Skocz do zawartości

Bląd systemu przy instalacji programu Bluesoleil


cebrail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

instalowałam na komputer program z dyskietki do adaptera bluesoleil 2.6.0.8., wszystko dobrze działało z wyłączeniem skype, doczytałam że musi być specjalne oprogramowanie do skype VoIP i take ściągnełam z sieci - prawdopodobnie ze śmieciami. Ani ono nie zadziałało a ikonki na pulpicie nie reagowały z informacją , że nie są zgodnie z win32?? może się mylę. Wszystko postanowiłam usunąć, ale oprogramowania z CD już ponownie nie mogę zainstalować. Pada komunikat, że nie ma zgodności z systemem i to zagraża jego pracy, zatem przerwałam instalację. Obawiam się, że coś zainfekowałam lub wyrzuciłam wraz z plikami podczas usuwania. Teraz nie wiem co mam zrobić, jaki program powinien być zainstalowany i czy system działa poprawnie, napewno zwolnił. Proszę o pomoc..

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

doczytałam że musi być specjalne oprogramowanie do skype VoIP i take ściągnełam z sieci - prawdopodobnie ze śmieciami. Ani ono nie zadziałało a ikonki na pulpicie nie reagowały z informacją , że nie są zgodnie z win32?

Czy mówimy o tym felernym pliku: C:\Documents and Settings\gabi\Pulpit\1354971819-IVT_BlueSoleil_VoIP_1.0.56.0.zip? Jeśli chodzi o śmieci, to tak, został zainstalowany hijacker nationzoom. Hijacker modyfikuje skróty przeglądarek dopisując tam komendę otwierania URL, więc może to Kaspersky zablokował modyfikację i stąd zwrot "nie jest zgodne z..". Na jakich ikonkach na Pulpicie to występowało? Czy nadal występuje?

 

 

Wszystko postanowiłam usunąć, ale oprogramowania z CD już ponownie nie mogę zainstalować. Pada komunikat, że nie ma zgodności z systemem i to zagraża jego pracy, zatem przerwałam instalację. Obawiam się, że coś zainfekowałam lub wyrzuciłam wraz z plikami podczas usuwania.

==================== Drives ================================

 

Drive d: (ivt2.6.0.8P) (CDROM) (Total:0.04 GB) (Free:0 GB) CDFS

 

Widzę w procesach podwójnie uruchomiony D:\Setup_.exe, i tak go zabijam poniżej w skrypcie FRST. Mówisz też, że BlueSoleil był instalowany z dyskietki, a tu pojawia się z kolei wątek CD. Czyli były dwa nośniki użyte?

 

Co do błędu zgodności, nie wiem o co chodzi (skoro wcześniej jakoby działało), nie widzę nic dopasowanego idealnie do frazy. Aczkolwiek jest takie oto nagranie w Dzienniku zdarzeń:

 

Error: (01/08/2014 10:32:00 AM) (Source: MsiInstaller)(User: GP-C4E86EB5EA07)

Description: Product: MSXML 6.0 Parser -- Error 1931. The Windows Installer service cannot update the system file C:\WINDOWS\system32\msxml6r.dll because the file is protected by Windows. You may need to update your operating system for this program to work correctly. Package version: 6.0.3883.0, OS Protected version: 6.0.3883.0(NULL)(NULL)(NULL)

 

Ten rodzaj błędu, tylko przy instalacji SQL, jest opisany tu: KB958897.

 

 

 


Pod kątem usuwania nationzoom, elementów BlueSoleil (elementy oznaczone jako wybrakowane, brak pozycji na liście zainstalowanych) oraz szczątków:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

() D:\Setup_.exe
() D:\Setup_.exe
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe http://www.nationzoom.com/?type=sc&ts=1389525165&from=slbnew&uid=WDCXWD800JD-55MUA1_WD-WMAMD482765027650
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1389525165&from=slbnew&uid=WDCXWD800JD-55MUA1_WD-WMAMD482765027650&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1389525165&from=slbnew&uid=WDCXWD800JD-55MUA1_WD-WMAMD482765027650&q={searchTerms}
MountPoints2: {0a7adb4b-4e04-11e3-b1f4-806d6172696f} - D:\setup.exe
MountPoints2: {e8d849ca-4ee1-11e3-bb13-003005a96507} - F:\setup.exe
S3 BlueletAudio; system32\DRIVERS\blueletaudio.sys [x]
S3 BlueletSCOAudio; system32\DRIVERS\BlueletSCOAudio.sys [x]
S3 BT; system32\DRIVERS\btnetdrv.sys [x]
S3 Btcsrusb; System32\Drivers\btcusb.sys [x]
S0 BTHidEnum; System32\Drivers\vbtenum.sys [x]
S0 BTHidMgr; System32\Drivers\BTHidMgr.sys [x]
S3 VComm; system32\DRIVERS\VComm.sys [x]
S3 VcommMgr; System32\Drivers\VcommMgr.sys [x]
C:\WINDOWS\0
C:\WINDOWS\system32\0
C:\Program Files\Mobogenie
C:\Documents and Settings\gabi\Dane aplikacji\nationzoom
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Bluetooth
C:\Program Files\IVT Corporation

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyciągnij płytę z napędu. Start > Uruchom > devmgmt.msc, na liście wyszukaj wszystkie poniżej zakreślone wadliwe urządzenia i odinstaluj. Zresetuj system.

