Skocz do zawartości

eeepc 1001ha, xp z pendrive - nie widzi dysków/partycji


okolemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Problem dotyczy eeepc 1001ha. Zrobiłam pendrive z windows xp i wszystko chodzi ładnie do momentu w  którym trzeba wybrać dysk/partycję. Instalacja widzi tylko pendrive i nic poza tym.
Jest opcja do wyboru SCSI.
Weszłam i ukazała się bardzo długa lista z nic mi nie mówiącymi nazwami. Nie wiem, którą wybrać.

Listę poprzedza adnotacja:
Zażądano możliwości określenia dodatkowej karty SCSI, stacji dysków CD-ROM lub specjalnych kontrolerów dysków, które mają być wykorzystywane przez Windows Xp.

Przytoczę ze 2-3 nazwy z całej listy.

QLogic ISP 1240 SCSI Host Adapter
LSI Logic C896 PCI SCSI Host Adapter
Advansys 3550 Ultra Wide SCSI Host Adapter

Dodam że wgrany jest Windows 7, ale to chyba nie tu leży problem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli dobrze zrozumiałem masz netbooka z zainstalowanym Windows 7 (Starter?) i chcesz mieć możliwość alternatywnego uruchomienia systemu XP bootowanego z pendrive'a? Prawdopodobnie masz dysk SATA do którego XP nie ma natywnie sterowników. Trzeba ten sterownik doinstalować ręcznie.

Innym rozwiązaniem, żeby używać XP jest wirtualna maszyna np. VirtualBox zainstalowana w W7.

 

A może chodzi o to, żeby zainstalować XP z pena? Wtedy również należy zintegrować sterownik kontrolera dysku z instalką np. za pomocą nLite. Alternatywą jest zmiana w BIOS-e trybu działania dysku na IDE którego obsługę ma XP.  

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze zrozumiałem masz netbooka z zainstalowanym Windows 7 (Starter?) i chcesz mieć możliwość alternatywnego uruchomienia systemu XP bootowanego z pendrive'a? Prawdopodobnie masz dysk SATA do którego XP nie ma natywnie sterowników. Trzeba ten sterownik doinstalować ręcznie.

Innym rozwiązaniem, żeby używać XP jest wirtualna maszyna np. VirtualBox zainstalowana w W7.

 

A może chodzi o to, żeby zainstalować XP z pena? Wtedy również należy zintegrować sterownik kontrolera dysku z instalką np. za pomocą nLite. Alternatywą jest zmiana w BIOS-e trybu działania dysku na IDE którego obsługę ma XP.  

Witaj.

Tak, chodzi o zainstalowanie XP i pozbycie się  Windows 7 Starter.

Jak zintegrować te sterowniki? I które trzeba by było dodać?

 

Zmieniłam w BIOS tryb na IDE i poszło :)

Mam nadzieję że już wszystko pójdzie pomyślnie.

Czy może zna Pan jakieś przypadłości, które mogą się pojawić?

Chętnie zapoznam się z nimi na wszelki wypadek :)

 

No i niestety.

 

"Skopiowanie pliku narrhook.dll nie było możliwe"

Jeśli instalujesz z dysku CD upewnij się że w stacji CD-ROM znajduje się CD systemy Windows XP.

Aby pominąć ten plik, naciśnij klawisz ESC.

OSTRZEŻENIE : Jeśli zdecydujesz się pominąć ten plik instalator może nie zostać zakończona i system Windos XP może nie działać poprawnie"

 

Wzięłam ESC.

Ale wyskoczył następny błąd z plikiem nwlnknb.sys.

 

Co i rusz wywala błędy. ;(

No nic spróbuję dokończyć instalację bez tych plików.

Tylko co potem?

Choroba. Że to aż takie uparte jest. :)

 

Ojj teraz to jest problem z rozruchem.

"Brak pliku NTLDR" czytałam żeby F8 wcisnąć " Otwórz wiersz poleceń, wpisz bootrec /fixmbr i enter.." Ale ten komunikat wyskakuje od razu po naciśnięciu guzika power.

Odnośnik do komentarza
No i niestety.

 

"Skopiowanie pliku narrhook.dll nie było możliwe"

Jeśli instalujesz z dysku CD upewnij się że w stacji CD-ROM znajduje się CD systemy Windows XP.

Aby pominąć ten plik, naciśnij klawisz ESC.

OSTRZEŻENIE : Jeśli zdecydujesz się pominąć ten plik instalator może nie zostać zakończona i system Windos XP może nie działać poprawnie"

 

Wzięłam ESC.

Ale wyskoczył następny błąd z plikiem nwlnknb.sys.

 

 

 

Spróbuj instalacji systemu jeszcze raz. Jak dalej będą błedy z kopiowaniem plików przez instalatora wykonaj od nowa bootowalny pendrak z XP.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...