Skocz do zawartości

Nagłe chwilowe spadki wydajności laptopa


mastersiara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

LAPTOP:

 

i7-2670QM
8gb DDR 3 ram
geforce 660GTX M
hybrid HDD seagate momentum XT
windows 7 64bit

 

Od paru dni pojawiły się nagłe spadki wydajności kompa. Na początku zauważyłem to w grze Battlefield 4, lecz uznałem że to wina gry po patchu ostatnim. Ale dziś zagrałem w Counter Strika Global Offensive i odziwo przy fpsach rzędu 150-200 pojawiły sie spadki do 30-80 fps. Wcześniej zauważyłem że film mi lagował przez chwile i myśle że to też dzieje się w windowsie - jakby wszystko przerywało, lagowało lekko. Dzieje się to raz na pare minut na kilkanaście sekund. Nie mam pojęcia zielonego co się dzieje. Grafika na pewno się nie grzeje ponieważ max temp przy Battlefield 4 to 70 stopni.

 

Pomocy prosze!!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz aktywny proces "minerd" ( kopalnia bitcoinów ) - stąd problemy z kartą graficzną. Dodatkowo jest jeszcze "mobogenie"

 

Otwórz notatnik i wklej:

HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe
HKLM\...\Policies\Explorer\Run: [12659] - C:\PROGRA~3\LOCALS~1\Temp\mskqxa.cmd No File
HKCU\...\Run: [minerd] - C:\Users\Siera\AppData\Roaming\minerd\nircmd.exe [44032 2013-08-11] (NirSoft)
HKCU\...\Run: [NextLive] - C:\Users\Siera\AppData\Roaming\newnext.me\nengine.dll [1283584 2013-11-14] (NewNextDotMe)
BHO-x32: No Name - {F1AF26F8-1828-4279-ABCE-074EF3235BD7} - No File
R3 ALSysIO; \??\C:\Users\Siera\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [x]
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
R3 GPU-Z; \??\C:\Users\Siera\AppData\Local\Temp\GPU-Z.sys [x]
S3 huawei_cdcacm; system32\DRIVERS\ew_jucdcacm.sys [x]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [x]
S3 WinRing0_1_2_0; \??\C:\Program Files (x86)\Razer\Razer Game Booster\Driver\WinRing0x64.sys [x]
C:\Users\Siera\AppData\Roaming\newnext.me
C:\Users\Siera\AppData\Local\Mobogenie
C:\Program Files (x86)\Mobogenie
C:\Users\Siera\Documents\Mobogenie
C:\Users\Siera\AppData\Local\genienext
C:\Users\Siera\AppData\Local\cache
C:\Users\Siera\.android
C:\Users\Siera\daemonprocess.txt
C:\Users\Siera\Network_Meter_Data.js

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttps://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizuj%C4%85ce-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

Odnośnik do komentarza

Problem nie dotyczy dysku twardego tylko karty graficznej Nvidia. Pokazane są takie blędy:

Application errors:
==================
Error: (01/17/2014 10:45:36 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (01/17/2014 10:45:36 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (01/17/2014 10:44:20 PM) (Source: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exe) (User: )
Description: C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\nvstreamsvc.exeCan't get user token [1008]

Error: (01/17/2014 09:38:10 PM) (Source: WinMgmt) (User: )
Description: NVIDIA|NVWMI|EVENTS|2.0select * from ThermalEventThermalEvent//./root/cimv2/NV/Events

Error: (01/17/2014 09:38:10 PM) (Source: WinMgmt) (User: )
Description: NVIDIA|NVWMI|EVENTS|2.0select * from CoolerEventCoolerEvent//./root/cimv2/NV/Events

Error: (01/17/2014 09:38:10 PM) (Source: WinMgmt) (User: )
Description: select * from ThermalEventThermalEvent//./root/cimv2/NV/Events

Error: (01/17/2014 09:38:10 PM) (Source: WinMgmt) (User: )
Description: select * from CoolerEventCoolerEvent//./root/cimv2/NV/Events

Error: (01/17/2014 05:52:57 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

Error: (01/17/2014 05:52:57 PM) (Source: NvStreamSvc) (User: )
Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

Error: (01/17/2014 05:52:55 PM) (Source: WinMgmt) (User: )
Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

Panel sterowania-->Menadżer urządzeń-->widok-->pokaż ukryte urządzenia i zobacz czy są widoczne jakieś błędy.

 

Znalazłem coś takiego odnośnie tych błędów Nvidi:http://forum.dobreprogramy.pl/temat/451447-nvstreamsvc-sprawd%C5%BA-je%C5%9Bli-gry-nagle-zawieszaj%C4%85-si%C4%99/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...