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: USB Device

Description: USB Device

Class Guid: {E0CBF06C-CD8B-4647-BB8A-263B43F0F974}

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Name: Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

Description: Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

Class Guid: {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Manufacturer: Kaspersky Lab

Service: klim5

Problem: : This device is disabled. (Code 22)

Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.

 

Name: WAN Miniport (IP) - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

Description: Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

Class Guid: {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Manufacturer: Kaspersky Lab

Service: klim5

Problem: : This device is disabled. (Code 22)

Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.

 

Name: Nokia 6303 classic

Description: Nokia 6303 classic

Class Guid: {EEC5AD98-8080-425F-922A-DABF3DE3F69A}

Manufacturer: Nokia

Service: WUDFRd

Problem: : This device is disabled. (Code 22)

Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.

 

3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

5. Zrób nowy skan FRST, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa raporty. Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Program był instalowany z CD (błąd językowy), żadna z ikon na pulpicie nie reagowała, ale po restarcie systemu już reagowały, natomiast nie dało się ponownie wgrać programu z CD - to znaczy były informacje o istniejącym zagrożeniu. Działam..
 
Pojawił się inny problem: 
 
"Nie można odinstalować urządzenia. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera"> dałam OK
 
Zatem dwa wytyczone urządzenia
WAN Miniport (IP) - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport
Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport
 
Nie zostały odłączone, jak to naprawić?
 
Mam problem we wgraniem tu screenów
 
Komputer przy starcie i podłączonym adapterze bluetooth daje komunikat o jego zagrożeniu dla pracy systemu i nakazuje zatrzymanie instalacji jego sterowników.
Komunikat brzmi:
"Oprogramowanie instalowane dla tego urządzenia :
*********************************
Nie przeszło testów zgodności z systemem Win XP umożliwiających
Uzyskanie logo windows.

Kontynuowanie instalacji tego oprogramowania może zakłócić lub zdestabilizować poprawne działanie systemu teraz lub w przeszłości. Firma Microsoft zaleca zatrzymanie teraz tej instalacji i skontaktowaniem się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania oprogramowania, które pomyślnie przeszło testy zgodności z systemem umożliwiajace uzyskanie logo windows"
 
Już dodaję pierwszy raport

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany, ale brakuje przecież reszty logów:

 

5. Zrób nowy skan FRST, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa raporty. Dołącz (...) log z AdwCleaner.

 

"Oprogramowanie instalowane dla tego urządzenia :

*********************************

Nie przeszło testów zgodności z systemem Win XP umożliwiających

Uzyskanie logo windows.

Kontynuowanie instalacji tego oprogramowania może zakłócić lub zdestabilizować poprawne działanie systemu teraz lub w przeszłości. Firma Microsoft zaleca zatrzymanie teraz tej instalacji i skontaktowaniem się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania oprogramowania, które pomyślnie przeszło testy zgodności z systemem umożliwiajace uzyskanie logo windows"

Czy na pewno ten komunikat nie występował wcześniej? BlueSoleil 2.6.0.8 pochodzi z 2007, czyli jest bardzo stare. Jeśli komunikat jednak nie występował, to jest możliwość dysfunkcji Usług kryptograficznych.

 

Start > Uruchom > services.msc, sprawdź czy na liście widać Usługi kryptograficzne (na niektórych systemach widziałam też nazwę wyświetlaną równą nazwie systemowej, czyli Cryptsvc) oraz czy mają ustawiony Typ uruchomienia na Automatyczny. Jeśli Typ uruchomienia jest inny niż wymieniony, zmień na Auto i zresetuj system.

 

 

Pojawił się inny problem:

 

"Nie można odinstalować urządzenia. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera"> dałam OK

 

Zatem dwa wytyczone urządzenia

WAN Miniport (IP) - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport

 

Nie zostały odłączone, jak to naprawić?

To jest zapewne problem braku uprawnień do kluczy w rejestrze. Poza tym, jest tu dodatkowy aspekt, czyli w pełni zainstalowany i działający w tle Kaspersky Anti-Virus 14. Tak więc te dwa urządzenia filtrowane przez "Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport" na razie zostawmy.

 

 

Mam problem we wgraniem tu screenów

Jaki problem?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Załączniki dodane
 
2. Komunikat

 

"Oprogramowanie instalowane dla tego urządzenia :
*********************************
Nie przeszło testów zgodności z systemem Win XP umożliwiających
Uzyskanie logo windows.
Kontynuowanie instalacji tego oprogramowania może zakłócić lub zdestabilizować poprawne działanie systemu teraz lub w przeszłości. Firma Microsoft zaleca zatrzymanie teraz tej instalacji i skontaktowaniem się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania oprogramowania, które pomyślnie przeszło testy zgodności z systemem umożliwiajace uzyskanie logo windows"

 

pojawił się po wgraniu pierwszy raz BlueSoleil_VoIP ściągniętego z internetu, a potem po ponownym  wgraniu tegoprogramu z CD. Pomimo ze jest stary - BlueSoleil 2.6.0.8, za pierwszym razem nie było żadnego komunikatu i wszystko chodziło ok. Teraz się pojawia przy starcie, bo system chce zainstalować sterowniki dla
WAN Miniport (IP) - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport
Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport.

Adapter bluetooth

 
3. Usługi kryptograficzne są - ustawione AUTOMATYCZNE (i tak było)od początku.
 
4. Screeny próbowałam wprowadzić przez Crtl +C/ Ctrl+V, bezpośrednio do okna "odpowiedzi"

AdwCleanerS0.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...