Skocz do zawartości

ActiveDesktop i brak ikon na pulpicie


driven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpadł w moje ręce klamocik, w którym zastałem komunikat o legalności i problem z brakiem tapety i pulpitem activedesktop. Z częścią problemów się uporałem, tapeta się pojawiła po aktualizacji do SP3, ale ikon na pulpicie dalej nie ma. Dodatkowo trochę muli, ale to może być też wynik małej ilości ram (512), a nie wirusów. Zamieszczam więc logi i proszę ładnie o sprawdzenie czy coś tutaj nie bruździ:

 

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.6

Windows XP Service Pack 3

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

Antivirus out of date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java 6 Update 22

Adobe Flash Player 9 (Out of date Flash Player installed!)

Adobe Flash Player 10.0.32.18

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Avira Antivir avgnt.exe

Avira Antivir avguard.exe

````````````````````````````````

DNS Vulnerability Check:

GREAT! (Not vulnerable to DNS cache poisoning)

 

``````````End of Log````````````

 

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnych śladów infekcji. Drobnostka do wyrzucenia: na liście Dodaj / Usuń figuruje wpis adware My Global Search Bar (który jest w pełni sił jako rozszerzenie Internet Explorer oraz wtyczka w Lisku), najwyraźniej źródłem była instalacja "Misia". Przy okazji i Winamp Toolbar można wyrzucić.

 

Z częścią problemów się uporałem, tapeta się pojawiła po aktualizacji do SP3, ale ikon na pulpicie dalej nie ma.

 

Czyli mam rozumieć, że ikony są spodziewane (a co widzisz w katalogu C:\Documents and Settings\User\Pulpit?), a menu kontekstowe Pulpitu i opcja włączenia ikon nie reaguje (bądź też w ogóle brak menu kontekstowego)? Przychodzą mi trzy rzeczy do głowy, ale dwie raczej odpadają:

 

1. Ustawiona polisa zapobiegająca widoczności ikon. Tylko, że OTL by to po prostu listował (gdyby było), a nie ma tu nic podobnego do:

 

O7 - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDesktop = 1

 

2. Brak włączonej opcji pokazywania ukrytych systemowych, przy jednoczesnym nałożeniu atrybutów HS na wszystkie obiekty Pulpitu. Ta koncepcja ma "luki", bo i też widzę przynajmniej jeden skrót na Pulpicie, który na pewno nie jest ukryty:

 

[2010-11-23 16:05:12 | 000,000,791 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\User\Pulpit\Windows Media Player.lnk

 

3. Najsilniejszy podejrzany (czego OTL nie sprawdza, więc to daje nadzieję na trafność diagnozy) to redirect folderu Pulpitu w całkiem inne miejsce, albo użytkownika (choć to mi się kłóci z obecnością skrótu LNK zakreślonego powyżej = to sugeruje że Pulpit użytkownika jest ustawiony na prawidłowy katalog), bądź też kolizja z katalogiem Pulpitu "All Users". Skocz do rejestru i weryfikuj:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

 

Wartość Desktop ma być ustawiona na C:\Documents and Settings\User\Pulpit.

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

Wartość Desktop ma być ustawiona na %USERPROFILE%\Pulpit.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

 

Wartość Common Desktop ma być ustawiona na C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

Wartość Common Desktop ma być ustawiona na %ALLUSERSPROFILE%\Pulpit.

 

Jeśli coś się nie zgadza, zedytuj i zatwierdź restartem. Gdyby figurował tu sprecyzowany jakiś inny folder, to już ręcznie trzeba go odwiedzić i z niego przenieść wszystkie skróty do folderu właściwego.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...