Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zamiast pisać bezużyteczne posty podbijanki (usuwam) zainteresuj się zasadami działu, które definitywnie nie zostały przeczytane: KLIK. Tam jest na temat: cierpliwości (nikt tu nie siedzi 24/7 i pisanie postów o treści "błagam" nic nie przyśpieszy) oraz zestawu obowiązkowych raportów. W skład obowiązkowych raportów wchodzą FRST i GMER.

 

Ponadto, objaśnij w czym wykryty był ten Ramnit, w jakich plikach.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czekam jeszcze na GMER dla świętego spokoju, że wszystko zweryfikowane. Nie widzę tu jawnych oznak infekcji, ale raporty są bardzo wąskie i przy podejrzeniu wirusa w wykonywalnych (takim jest Ramnit) tylko skan antywirusowy może być dowodem. Z tego co rozumiem, to był skompresowany plik z grą, którego nie dało się wypakować, gdyż AVG zablokował? Toteż może rzeczywiście do niczego nie doszło.

 

1. Tę paczkę z grą przez SHIFT+DEL skasuj z dysku, skoro antywirus zgłasza zastrzenia. Nie warto ryzykować, bo gdyby doszło rzeczywiście do infekcji Ramnit, to się zwykle kończy radykalnym formatem dysku.

 

2. Wyczyść lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner.

 

3. Drobne korekty wpisów pustych. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

AppInit_DLLs: [ ] ()
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
S3 vtany; \??\C:\WINDOWS\vtany.sys [x]
S3 xhunter1; \??\C:\WINDOWS\xhunter1.sys [x]
C:\Documents and Settings\All Users\1f25bed819dd
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Ściągnij zawartość wideo FLV przez IDM" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

tzn. gdy chciałem wypakować klienta gry wyskoczyło mi okienko z avg w którym było napisane że folder jest zawirusowany wirusem win32/ramnit.a. zignorowałem to, wypakowałem i chciałem już włączyć grę gdy naglę wykryło mi 6-7 wirusów w folderze z grą :o od razu je usunąłem, pobrałem MBAM ale on nic nie wykrył.

GMER zaraz dam, przy pierwszej próbie skanu wyłączył się. 

 

/edit. GMER gotowy. zrobię teraz to z FRST

/edit. po użyciu tego programu "TFC - Temp Cleaner" strasznie zwolnił mi komputer. użycie procesora waha się od 10% do 20% sam komputer włączał się ok. 3-4 minut. :x

/edit. FRST gotowy.

GMER.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Skrypt do FRST wykonany poprawnie.

 

tzn. gdy chciałem wypakować klienta gry wyskoczyło mi okienko z avg w którym było napisane że folder jest zawirusowany wirusem win32/ramnit.a. zignorowałem to, wypakowałem i chciałem już włączyć grę gdy naglę wykryło mi 6-7 wirusów w folderze z grą :o od razu je usunąłem, pobrałem MBAM ale on nic nie wykrył.

Skąd ta paczka pochodzi, jakieś nieoficjalne źródło? I do wykrywania wirusów jest antywirus, MBAM ma nieco inną orientację. Czyli tu pełny skan AVG należy dla pewności zrobić.

 

 

/edit. po użyciu tego programu "TFC - Temp Cleaner." strasznie zwolnił mi komputer. użycie procesora waha się od 10% do 20% sam komputer włączał się ok. 3-4 minut. :x

To nie po użyciu TFC, tylko po skanie GMER, a wyszło na jaw dopiero po restarcie wymuszanym przez TFC. GMER zdegradował transfer dysku z DMA do PIO. Do wdrożenia ustęp Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

klient gry pochodzi z forum o grach itd. wiele osób zostało zarażone tym wirusem. użytkownik który zrobił serwer niby podał skan plików ale zapewne były fałszywe. 

 

co do GMER'a. jeśli nie zrobię tego co jest tutaj napisane (klik.) to coś się zepsuję? czy jeśli to zrobię to mogę coś uszkodzić?

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/gm/q3/4a/k0m3fg.jpeg tak to ma być ustawione? 

 

zatwierdziłem, zrestartowałem i nic :/ w pomocniczym kanale zmienił się bieżący tryb transferu z pio na ultra DMA tryb 4. na podstawowym się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę tego obrazka otworzyć.

 

 

co do GMER'a. jeśli nie zrobię tego co jest tutaj napisane to coś się zepsuję? czy jeśli to zrobię to mogę coś uszkodzić?

O co konkretnie pytasz? O który fragment instrukcji?

 

 

zatwierdziłem, zrestartowałem i nic :/ w pomocniczym kanale zmienił się bieżący tryb transferu z pio na ultra DMA tryb 4. na podstawowym się nie zmienił.

Czy odinstalowałeś także Podstawowy kanał IDE, na którym jak mówisz zmiany się nie dokonały? Każdy kanał musi być deinstalowany z osobna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie: przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj FRST i folder C:\FRST, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

czy da się jakoś przeskanować dość duży plik "poza" komputerem? gość który wstawił tego wirusa do klienta gry niby go usunął. chciałbym jakoś zobaczyć czy aby na pewno.

Nie rozumiem co to znaczy "poza komputerem": konkretny link chcesz skanować? A paczka w ogóle niepewna i ja bym już się tym nie interesowała. Nie warto ryzykować.

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...