach (a tu widać, że masz zainstalowany niedomyślny Windows przetworzony via nLite) tak wycinają różne rzeczy z systemu, że msconfig ląduje w "złej" ścieżce C:\WINDOWS\system32 (to nieprawidłowość). ComboFix zawsze będzie to traktował jako "infekcję" i wycinał z systemu. Skutki: brak msconfig. Nadrabiaj szkody:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

DeQuarantine::
C:\Qoobox\Quarantine\C\windows\system32\msconfig.exe.vir
 
Quit::

 

Plik zapisz pod nazwą CFScript.txt. Przeciągnij go i upuść na ikonę ComboFixa.

 

cfscript.gif

 

2. Po tym odinstaluj ComboFix. W Start > Uruchom > wklej "c:\documents and settings\Administrator\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

Następnie próbowałem zainstalowć drukarkę HP, którą miałem wczesniej zainstalowaną na starym dysku. Niestety pojawia się jakis błąd przy instalacji. Zadzwoniłem do HP a tam przysłali mi cała instrukcję instalacji a tam m.in. trzeba wejść przez msconfig

 

Jaki błąd?

 

Pytaniem jest też: co to za tweakowana edycja Windows? Czy aby nie jest to zbyt pocięte? Niestety na takich systemach jak się coś sypie to trudno potem dojść dlaczego.

 

.

Odnośnik do komentarza

Polecenie msconfig działa po zastosowaniu sie do P. poleceń, jednakże nie rozwiazało to mojego głównego problemu, który polega na tym, że po wymianie dysku i wgraniu nowego Windows XP nie mogę zainstalować urządzenia HP Deskjet F2280 All - in - all, które uprzednio(na starym dysku też z XP) zainstalowałem bez zadnego problemu. Teraz przed końcem istalacji pojawia sie komenda Błąd Krytyczny (c:\Program Files\HP\Temp\(D77D43B5-ED55-426b-B67B-E21F804F6102)hpsetup.exe""/rerun""4""f"C:\..)

Zadzwoniłem do HP gdzie przysłali mi całą instrukcję wgrania przy podobnych problemach (dlatego msconfig był potrzebny, który nie działał) niestety to samo dalej, zadzwoniłem ponownie i Pan powiedział, żeby jeszcze odistalować Serwise Pack 3 jak to nie pomoże to tylko reinstalacja, może jednak bład tkwi gdzies indziej. Bardzo proszę o ewntualna sugestię co mogę zrobić jeżeli cokolwiek moge jeszcze zrobic

z powazaniem

minekirek

ireneusz s

Odnośnik do komentarza

Nadal:

 

1. Nie dodałeś raportu z OTL. Mają zostać tu dodane dwa logi: główny OTL oraz Extras. Tym sposobem otrzymam jeszcze informacje, których ComboFix nie dostarcza. Proszę wykonać instrukcję z linka (KLIK), z jedną modyfikacją: ustawić Usługi i Sterowniki na Wszystko a nie na Użyj filtrowania.

 

2. Nie odpowiedziałeś na pytanie:

 

Pytaniem jest też: co to za tweakowana edycja Windows? Czy aby nie jest to zbyt pocięte? Niestety na takich systemach jak się coś sypie to trudno potem dojść dlaczego.

 

Nie masz normalnego Windows, tylko sztucznie przez kogoś przygotowanego. Dlatego pytam co to jest za płyta, skąd pobrana, pod jaką nazwą "kodową" to coś występuje. Informacja po to, by się wstępnie zorientować czy ta produkcja nie ma jakiś naruszeń w standardzie oraz co ewentualnie jest tu dointegrowane (np. jaka wersja Instalatora Windows). Dodatkowo, jeśli to była płyta XP SP3, to:

 

Pan powiedział, żeby jeszcze odistalować Serwise Pack 3 jak to nie pomoże to tylko reinstalacja, może jednak bład tkwi gdzies indziej

 

Nie odinstalujesz SP3, bo jest zintegrowany w źródle Windows. Nawiasem: rady, by odinstalować SP3 uważam za nie na miejscu.

 

Teraz przed końcem istalacji pojawia sie komenda Błąd Krytyczny (c:\Program Files\HP\Temp\(D77D43B5-ED55-426b-B67B-E21F804F6102)hpsetup.exe""/rerun""4""f"C:\..)

