Skocz do zawartości

Firefox - Reinstalacja a zachowanie programów i ustawień


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,
pisałem na kilku komputerowych forach w tej sprawie, ale ludzie w ogóle nie wiedzą jak pomóc, może tutaj ktoś będzie potrafił.
Chodzi o to, że gdy zmieniam wartości w about:config, normalnie się one zapisują, ale po ponownym uruchomieniu FF stają się na nowo domyślne. Problem występuje od kilku miesięcy (wcześniej od ponad 5 lat wszystko się zapisywało jak należy).
Dodatki tutaj nie sprawiają problemów, po ich wyłączeniu i pracy FF w trybie awaryjnym, a propos problemu nic się nie zmienia.
Jednak po założeniu nowego konta wszystko jest okej, tylko mam teraz problem, bo z Firefoxa korzystam od kilku ładnych lat, jest sporo poinstalowanych/poustawianych programów/wtyczek, mnóstwo zapisanych zakładek w "Ulubionych" i sporo na "pasku zakładek", także ustawiłem sobie ładnie "pasek narzędzi nawigacyjnych" i "pasek dodatków".
Pytanie jest takie, czy dałoby radę zrobić wszystkie wartości w about:config na domyślnie i zachować przy okazji w/w zakładki ustawienia programów i pasków? Jeżeli tak to zrobię nowy profil, tylko które foldery muszę zachować a następnie skopiować by w/w rzeczy były w pełni zachowane (bez zmian).
Bardzo proszę o pomoc w powyższej sprawie. Mam teraz trochę czasu wolnego i naprawdę przydałoby się zrobić tą przeglądarkę, tak by już dobrze funkcjonowała.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Korzystałem z tej opcji ale właśnie ona zapamiętuje jedynie:

  • zakładki,
  • historię przeglądania,
  • hasła,
  • ciasteczka,
  • dane autouzupełniania formularzy

 

A ja potrzebuję jeszcze:

  • programy i ich ustawienia
  • wtyczki
  • pasek narzędzi nawigacyjnych
  • pasek dodatków

 

Chyba, że wiesz (lub ktoś inny) gdzie pliki do w/w mogą się znajdować - w którym folderze/folderach programu.

Odnośnik do komentarza

MozBackup

 

Programy? Dodatki tak z ustawieniami? Tworzy kopie całego twojego profilu Firefoxa, domyślnie wszystkie opcje są zaznaczone - hasła, historia, wtyczki, zakładki itd. Kopia zapisuje się w dokumentach / opcjonalnie FavBackup

 

Dodatek do FF FEBE

 

Rozszerzenie FEBE (Firefox Environment Backup Extension) pozwala wykonać kopię wielu elementów profilu użytkownika, całego profilu czy dowolnie wybranego pliku lub folderu.

 

OPIE

 

OPIE (Ordered Preference Import/Export) jest rozszerzeniem do Firefoksa pozwalającym na import/eksport ustawień zainstalowanych rozszerzeń. Jest bardzo użyteczne podczas instalowania rozszerzeń w nowym profilu lub synchronizacji wielu instalacji Firefoksa.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że gdy zmieniam wartości w about:config, normalnie się one zapisują, ale po ponownym uruchomieniu FF stają się na nowo domyślne. Problem występuje od kilku miesięcy (wcześniej od ponad 5 lat wszystko się zapisywało jak należy).

Dodatki tutaj nie sprawiają problemów, po ich wyłączeniu i pracy FF w trybie awaryjnym, a propos problemu nic się nie zmienia.

(...)

Jednak po założeniu nowego konta wszystko jest okej

Skoro są spełnione oba zakreślone warunki, nasuwa się podejrzenie, że w profilu masz niedomyślny plik ustawień user.js. Plik user.js przebija ustawienia prefs.js uniemożliwiając zmiany. Pokaż mi log z FRST.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odpowiedź z opóźnieniem, gdyż sam powiedziałeś, że problemu już nie ma. W logach nic nie ma, teoria z user.js odpada, a tajemnicze ustąpienie problemu zupełnie niejasne. Drobne uwagi spoza tematu:

 

1. Instalacja Vtune 7.5 wytworzyła tu taki błąd:

 

System errors:

=============

Error: (12/26/2013 10:44:35 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi TBPanel z powodu następującego błędu:

%%2

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S2 TBPanel; No ImagePath
HKLM-x32\...\Run: [GLOB - Ksiezycowy] - [x]
C:\ProgramData\McAfee

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Po akcji przez SHIFT+DEL usuń FRST i folder C:\FRST.

 

2. Możesz odinstalować zbędny Browser Configuration Utility.

 

3. Ten Dll-Files Fixer to wątpliwa sprawa. Nie polecam takich wynalazków, a już zwłaszcza na systemach Vista i wyżej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Wystarczyło umieścić ten pliczek obok pliku .exe programu i wykonać to w/w polecenie? Czy może przenieść do któregoś katalogu w folderze FRST?

Zastosowałem to pierwsze i pojawił się plik tekstowy o nazwie Fixlog, ale w folderze Quarantine nic nie ma.

 

Po akcji przez SHIFT+DEL usuń FRST i folder C:\FRST.

 

Shift? Samo DEL nie wystarczy? Gdy naciskam na folderze lub pliku .exe Shift+Del to jest dokładnie to samo co po naciśnięciu klawisza DEL

Odnośnik do komentarza

Wystarczyło umieścić ten pliczek obok pliku .exe programu i wykonać to w/w polecenie? Czy może przenieść do któregoś katalogu w folderze FRST?

Zastosowałem to pierwsze i pojawił się plik tekstowy o nazwie Fixlog, ale w folderze Quarantine nic nie ma.

Wyraźnie powiedziane, że "obok FRST", który jest uruchamiany, a nie w folderze C:\FRST. I skoro powstał plik fixlog.txt, to go przedstaw.

 

Shift? Samo DEL nie wystarczy? Gdy naciskam na folderze lub pliku .exe Shift+Del to jest dokładnie to samo co po naciśnięciu klawisza DEL

SHIFT+DEL usuwa bez przechodzenia przez Kosz, w przeciwieństwie do zwykłego DEL. Podaję zawsze z SHIFTEM, bo nie widzę sensu "przemieszczać" po dysku tego samego, co ma być usunięte.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że po zastosowaniu Shift+Del następuje taka sytuacja :P Dzięki za przydatne info. ;)

Boot Mode: Normal
==============================================

Content of fixlist:
*****************
S2 TBPanel; No ImagePath
HKLM-x32\...\Run: [GLOB - Ksiezycowy] - [x]
C:\ProgramData\McAfee
*****************

TBPanel => Service not found.
HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\GLOB - Ksiezycowy => Value not found.
"C:\ProgramData\McAfee" => File/Directory not found.

==== End of Fixlog ====
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...