Skocz do zawartości

Brak pliku NTLDR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to jest właściwie kontynuacja wątku

https://www.fixitpc.pl/topic/20867-mo%C5%BCliwa-infekcja-w32-z-pendrive/

temat został zamknięty, ale po wykonaniu ostatniej instrukcji Picasso:

 

"By się tego pozbyć, Start > Uruchom > cmd i wklepujesz komendę:

rd /s /q \\?\X:\autorun.inf

Pod X wstawiasz konkretne litery dysków, a komendę powtarzasz tyle razy ile jest dysków (o ile "szczepionka" jest na wszystkich)."

 

mój system zwariował, tzn wpisałem komende dla dysku C, w oknie wiersza poleceń wyskoczyło kilkaset linijek informujących o braku dostępu do danych plików. Następnie pojawiło się okno:

 

"Pliki wymagane do prawidłowego działania systemu Windows zostały zastąpione nierozpoznanymi wersjami.

Aby zapewnić stabilność systemu, system musi przywrócić oryginalne wersje tych plików.
Włóż teraz dysk CD-ROM dodatku Service Pack 3.

 

I tutaj mamy do wyboru 3 opcje: Ponów próbę, więcej informacji lub anuluj.

Gdy wybrałem anuluj, pojawia się następne okno:

 

"Nie wybrano opcji przywrócenia oryginalnych wersji plików. To może mieć wpływ na stabilność systemu Windows. Czy na pewno chcesz zachować te nie rozpoznane wersje plików?"

 

Czy wciskam "nie" czy "tak" to okno pozostaje i nic sie nie dzieje.

 

Z pulpitu znikły wszystkie ikony z wyjątkiem dwóch: kosza i jednego pliku tekstowego.

Z poziomu menu start właściwie żadnych opcji nie miałem dostępnych.

Wyłączyłem komputer, następnie włączyłem i podczas rozruchu ukazał się komunikat:

 

"Brak pliku NTLDR

naciśnij ctrl+alt+del aby zrestartować"

 

i system się nie ładuje... Ratunku

 

Dodam jeszcze że nie posiadam płyty instalacyjnej z systemem, ponieważ nie została mi ona wysłana razem z kupnem laptopa, na którym był już zainstalowany system z licencją oem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Opisywane zjawisko wskazuje, że wykonała się komenda rekursywnego kasowania z dysku C wszystkiego, a nie konkretnego folderu autorun.inf. Podałam prawidłową komendę, a skoro takie są jej skutki, obawiam się, że źle ją przepisałeś. Najbliżej efektu byłby taki oto błąd, zamiast tego:

 

rd /s /q \\?\C:\autorun.inf

 

... wpisane coś takiego (spacja, gdzie jej nie ma być):

 

rd /s /q \\?\C:\ autorun.inf

 

Tu dla porównania jak krytyczna była spacja między C a resztą ścieżki, wywaliło zawartość dysku C zamiast Kosza: KLIK

 

Niestety szkody są wielkie. Przywracania systemu z zewnątrz nie można nawet użyć, bo wg ostatniego tematu miałeś je wyłączone. Wypróbuj TestDisk, by odzyskać poprzednią postać partycji.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z uruchomieniem tego programu. Jak wczesniej napisalem nie mam dostepu do systemu, więc sprobowałem stworzyc bootowalnego pendriva, nastepnie nagralem obraz plyty (za pomocą programu ultraiso) ale również nie poskutkowało (link do obrazu iso, który nagrywałem: http://gparted.org/download.php)

Przestawiłem w biosie kolejność bootowania tak, aby hdd był na końcu. Nie wiem dlaczego to narzędzie nie chce się załadować :(

Najwyraźniej coś robię nie tak jak należy, więc uprzejmie proszę o łopatologiczną pomoc

Odnośnik do komentarza

Zapoznałem się z tematem. Wypaliłem płytę i uruchomiłem program. Wybrałem opcję [Advanced]-->[undelete].

Zaznaczyłem wszystkie pliki, następnie zatwierdziłem folder dolecowy taki, jaki był domyślny.

Wcisnąłem "C" na klawiaturze, aby skopiować pliki. Program skopiował około 150 tysięcy plików.

Po tym procesie znów wyskoczyło mi okienko "Deleted files" z niekończącą się listą plików (tych samych, które przed chwilą rzekomo zostały skopiowane). Zamknąłem program i postanowiłem odszukać tych plików z poziomu programu Parted Magic.

Nie odnazazłem ich nigdzie. Sprawdziłem zawartość dysku C i wynosi 3 GB, a przed kasacją, jak się można domyśleć wynosiła kilkadziesiąt GB.

Oczywiście system Widnows się dalej nie uruchamia.

Zatem czy po długo trwającym procesie "Copying files" powinienem coś jeszcze wykonać?

A może powinienem skorzystać z opcji  [Analyse] --> [Write] aby odzyskać utraconą partycję? Chociaż partycja C istnieje, tylko, że usunięto z niej większość plików...

 

 

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...