 

Pokaż zrzut ekranu z tego, bo coś nie wydaje mi się, by to był cały błąd.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie po 96% istalowania urządzenia nastepuje zatrzymanie i po kilku minutach pokazuje sie komenda Bład Krytyczny o z takim napisem jak podałem, być może jeszcze było cos na końcu więcej ale tego nie widac w tym okienku które sie pojawia, nie moge pokazać zrzutu bo mysiałbym instalowac po raz kolejny drukarkę(chyba 10) Windowsa instalował kolega, naprawde nie wiem czy ta wersja była modfikowana. Dołączam te potrzebne pliki.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Nie pisz bezsensownym postów "poganiających". Zdaj sobie sprawę z tego, że samo przemyślenie problemu i napisanie posta to może być nawet kilka godzin, a "przypominanie" się na nic się nie zda. Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia to to zrobi.

 

 

Windowsa instalował kolega, naprawde nie wiem czy ta wersja była modfikowana.

 

Skontaktuj się z kolegą i niech poda co Ci wpakował (skąd to coś miał), bo że nie jest to czysty Windows, jest pewne na 100%. Po czym to widać: wejście rejestru świadczące o tym że instalowany Windows przetwarzany przez nLite, niezgodne sumy kontrolne plików Windows (świadczące o tym, że je modyfikowano), braki w plikach Windows plus oczywista relokacja msconfig w nieprawidłowe miejsce (świadczące o tym, że wycinano funkcje z Windows), wytapetowane logi rozmaitymi polisami i kilka innych subtelnych śladów. Przy takim Windows nie wiadomo ile jeszcze tu jest przekombinowane, a dochodzenie do rozwiązania określonego problemu jest trudniejsze, bo skąd my mamy wymyślić co narobił w źródle Windows "producent" płytki XP. W gruncie rzeczy ja odradzam montaże takich wynalazków, jeśli samemu się nie umie dostatecznie dużo, by być w stanie "poprawić" autora.

 

 

Patrząc na raporty, widzę, że sterowniki HP zostały zamontowane, są usługi od nich pracujące w tle:

 

SRV - [2006-11-08 16:35:38 | 000,053,248 | ---- | M] (Hewlett-Packard) [Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.dll -- (Pml Driver HPZ12)

SRV - [2006-11-08 16:35:36 | 000,043,520 | ---- | M] (Hewlett-Packard) [Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\HPZinw12.dll -- (Net Driver HPZ12)

DRV - [2007-10-30 10:25:55 | 000,021,568 | R--- | M] (HP) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\HPZius12.sys -- (HPZius12)

DRV - [2007-10-30 10:25:54 | 000,016,496 | R--- | M] (HP) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\HPZipr12.sys -- (HPZipr12)

DRV - [2007-10-30 10:25:53 | 000,049,920 | R--- | M] (HP) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\HPZid412.sys -- (HPZid412)

 

W Dzienniku zdarzeń są takie adnotacje:

 

Error - 2010-11-29 01:56:03 | Computer Name = SPEEDRACER | Source = MsiInstaller | ID = 11904

Description = Produkt: SolutionCenter -- Error 1904. Nie można zarejestrować modułu

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\Flash9b.ocx. HRESULT -2147220473. Skontaktuj

się z personelem pomocy technicznej.

 

Error - 2010-11-29 15:06:22 | Computer Name = SPEEDRACER | Source = MsiInstaller | ID = 11905

Description = Product: SolutionCenter -- Error 1905. Module C:\Program Files\HP\Digital

Imaging\Product Assistant\Bin\hpqscprefhelper.dll failed to unregister. HRESULT

-2147220472. Contact your support personnel.

