Skocz do zawartości

"Nienormalne" reklamy w przeglądarce


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam problem z reklamami wyświetlającymi się w przeglądarce(każdej) spowodowanymi prawdopodobnie infekcją wirusową. Często też po kliknięciu w link albo puste miejsce na stronie wyskakuje mi nowa karta z reklamą/prośbą o rejestracje itd. Próbowałem się już pozbyć tego cholerstwa ale kasperksy nic nie wykrył, a programy do czyszczenia typu odkurzacz czy ccleaner też nie dały rady. Poniżej daje obrazek jak wygląda przykładowa strona:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/a860413a21.png

 

Przeprowadziłem diagnostykę zgodnie z waszymi instrukcjami, załączam więc raporty z 3 programów i proszę o pomoc.

 

PS: wcześniej kiedy natrafiłem na przypadkową stronę z waszego forum z podobnym problemem skopiowałem skrypt który admin polecił i wykonałem go w OTL. Było ostrzeżenie że skrypt jest indywidualny ale skojarzyłem to po czasie. To była chwila mojej głupoty. W każdym razie problem nie ustąpił, ale system też działa normalnie, choć pewnie mogłem coś uszkodzić. Piszę o tym żeby użytkownicy mieli pełną jasność co do mojej sytuacji.

 

 

OTL.Txt

Extras.Txt

Addition.txt

FRST.txt

GMER raport.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Zacznij od poprawnej deinstalacji adware poprzez Panel sterowania: AppsHat Mobile Apps, Mobogenie, Show-Password.

 

2. Wyczyść Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj AppsHat, Show-Password (o ile nadal będą obecne po w/w deinstalacjach).
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy SearchGol i niedomylne śmieci (o ile będą).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
3. Zrób nowy skan FRST, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz logi utworzony przez wcześniej używany AdwCleaner (są w folderze C:\AdwCleaner).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wymagane drobne poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {DFFAA74B-E91D-496E-B9EC-99276B7BFA55} - System32\Tasks\SomotoUpdateCheckerAutoStart => C:\Users\uzytkownik\AppData\Local\FilesFrog Update Checker\update_checker.exe 
Task: {E66E8AD1-BF22-4904-8E76-90E2862AB3A2} - \EPUpdater No Task File
HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe
HKU\S-1-5-21-481672561-1041676966-671312692-1000\...\Run: [ALLUpdate] - "C:\Program Files (x86)\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"
S3 cpuz135; \??\C:\Windows\TEMP\cpuz135\cpuz135_x64.sys [X]
S3 MSICDSetup; \??\E:\CDriver64.sys [X]
U4 webinstr; \??\C:\Windows\system32\Drivers\webinstr.sys [X]
C:\ProgramData\InstallMate
C:\Users\uzytkownik\daemonprocess.txt
C:\Users\uzytkownik\AppData\Local\genienext
C:\Users\uzytkownik\AppData\Local\Mobogenie
C:\Users\uzytkownik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Mobogenie
C:\Users\uzytkownik\AppData\Roaming\newnext.me
Reg: reg add "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...