 

Error - 2010-11-30 16:48:39 | Computer Name = SPEEDRACER | Source = MsiInstaller | ID = 11904

Description = Produkt: SolutionCenter - Error 1904. Nie można zarejestrować modułu

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\Flash9b.ocx. HRESULT -2147220473. Skontaktuj

się z obsługą techniczną.[

Z tego wynika, że problem stanowi instalacja modułu HP Solution Center, która posiłkuje się starą wersją wtyczki Flash. Figuruje tu bowiem Flash9b.ocx. Ty masz zainstalowaną wersję:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

 

 

Proponuję:

 

1. Odinstalować to co jest teraz od HP. W Dodaj / Usuń widzę ten spis i to wszystko odmontuj:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{B8DBED1E-8BC3-4d08-B94A-F9D7D88E9BBF}" = HPSSupply

"{F1E63043-54FC-429B-AB2C-31AF9FBA4BC7}" = 32 Bit HP CIO Components Installer

"Shop for HP Supplies" = Shop for HP Supplies

Po tej deinstalacji Start > Uruchom > devmgmt.msc (z menu Widok włącz także pokazywanie ukrytych urządzeń) i sprawdź czy nie pozostały jakieś odpadki po HP. Jeśli tak, odmontuj i restart. Przeczyść lokalizacje tymczasowe przez TFC - Temp Cleaner.

 

 

2. Następnie z tego instalatora, którym już dysponujesz (wg strony HP wygląda na najnowszy dostępny):

 

[2010-11-30 21:38:36 | 141,599,416 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\100_215_DJ_AIO_03_F2200_Full_NonNet_plk_NB.exe

... wybierz moduł Instalacji niestandardowej, a w niej zaznacz do instalacji tylko czysty drajwer drukarki + komponent podstawowej obsługi, odznaczając wszystkie inne wynalazki:

 

60637310.png

 

O co mi tu chodzi: o eliminację z procesu instalacji tego co zgłosiło błąd w Dzienniku zdarzeń (to mi wygląda po prostu na to co wykłada całą instalację) i uzyskanie działającej drukarki. Te dodatkowe softy, odznaczone, nie są potrzebne do działania drukarki jako takiej, a niektóre to są śmieci. HP Update (aktualizator i śmieć), HP Participation Program (śmieć), HP Smart Web Printing (wtyczka do Internet Explorer) = możesz spokojnie podziękować. HP Photo Smart Essential to i tak stara wersja oprogramowania, następcą jest HP Photo Creations, który można zainstalować z odrębnego instalatora (KLIK). Zostałoby więc to nieszczęsne HP Solution Center.

 

 

3. Jeśli rzecz o HP Solution Center, to podaj mi spis plików, co Ty masz w katalogu C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash. W SystemLook wklej w oknie:

 

:dir
C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

 

Kliknij w Look i podaj log wynikowy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wnioskuję, że nie przeprowadziłeś żadnych powyżej przedstawionych kroków deinstalacyjnych?

 

Nie wiem czy to coś da, ale możemy spróbować podrzucić do katalogu C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash plik starszej kontrolki Flash (dokładnie wersja, którą wstawiło u mnie przy testowej instalacji HP Solution z tego samego instalatora którym dysponujesz) i zarejestrować ręcznie. Może instalator przejdzie.

 

1. Wykonaj punkt 1 z poprzedniej instrukcji, czyli deinstalacja wszystkiego.

2. Pobierz pliki: KLIK. Wstaw je do katalogu C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

3. Start > Uruchom > wklej polecenie regsvr32 C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\Flash9b.ocx i ENTER

4. Spróbuj ponowić instalację... Tryb Instalacja nistandardowa i zaznacz HP Imaging Device Functions + HP Solution Center (reszta niepotrzebna).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem wszystkie powyższe czynnosci i jestem gotowy do próby ponownej istalacji ale jeszcze zauwazyłem w rejestrze, że są klucze zawierające HP Hpgscnsv.HPScnMgr i zkońcówka 1. Czy je też trzeba usunąć?

 

Chciałem je tu dołaczyć jako załącznik w Paint lub w Word jako zrzut z PrtSc ale tu na forum pokazuje sie komunikat, że "Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku."

 

 

Odnośnik do komentarza
ale jeszcze zauwazyłem w rejestrze, że są klucze zawierające HP Hpgscnsv.HPScnMgr i zkońcówka 1. Czy je też trzeba usunąć?

 

Możesz te klucze usunąć.

 

Chciałem je tu dołaczyć jako załącznik w Paint lub w Word jako zrzut z PrtSc ale tu na forum pokazuje sie komunikat, że "Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku."

 

Widocznie zapisujesz w formacie, który nie jest tu dozwolony. Np. są wykluczone: BMP (format nieskompresowany) oraz DOC (zagrożenie wirusowe). Zapisz w Paint obraz w formacie PNG a wejdzie w Załącznik.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No niestety ciągle to samo, w załaczniku "instalacja1" jest pokazanne, że w trakcie instalacji nie mam wpływu na "Shop for HP Supplies", bo on w tym momencie instalacji gdzie mogę decydować co wybrać jest juz zainstalowany.

 

W załączniku "instalacja2" jest pokazany błąd (inna wartość niz poprzednio) to wygląda tak, że dochodzi bez problemu do 96% a potem kilku minutowa przerwa a w końcu pojawia sie taki obraz jak w załączniku.

 

W załączniku "instalacja3" komunikat po kliknięciu na Centrum Obsługi HP skąd mogłem uruchomić skaner.

Drukarka chodzi, skaner niestety nie.

 

Chyba trzeba nowego windowsa?

 

Proszę mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie: tak jak pisałem wymieniłem poprzedni dysk na nowy, ale ten stary jest sprawny i mogę go podłączyć przez USB jako dysk zewnetrzny, na nim używałem programu Outlook Express gdzie prowadziłem wszystko związane z moją pocztą, myślałem, że jak ten dysk zostanie nieruszony to będę sobie bez problemu wejść w książkę adresową, gdzie miałem zapisane swoje wszystkie adresy. Nie robiłem Exportu adresów ,bo myśłałem, że normalnie będę je mógł otworzyć. Czy jest jakaś szansa odzyskac te adresy?

post-1129-0-17567600-1291474788_thumb.png

post-1129-0-28966900-1291474829_thumb.png

post-1129-0-19280600-1291474845_thumb.png

Odnośnik do komentarza

minekirek nie bez przyczyny pisałam wcześniej o "pośpieszaniu". O co mi z tym chodziło: produkcja zbędnych postów podbijających. Jeśli nikt nie odpisuje, to znaczy że: nie ma czasu, nie ma pomysłu, nie wie.... Wywalam wszystkie dopisane posty.

 

W załączniku "instalacja3" komunikat po kliknięciu na Centrum Obsługi HP skąd mogłem uruchomić skaner.

 

Ale skaner można uruchomić także w inny sposób, nie tylko przez Centrum HP. Np. w jakimś otworzonym programie graficznym w menu opcja importu TWAIN. Jeśli to działa, to znaczy, że działa skaner i problemem jest tylko głupie Centrum, które nie jest najwyraźniej zamontowane w sposób kompletny. HP w swojej bazie opowiada w tej kwestii same standardy: KLIK. Czyli kręcą o reinstalacji, która tu już była.

Ja na montaż Centrum nie mam już pomysłu, a wygląda na to, że to jego instalacja stanowi problem (a nie reszty komponentów).

 

Tak jeszcze zapytam, czy w Dzienniku zdarzeń błędy zmieniły swoją formułę? A może coś nowego tam teraz widać? Czy w Dodaj / Usuń programy podświetlenie pozycji Centrum HP daje opcję typu "Reperacja" (a jeśli, to czy da się to uruchomić)?

 

Chyba trzeba nowego windowsa?

 

Nie wiem. Może się okazać, że postawisz nowego Windowsa i będzie dokładnie ten sam błąd. Te sterowniki HP to nie wyglądają na za piękne (tak czytam w sieci i jest dużo takich problemów), a próba posługiwania się starą dziurawą wersją wtyczki Flash nie najlepiej świadczy o producencie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ale skaner można uruchomić także w inny sposób, nie tylko przez Centrum HP. Np. w jakimś otworzonym programie graficznym w menu opcja importu TWAIN. Jeśli to działa, to znaczy, że działa skaner i problemem jest tylko głupie Centrum, które nie jest najwyraźniej zamontowane w sposób kompletny.

Faktycznie skaner działa poprzez PAINT, cool!

 

Tak jeszcze zapytam, czy w Dzienniku zdarzeń błędy zmieniły swoją formułę? A może coś nowego tam teraz widać?

Na tym sie nie znam, jak napiszesz co potrzeba to dołącze

 

Centrum HP daje opcję typu "Reperacja" (a jeśli, to czy da się to uruchomić)?

niestety, nie ma takiej opcji w dodaj/usuń programy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...